Közlemény

Collapse
No announcement yet.

OT rendszám megszerzésének módja

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    kisautós váltógomb eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egész díjat miért az Autóklub szedi be
    Nem teljesen tök mindegy neked
    Beagle, joker és sinter kedvelte ezt.

    Komment


      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Elég naivan közelíted .
      Hello!
      mint azt anno leírtam, az okmányiroda mint nyilvántartó hivatal is eljár, így ellenőrzi gyakorlatilag rögtön a bevitt okmány/okirat (egy adás vételi is az, hisz 2 tanu ellenjegyzi!) alapján, hogy nem lopott-e a jármű. Az én motorom pl a vázszáma alapján rögtön egy pótkocsinak bizonyult, ami nyilván nem lehet. Ez volt a digitális bázisban. Mivel így nem került elő, ezért kartotékokban kezdték el keresni a járművet. Mivel ott nem találtak róla semmit, így elfogadták az én általam bemutatott adás-vételiket, mint tulajdonszerzést igazoló okiratot. Amennyiben találnak valamit a kartotékban és ott nem annak az eladónak a neve szerepel, mint amit bevittél, akkor kérhetik, hogy szerezd be tőle az adás vételit! Innentől már erősen bajos a dolog, nagy valószínűséggel már elhunyt stb. Örökösök meg vagy bajlódnak veled, vagy nem.

      Tehát mint írtam, az összeépítés egy járható út, természetesen nem lopott járművek legalizálására, mert azt azért rögtön kiszúrják.
      soveny, ptm004 és wsievers kedvelte ezt.

      Komment


        sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Na ma sikerült beszélnem a fószerral és azt mondta hogy ha van rendszáma akkor nincs semmi korlátozás rá.
        Az csak akkor van ha nincs semmiféle rendszáma, így a hidraulikus fékest 40 km/h-s korlátozás, a mechanikus fékest 25 km/h-s korlátozás sújtja.
        Nem teljesen értem a logikáját ennek, de az enyémre ez hálistennek nem vonatkozik úgyhogy kicsit megnyugodtam.
        A dolog igaz. Én ma kaptam a forgalomba helyező műszaki vizsgán az 59-es Ponton Mercimre 042-es korlátozást 40 km/h, mert egykörös a fék!!
        Nem jutott eszembe megkérdezni, hogy akkor az utakon minden egykörös gép korlátozást kap/kapott már?
        A piros hátsó indexre meg éjszakai korlátozást akart adni, de arra még a veteránminősítésen fölhívta a figyelmet, és cseréltük a műszakira (ez is mekkora f@szság). Szólhatott volna erről is. Mert a vizsgabizottság tagja ugyanaz a személy volt akkor is és most az NKH állomáson is. Q mérges lettem! Az indoklását megértem, hogy az egykörös veszélyes(ebb), de akkor is.
        Nem is tudom mitévő legyek. Most kéne OT-s tábláért és forgalmiért mennem. Ezzel a korlátozással. Nem tetszik.
        A forgalomban nyilván teszek rá. De képzeld el így még autópályára sem mehetek föl! Pedig a 110-et simán viszi.
        sinter, soveny és ptm004 kedvelte ezt.

        Komment


          Hát ezt jól elba......t az -egészet ! Szerinted az egykörös FIAT 850 Coupémmal , egykörös fékkel mennyivel megyek .Hol történtek ezek a dolgok ? az erdőben ?


          mezopeti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          így még autópályára sem mehetek föl! Pedig a 110-et simán viszi.
          Gondold el : az autópályán véletlen beleszaladsz egy seb .korátozásnál (pl.munka miatt ) egy 60 as táblás trfipaxba --------akkor kiderülnek a dolgok : ez így halmazatiként 100 000 ezres nagyságrend

          Azért kicsit beszélgethettél volna a dolgokról néhány emberrel .Még az apám 1932 es Fiat balillája sem kapott korlátozást !
          soveny és emu kedvelte ezt.

          Komment


            joker, fel sem mehet autópályára, mert 60-val sem mehet. Nagyon gáz... Ahogy történnek a dolgok itthon.

            Komment


              A dolog igaz. Én ma kaptam a forgalomba helyező műszaki vizsgán az 59-es Ponton Mercimre 042-es korlátozást 40 km/h, mert egykörös a fék!!
              Erről van valamilyen jogszabály? Vagy ködös NKH belső utasítások alapján csinálják, ami földi halandó számára nem ismerhető meg?

