Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia TL

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Igen-igen de a fotók alatt szerepel hogy a motor nem teljesen típus tiszta biztos vagyok benne ,hogy a tulajdonos előbb vagy utóbb pótolja vagy lecseréli eredetire

    Komment


      #32
      baxy1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      -a korai modellnél a blokkban fogaskerekes a hajtás a későbbiben lánc

      -ahogy írtad keskeny ülés ehhez tartozik a másmilyen hátsó sárvédő formája

      -a korai jikov később magyar karbi

      -a kipufogó a koraiaknál szétszedhető később hegesztett

      -hátsó sárvédőn kapaszkodó

      -más a váz is (nem tudom miben)

      A korai típusokat 1954 -1955elejéig gyártották utána jöttek a magas nyergesek kb 1956 közepéig.
      Kiegészíteném kicsit:

      - a késői TL kipuffja is szétszedhető, csak nem ez a halfarok alakú, hanem buzogány mint a TLT-n

      - a váz a hátsó villa vastagságában különbözik, a koraié vékonyabb és talán mintha a váznyakkal is variáltak volna mert sok volt a töréses hiba

      A többi stimmel.

      Igen a hátsó lámpa az tényelg Danuvia, de az összképen szerintem nem ront semmit, vizsgáztathatóság szempontjából pedig hasznosabb a kapcsolható féklámpa miatt. Az eredetiben csak rendszám világítás van.
      mittom és baxy1 kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Köszönöm (köszönjük) a kiegészítést sok mindenkinek lehetnek ezek fontosak ezek a dolgok ,a feltöltött albumokban szereplő TL-t újítod fel?

        A színekről érdeklődnék még tudomásom szerint a két leggyakoribb szín a bordó és a meggypiros szerinted melyikből csináltak többet?

        Komment


          #34
          Köszönöm a sok hasznos információt!

          baxy1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A színekről érdeklődnék még tudomásom szerint a két leggyakoribb szín a bordó és a meggypiros szerinted melyikből csináltak többet?
          Létezhetett feketében? Van egy vázam, semmi nyoma a bordó színnek, csak a fekete látszik rajt (már amennyi maradt a festésből) Tudom, akár át is festhették, de nem hiszem, hogy fémig visszacsiszolták volna.

          Egy TL5/2-es kezdetű vázszámmal beleillik még a korai típusba? Ez még elég '55 elejének számít.
          Tudna valaki hiteles képet feltölteni a két típusról?
          baxy1 kedvelte ezt.

          Komment


            #35
            Igen volt feketében is de kis mennyiségben, ha van egy ilyen vázad akkor azonosíts be a leírtak alapján a az ülésfelfogatás már kapásból elárulja a vázszám a határon van lehetett ilyen és olyan is.

            Képet rengeteget találsz az interneten mindkét típusról ,de ha kell töltök fel

            Komment


              #36
              baxy1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Igen volt feketében is de kis mennyiségben, ha van egy ilyen vázad akkor azonosíts be a leírtak alapján a az ülésfelfogatás már kapásból elárulja a vázszám a határon van lehetett ilyen és olyan is.

              Képet rengeteget találsz az interneten mindkét típusról ,de ha kell töltök fel
              Gondolom a hátsó ülésfelfogatásra gondoltál.
              Erről a vázról van szó. Az általam nézett képek alapján akkor ez már magas nyerges, kései típus.
              Click image for larger version

Name:	P1020314.jpg
Views:	2
Size:	201.5 KB
ID:	134473

              Képet találtam én is a két típusról. Feketét viszont még nem láttam, ami típus tisztának tűnt volna. Esetleg, ha ilyennel rendelkezel, akkor töltsed fel.
              Köszönöm!
              baxy1 kedvelte ezt.

              Komment


                #37
                baxy1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                a feltöltött albumokban szereplő TL-t újítod fel
                Igen ő is tervben van, csak még van előtte a sorban kettő. Úgy indult hogy csak ő lesz újítva, de sajnos vannak holmik amik nagyon nehezen szerezhetők be, gondolom ilyen falba már te is beleütköztél és lettek véve donorok és szép lassan ott tart a helyzet hogy azok is minimális hiánnyal bírnak már. Kerék és gumi hiányt leszámítva egy már komplett lehet, csupán idő "kedv" és munka kérdése.




                baxy1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A színekről érdeklődnék még tudomásom szerint a két leggyakoribb szín a bordó és a meggypiros szerinted melyikből csináltak többet?
                A bordó és meggypiros változat ment nagyon, de megnézem majd a friss szerzeményemben mit írnak erről.




                ici169 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Erről a vázról van szó.
                Igen ez már a kései típusnak néz ki. Kérdés hogy a hátsó sárvédő az övé-e mert a lámpafoglalat tuti nem. Az TLF/T1-é.
                ici169 és baxy1 kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  Üdv ha már a számokról beszélünk érdekes lehet még a vázszám utolsó 4 számjegye ,ha publikus kérem oszd meg velünk hátha tanulunk belőle valamit

                  Komment


                    #39
                    Ha érdekel valakit az akkutartó mérete, akkor meg tudom rajzoltatni egy gépész barátommal.
                    Ma leszedtem mindent a vázról, ami még rajt volt.
                    Az aksitartón látható, hogy valóban fekete volt a motor. Ilyen típusúról esetleg valaki tudna feltenni képet?
                    A hátsósárvédőt is eredetinek találom, mert az összes furata stimmel a vázéval. Ez egyezhet más típusokkal?
                    sricsi70 és baxy1 kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40
                      Hello ici169 én is találtam egyet, eredetinek néz ki de még dilemmázok

                      Komment


                        #41
                        ici169 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha érdekel valakit az akkutartó mérete
                        Nekem van legyártva is, senki nem kereste.



                        ici169 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ez egyezhet más típusokkal?
                        Nem.

                        Komment


                          #42
                          Hello nyuszifül leszorító csillagod is van?

                          Komment


                            #43
                            Üdv! Csak egy silány utángyártott darabot tudtam venni. Nehéz legyártani, ugyanis bordák és egy mélyedés van bele sajtolva. Kellene egy minta. Mióta a fórum elindult azóta keresem itt is. Sikertelenül.
                            baxy1 kedvelte ezt.

                            Komment


                              #44
                              Köszönöm a választ igen ez nehéz ,fogós dolog lesz

                              Komment


                                #45
                                [QUOTE=OdinHEM;27994]Igen ő is tervben van, csak még van előtte a sorban kettő.

                                Üdv
                                ezeken a motorokon milyen színű van /volt/lesz a kilométer óra spirál , van valami szisztéma rá, hogy milyen évjárat milyen szín pl 1955 -ös motoron láttam már feketét és pirosat is

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X