Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Duna oldalkocsi kárpit felfogatás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Duna oldalkocsi kárpit felfogatás

    Sziasztok!
    Segítségeteket szeretném kérni Duna oldalkocsi kárpit felfogatásban!
    Vettem új belső kárpitot csak nem tudom hogyan,milyen csavarral fogassam fel,hány centire egymástól? A gyári lyukak be lettek hegesztve! És ha jól tudom alátét is kell a csavarhoz? Ha valakinek lenne róla képe és fel tudná tölteni?!
    Előre is köszönöm!

    #2
    Próbáld meg csavar nélkül, nekem simán megállt.

    Komment


      #3
      Attached Files
      Tibor és soveny kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        A mellékelt fotón egy eredeti, gyárilag összerakott ok. látható. Mint látszik, semmiféle méret nincs arra, milyen távolságban vannak egymástól a csavarok. Ahogy a szaki keze éppen állt, úgy fúrta a lyukat
        Tudod, AHS szabvány (Ahogy Sikerül).



        Click image for larger version

Name:	2009.10.29. 091-.jpg
Views:	1
Size:	36.9 KB
ID:	128762
        Tibor és soveny kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Attached Files

          Komment


            #6
            Attached Files

            Komment


              #7
              Köszönöm!
              Esetleg hol tudnék venni ilyen csavart, illetve alátétet?

              Komment


                #8
                Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2011 febr. 13, 21:35.

                Komment


                  #9
                  Köszönöm!
                  Kerestem én is de pl vaterán csak több száz darab van eladó egyben máshol is min 100 stb! Nekem pedig csak egy oldalkocsim van !

                  Ja és még egy kérdés:
                  Az oldalkocsi takartót csak elől fogja az a 3 kis zár? Mert láttam már képeket ahol az ülés támláján is van kettő (hátul), de amit én vettem ülés azon nincs!?

                  --- Ez még eszembe jutott: ---

                  takarót !!!
                  bocsi!!!

                  Komment


                    #10
                    Attached Files

                    Komment


                      #11
                      Véleményem szerint nem volt eredetileg az üléshez rögzítve a ponyva. Ha rögzítették volna, akkor az alkatrész jegyzékben fel lenne tüntetve. Mivel a tak. ponyva hajlamos megnyúlani, praktikusan a kereskedelemben beszerezhető (eredetivel azonos) patentokkal (még véletlenül sem jut az eszembe, hogy mi a rendes neve) látták el az ülés hátulját is. Én is így tettem mindegyik oldalkocsimon 1-2 év után. Szerintem régen sem volt ez másként.

                      Vagy ki tudja?...

                      Komment


                        #12
                        Attached Files

                        Komment


                          #13
                          Köszönom a válaszokat nem hittem volna hogy ez egy ilyen jó kérdés, mindenesetre az enyémen elől 3 patent van így fogom feltenni és ha idővel nyúlik lehet felteszem azt a +2 őt.

                          Ez már nem igazán kárpit dolog de Duna:
                          A csíkozás hogy van a trapézsárvédős oldalkocsin? (Ja és jut eszembe sokszor írják Duna OK3 OK2 melyik melyik illetve hány fajta létezik a hirdetésekben általában keverik hol ez hol az mondjuk az OK2 vagy az OK3 lehet egyszerű de én már teljesen megzavarodtam!)

                          És még a csíkozáshoz hogy kivel tudom esetleg megcsináltatni (címfestő???) vagy van erre külön "iparág"
                          + mennyi ennek az ára csak úgy hozzávetőlegesen?

                          Komment


                            #14
                            Sziasztok! Az én oldalkocsimon is csak 3 patentszem van az üléshez nincs rögzítve. A kárpitos alátét az valós, annyi különbséggel, hogy az eredeti alumíniumból van. Ha elég ügyes vagy akkor börzéken még fellelhető pár darab.

                            A csíkozásnál ha trapéz alakú a sárvédőd, akkor az enyémen gyári fényezésű volt mikor megvettem azon két csík volt, ill. most is az van a felújítás után, amely követi a "benyomódás" formáját. Láttam már olyat is amin csak a közepébe volt húzva egy csík, hogy volt-e olyan gyárilag nem tudom. Kecskeméten van egy címfestő srác, több motoromat is csináltattam már nála, bátran merem ajánlani, nagyon szépen és gyorsan dolgozik, és ecsettel festi a csíkokat! Ezt csak azért írom, mert láttam már nagy nevű felújító céget ahol kézi festőgéppel húzta a csíkot asrác.

                            Komment


                              #15
                              Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2011 febr. 15, 20:14.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X