Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ETZ 250 fék

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Meglehet!............így is kicsordul.........egyrészt a szép emlékektől,másrészt a számos negatívumtól amit tapasztalok!..........mindeggy az emlékeimet és a szép fiatalságomat már senki nem veheti el!(azért is csináltam az IZS-t mert azon hatványozottan éltem át újra!)Van néhány Ózdi és környéki videó ha érdekel.....a Youtubén ....apacsavo vagy apacsavo1 címen!Látható még néhány háromkerekű is!
    sinter és taluga kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Veszy2017 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Elhatároztam, hogy fém fékcsövet teszek fel, hátha jobb lesz a fékhatás.
      Szia Veszy!

      Nem tudom, hogy fennáll-e még az a probléma, ami a legelső tárcsafékes ETZ-k sajátja volt: a legkisebb fékkar elmozdulásra blokkolt a kerék. Szinte az összes újeladású géppel nagyot bukott gazdája és csúnyán összetörte a motort. Később ezen úgy segítettek, hogy rugalmasabb fékcsövet tettek a gépekre. Úgy tudom, hogy garanciába cserélték is.

      Csak azért írom, mert lehet, hogy hasznos az infó. Fogalmam sincs, hogy amit te akarsz venni az mennyire rugalmas. Tehát nem okoskodni akartam, hanem segíteni.
      taluga és OdinHEM kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        CZsolti értem, köszi!Azt akarod ezzel mondani, hogy vigyázzak a túl "merev" csővel, nehogy kezelhetetlen legyen a fék, ugye? Mondjuk szívesen kipróbálnék egy ilyen fékcsövet! Szeretem a rövid fékutakat! Csak ha elfelejtkezel róla, akkor van gáz, és hirtelen behúzod! :/ A mocimat pár hete vettem, de úgy látom hogy ez valami utángyártott fékcső lehet, mert meglehetősen szép állapotban van, nincs kifakulva....

        Komment


          #19
          Veszy2017 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Azt akarod ezzel mondani, hogy vigyázzak a túl „merev” csővel, nehogy kezelhetetlen legyen a fék, ugye?
          Pontosan. Az első sorozat ETZ-n, amit Békéscsabára hoztak garanciában kellett első villát, lámpafejet, kormányszarvat, esetleg vázat és egyéb szerelvényeket cserélni. A fékkart alig húztad meg, blokkolt a kerék. Borzalmas volt.

          Én persze czetkásként rögtön vertem a mellem, hogy bezzeg a duplex dobfék a 350-esen!
          sepy, OdinHEM és taluga kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Hali! Azóta is jól szuperál az első fék, remélem már így is marad!
            Ma délután jön a hátsó fék felújítása, vagyis cserélem a hátsó fékpofát, mert az sem az igazi... Remélem itt már nem szívat meg semmi, ez elég egyszerű szerkezet!

            Komment


              #21
              Halihó Veszy2017,

              No hogy áll az a hátsó fék? A délután már elmúlt.

              Komment


                #22
                Helló! Hát hogy őszinte legyek nem az igazi, szerintem! Jól működik nincs semmi hiba, de a fékhatással nem mondanám hogy meg vagyok elégedve.... :/ Nem tudom, hogy van-e a hátsóféknek valami kis trükkje, hogy kell beállítani vagy előfeszíteni a fékkulcsot, de most egyelőre még nem az igazi. Még próbálok a fékpálcán beljebb csavarni, de ha nem lesz úgy se jó, akkor lehet a fékkulcsot rakom át más pozícióba.
                Egyelőre így áll a projekt!

                Üdv!

                Komment


                  #23
                  Tanácsotokat szeretném kérni.
                  A csapjára rákövült fékpofát hogyan lehet jobb belátásra bírni? (Trophy fékpofa)
                  Gyakorlatilag már minden létező kenő- és oldó anyaggal áztattam, de semmi eredmény. Satuba befogva, két kézzel nekifeszülve el lehet fordítani. Gondoltam, ezt párszor megismétlem, és majd megenyhül (a többi 3 úgy tett). Nos, nem enyhül, ugyanolyan erőkifejtés, ütlegelés kell a negyvenedik hajlítgatás után is. Próbáltam lánggal hevíteni, hátha a hőtágulás következtében könnyebben mozgósodik, de ez is sikertelen.
                  Alátámasztani sem lehet, hogy a csapot kiüssem.
                  Kifogytam az ötletekből, segítsetek.
                  Nekem a következő ötletem csak a flex :-(

                  Komment


                    #24
                    Az a gond, ha nagyon sokat feszegeted, akkor kimozdítod a csapot a féklapból.

                    Meleg + fékolaj kombóval próbálkoznék.

                    100 fok fölé nagyon ne melegítsd, mert akkor az alu zsugorodhat.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: gesszti; 2015 ápr. 03, 19:35.

                    Komment


                      #25
                      Azt mar en is latom hogy a szimpla mozgatas nem visz elobbre.
                      probalkoztam gyenge es erosebb melegitessel, de semmi valtozast nem tapasztaltam.
                      elotte,utana kentem muszer olajjal, benzines olajjal, csavarlazitoval,
                      de nulla a hatas. A fekolajat meg nem probaltam, de holnap megprobalkozom
                      azzal is.
                      bocs a bena irasert, a gepem bedoglott es egy roppant okos telefonrol irok...

                      Komment


                        #26
                        És mint már oly sokat emlegettük a snasz mezei petróleum? Igen jó kúszó tulajdonsága van. Nem véletlen,hogy repedés vizsgálatnál is használják.

                        Komment


                          #27
                          Műszerolajat nem szabad ilyen helyre tenni. Inkább összeragad tőle a cucc. A fékolajat csepegtesd rá, és hagyd hatni. Volt már olyan, hogy 2-3 napig csepegtettem ilyen összerohadt vacakra, mire megmozdult.

                          Komment


                            #28
                            Mindig tanul az ember. Foleg ha ennyi a tapasztalata mint nekem...
                            koszonom a segitseget, meg fogom probalni a fekolajat vagy petroleumot. Meg igyekszem nem a fleexhez
                            nyulni :-)
                            Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 ápr. 03, 20:59.

                            Komment


                              #29
                              Pedig a flex egy igazán jó szerszám. Nekem nagy kedvencem. :-)

                              Komment


                                #30
                                Hatekony problema megoldo szerkezet,az biztos. Csak aztan megint bujhatnam a hirdeteseket
                                'MZ FEKPOFA' kulcsszoval...
                                Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 ápr. 03, 21:14.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X