Közlemény

Collapse
No announcement yet.

oldalkocsi gumi

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    oldalkocsi gumi

    sziasztok

    nem tudom volt-e már szó róla,ha igen bocsi. A kérdésem az,hogy a törvény szerint milyen méretű és mintázatú gumi kell a oldalkocsira. Menyire kell,hogy megegyezzen a motoréval,vagy van e erre törvény.
    köszi

    #2
    Mindig az a döntő, ahogy a típusbizonyítványában szerepel, tehát a gyári méret.
    Mintázatról csak annyit, hogy azonos szerkezetű, hasonló mintázatú legyen. (tehát ne rakj slick mellé bütykös krossz gumit)
    Gyári mérettől egy lépcsőben el lehet térni büntetlenül. Pl: 2,75x19 helyett felrakhatsz 3,00x19-est.
    Szerintem ilyet nem is vennének észre, hacsak bele nem fut az ember egy olyan hatósági szakiba, aki nagyon képben van, és szőrösszivű. Ha nagy az eltérés, akkor az már messziről virít. (ilyenkor kezd a típust nem nagyon ismerő vizsgabiztos utána nézni a gyári méretnek...)
    barna, -t5- és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Lai, ici169 és Tamás78 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Köszi, kedves!
        Ha jobb lesz az idő, és ki tudom dugni a csőröm a műhelybe, nekem lesz hozzátok technikai kérdéseim, amiket meg én nem tudok.
        Az úttörő ahol tud, segít!
        TZ és Tamás78 kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Köszi a segitséget.
          Ennek örülök mert igy nem kell 3 teljesen egyforma gumit szereznem.

          Komment


            #6
            TUDOMÁSOM szerint a fentiek csak az üzembe helyezéshez stimmel.
            DE a hagyományos mkp.gumik ok-s futás teljesitménye max 6e km, korrekt beállitásnál !
            Oldalkocsis állapot egy nagyon erős kompromiszum.Mert se nem motor se nem autó a
            menetdinamika szerint. Ez két példa egy témára.Van több és más is!
            Ha valakit érdekel szivesen segitek akár személyesen is !

            Komment


              #7
              3,00 X 19" gumi helyett 3,25X19"-es gumi szerintetek felmehet Duna OK-ra?

              Komment


                #8
                Nekem is ez lenne a kérdésem, csak sajnos a válasz itt elmaradt. 3,25x19-es gumit felszerelhetek a Duna-ra és a motorra is előre hátra? A fenti okfejtés alapján egy mérettel van felette....
                Ez beleférhet még a műszaki vizsgába, vagy csak 3,00 mehet előre és az oldalkocsira?
                Nekem a szürke forgalmiban mind a három kerék 3,00x19-re van írva az 1959-es TLF-en.

                Komment

                Ugrás az oldal tetejére
                Working...
                X