              Valaki, aki tudja legyen szíves írja meg, hogy ez a korlátozás az OT járművek esetén mi alapján történik.
              Utoljára szerkesztve a következő által: UK; 2014 szept. 22, 15:24.
              Everything is better when you decide you don't care.

              Komment


                Amikor én beszéltem az illetővel, azért volt az első kérdés a rendszám, mert ha az nincs akkor új forgalomba helyezésnek minősül az ügy. És ez esetben sajna van jogszabályi háttere a leírtaknak. Mármint a sebességkorlátozásnak.
                Abban lehetne kapaszkodni hogy ezen jogszabályi háttér általánosan fogalmaz minden forgalomba helyezendő járműre. Nem tesz kivételt mondjuk OT-s járművekre. Viszont ha a minősítéskor ez alól valahogy mentesíteni lehetne.....

                Komment


                  És ez esetben sajna van jogszabályi háttere a leírtaknak.
                  Na pont ezt szeretném megtudni. Mármint, hogy melyik az. Nincs róla bővebb infód?
                  Everything is better when you decide you don't care.

                  Komment


                    Ha nem túl sürgős a dolog akkor meg tudom kérdezni, viszont csak Okt. 15.-e után, mert akkor találkozom az illetékes elvtárssal.

                    Komment


                      Ha nem túl sürgős a dolog akkor meg tudom kérdezni
                      Nem hiszem, hogy emiatt lemaradunk valami világ megváltó dologról. Én meg tudom várni. Előre is kösz.
                      Everything is better when you decide you don't care.

                      Komment


                        Hello!
                        A D-Csepelemmel kapcsolatos a kérdésem. Mert ha nekikezdek a felújításnak átmegy e egyáltalán az OT vizsgán. (Miután elkészült persze)
                        Mivel a blokk cserélt lehet benne (rendszám van beütve a blokkba), papírokban is ez szerepel, ez kizáró oka az OT minősítésnek?
                        Szintén D-Csepel felújítás, a hátsó lámpa erre a motorra OT vizsgán melyik az elfogadott? A Danuvia lámpa, vagy a "kis piros Csepel" fajta?
                        Az már csak plusz adalék, hogy a vázszámom sem a megszokott helyen van, de van és eredeti minden papírral.

                        A kérdést leginkább Mir-Murnak szánom, habár ha valaki szintén jól tudja az is okés.
                        Utoljára szerkesztve a következő által: dott; 2014 nov. 23, 18:46.

                        Komment


                          hátsó lámpa erre a motorra OT vizsgán melyik az elfogadott?
                          Az eredeti féklámpa nélküli az elfogadható, és a féklámpa alól a minősítéskor felmentést kap. Így műszakin ezt nem is követelik meg.
                          CZsolti és dott kedvelte ezt.

                          Komment


                            Sziasztok!

                            Olyan kérdésem lenne felétek ,hogy a képen látható km órába beleköthetnek, hogy be van sárgulva és nincs felújítva, hogy fehér legyen mint gyárilag?
                            Nem akarom bántani a km órát mert csak ennyi a szépség hibája, hogy már besárgult a műanyag számlap egyébként meg tökéletes. Nem beszélve, hogy így számomra eredetibb.
                            A krómozás közelsem ilyen ocsmány mint a képen. Napfényben nem is látszik így a karcok rajta. Meg az üveg is koszmentes és tiszta.
                            Click image for larger version

Name:	111.jpg
Views:	1
Size:	185.8 KB
ID:	143281

                            Komment


                              111.jpg
                              Egy eredeti működő óra"és beleköthetnek e"????

                              Igen mindenbe belelehet kötni,a dugattyúd fényes?mert ha kormos,már nem látszik rajta a felirat!!!!!!

                              VÁLLALD-be magad,és ettől hidd el:jól érzed majd magad!!!

                              Kellemes karácsonyi-és boldog új évet!
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                A műanyagot szépen kifehéríti a Hyperol vagy hidrogénperoxid. Pláne a fehér óraszámlap adja magát ehhez:
                                http://pctoc64.blog.hu/2012/10/23/be...pek_feheritese
                                Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 dec. 22, 18:19.
                                sepy, UK és 3 további látogató kedvelte ezt.
                                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X