Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Irányjelző Pannóniára

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    TLF65
    Nekem is lendkerékmágnes van a motoron, úgyhogy nyugi!!
    Köszönöm a tanácsot! Amit megvettem, mindenképpen össze fogom rakni és kipróbálom, hogy jó-e, elég biztonságos-e?

    A kormányvég index kapcsán még az merült fel bennem biztonsági kérdésként, hogy annak idején az MZ Trophy-knál ez megszokott volt,az autósok is lépten-nyomon találkozhattak vele. Ma viszont hátul (is) van minden motoron az index, ezért feltehetően az autósok figyelme ma már inkább erre irányul.

    sepy
    vannak már jó kinézetű indexek és ledesíteni kell. A biztonságod nem mérhető pár ezer forinton.
    Természetesen a biztonság nálam is elsődleges, különben nem is gondolkodnék az indexen.

    Ha mégsem jönne be ez a kormányvég index, mindenképpen kereslek, hogy valami linkkel segíts, mind az index, mind pedig a led vonatkozásában. (Nekem ebben a kérdésben általánosságban nem lehet segíteni, olyan hülye vagyok hozzá! Nekem csak úgy lehet segíteni, hogy: "Nézd ezt a linket, itt kapható az index. Ezen a linken meg ez a ...alkatrész, amin van egy piros drót meg egy zöld. A pirosat kösd a Pannóniád ---kivezetésére, a zöldet meg a...ra." OK?! )

    Komment


      #32
      Teljesen OK! Az elektronika nekem is tudományos konferencia mégis egyedül kis szakmai segítséggel /Czsolti köszi/ oldottam meg. Te is megfogod tudni csinálni ha rászánod magad írj és ha tudok segítek ha nem kérünk " veterános segítséget" mert ilyen is van nem csak Vágó I. műsorában létezik!.A mai forgalmi viszonyokban a rendszeresen motorozónak elengedhetetlen mert még én kézzel kalinpálás közben a Cz-vel tudok kuplungolni sok gépnél ez nem lehetséges.

      Komment


        #33
        Lemezjáték!
        Irányjelző szükséges a motorra,ha biztonságosan akarsz közlekedni a városban is!
        Ha a megvett irányjelzők nem vállnak be akkor szólj és megadom a zalaegerszegi srác címét aki a mi P12-esünk MZ irányjelzőit ledesítette. Nagyon ügyesen és jól dolgozik a "LED-ek ura"

        A LED-es módszer mellett szól,hogy féklámpa és irányjelző gond nélkül meg egyszerre és indulás után 1-2 km-rel már van irányjelzőm (a hagyományos izzóval 5 km után volt valami)
        Lemezjáték, t1-rider78 és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          Sziasztok ! Pár majdnem balesetbe torkoló helyzetből úgy döntöttem indexel szerelem fel a pancsim .Sok kísérletezésből a led index vált be . Elsőnek a töltésemet kelet stabil és jobbá tenni ,ami a gyári szelén kiváltása volt .Sikerült itt egy fórum társunk segitségével megoldanom ,csinált egy stabil fesszabályzot . De sajna az izzók amelyek 18w voltak nagyon halványak voltak. A fórum társunk aki a szabályzót csinálta annak már ledes indexet használt .Így az Ő segitségével sikerült megépitenem a saját led indexemet .Aki kicsit konyit a forasztáshoz az megtudja csinálni,alapanyagot neten webáruházból megrendelhető . Sokkal jobb a fény ereje ,és az akku is elbírja vígan . Click image for larger version

Name:	Led index (2).jpg
Views:	1
Size:	190.6 KB
ID:	143108Click image for larger version

Name:	Led index.jpg
Views:	2
Size:	198.2 KB
ID:	143109Click image for larger version

Name:	2014-08-06-217.jpg
Views:	1
Size:	204.7 KB
ID:	143110 Az index relét az anno vettem egy emberkétől a neten ,aki maga csinálta .De sajna már nem találtam meg ,de ezt is meglehet építeni szerintem .( A harmadik képen a fesszabályzó van . )
          Utoljára szerkesztve a következő által: t1-rider78; 2014 nov. 25, 21:53.
          sepy, heeegany és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #35
            .Sikerült itt egy fórum társunk segitségével megoldanom ,csinált egy stabil fesszabályzot . De sajna az izzók amelyek 18w voltak nagyon halványak voltak. A fórum társunk aki a szabályzót csinálta annak már ledes indexet használt .
            Publikus a fórumtársunk neve, illetve a megoldásod kapcsolási rajza? Mást is érdekelhet ez a téma. Mert ez így csak fiókban reszelés, ahogy Che mondaná.
            t1-rider78, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              Igen, publikus a nevem
              A szabályzó kapcsolási rajza fent volt a letöltések kolözött. De majd feltöltöm valahova és linkelem ha kell.

              De valahol írtam én már ezekről és a modernebb változataikról (merthogy azóta a töltést és az irányjelzőket is Í tépítettem.)

              Közbe a töltő megvan (meg lehet hogy van ott irÍ nyjelző is, de telefonról nem lapozom át az egészet):
              http://veteran.forum.hu/pannoniak-sz...59/index6.html
              Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2014 nov. 26, 16:21. Oka: frissítés
              CZsolti, Lemezjáték és t1-rider78 kedvelte ezt.

              Komment


                #37
                Üdv heeegany ! Úgy látom nem kell megkérdeznem téged hogy felfedhetem kinyújtott segítő kezet . A szabályzóról találtam képet ,ha jól emlékszem te küldted ...... Click image for larger version

Name:	szab_lyz_v23_www_kepfeltoltes_hu_.jpg
Views:	1
Size:	96.4 KB
ID:	143113 ez az ugye ?!
                CZsolti kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  t1-rider78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Üdv heeegany ! Úgy látom nem kell megkérdeznem téged hogy felfedhetem kinyújtott segítő kezet . A szabályzóról találtam képet ,ha jól emlékszem te küldted ...... [ATTACH=CONFIG]25237[/ATTACH] ez az ugye ?!
                  Igen, ez az.


                  Közben (így gépről már könnyű ) megkerestem az irányjelzős írásaimat is:
                  http://veteran.forum.hu/pannoniak-sz...44/index2.html (itt az előző oldalon vannak képek is róla)
                  http://veteran.forum.hu/pannoniak-sz...8/index11.html
                  Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2014 nov. 26, 17:36.
                  CZsolti, Lemezjáték és t1-rider78 kedvelte ezt.

                  Komment


                    #39
                    Az irányjelzőkkel kapcsolatosan igen bő választék a Cz-Jawa alkatrészek a neten címszó alatt, jó árakon.
                    Lemezjáték kedvelte ezt.

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X