Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mz üveglapos síkolás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Demeter! Én mindíg kilágyítom a réz tömítéseket használat előtt mert alu és réz esetén a réz a keményebb holott a tömítésnek kellene engedni hisz azért tömítés. Réz lágyítása ha valaki esetleg nem tudja óvatosan pirosra melegíteni és hideg vízzel hűteni!.

    Komment


      #32
      OK, ezt megszívlelem. Egyébként ez a katalógusadatok szerint is így van, a réz sűrűsége nagyobb, hővezetési tényezője pedig sokkal nagyobb.

      Komment


        #33
        Alu, vagy vas hengernél én réz tömítést nem szívesen használnék. Ebből az anyagpárosításból mindig csak baj van. Tuti korrodálja az alut, ha még össze is van szorítva, és hőterhelésnek is ki van téve.

        Komment


          #34
          mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nem kell mindent lekukázni,ezért vagyunk! esztergályosok:deformációk, menetek,sérüslések orvoslására.....
          Akkor sem ha azok a hibák amiket leírtál mind megvannak a hengerfejen, + valami az égéstérbe kerülhetett és szépen szétverte azt?
          Ja igen, és még borda is hiányzik róla.

          Annyira azért nincs aranyárban még a hengerfej hogy egy ilyen állapotú nyavalyával érdemes legyen foglalkozni.

          Komment


            #35
            Én viszont pont a jó hővezetése miatt tennék rezet. A gyári igaz alu.de az utólagosak sok esetben papír vagy klingerit mely szigetel holott pont a hőt kellene elvezetni ezt szokták elrontani. Biztosan tudat alatti megoldás mondván könnyebb vágni! Ha rézből teszed is nem fog évtizedekig ott lenni mert sajna szerelni kell ha használod is közben. A szobába ott tartósabb lehet mert a porrongy csak a festést bántja.

            Komment


              #36
              Jóféle paszta is bírja, de szintén szigetel. Talán vashengernél nagyon is számít, mennyi hőt ad át a hengerfejnek.

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X