Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Az ismerősöm csinálja őket

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #76
    Nekem se ilyen , se olyan motorom soha nem lesz , de csak úgy karácsonyi hangulatban igyekszem olyan megoldások felé terelgetni a dolgokat , ami két kemény pilléren nyukszik . 1-nem mindenki szakember (ebben ) , 2- nem tud mindenki rögtön az esztergához nyúlni ha kell .

    Tudom kicsit nehezebb , esetleg szokatlanabb az Ő szemükkel vizsgálni a problémákat .

    Komment


      #77
      Ezért írtam hogy csinaltatni.

      Komment


        #78
        nem tud mindenki rögtön az esztergához nyúlni ha kell .
        Szinte semmilyen gépem nincs!Nem is lesz már!Csináltam már néhány mocit de olyan nagyon elhasználtat még nem hogy kellett volna.Összerakom aztán megy!Azt a pár tízezer kilómétert bármelyik lefutotta!Ha gond volt vele annál jobb mert az egy kaland és tanulási lehetőség!Nem bírom az olyan manusokat akiknek tele a műhelye mindenféle géppel és körbe tötyörgi a problémát ahelyett hogy megoldaná!
        U,I:Nem kell velem eggyetérteni!Csak úgy kikívánkozott!Egyébként sem számít mert az erednény beszél....a többi pipafüst!Vénasszonykarattyolás!

        Komment


          #79
          apacsavo
          Szinte semmilyen gépem nincs!Nem is lesz már!Csináltam már néhány mocit de olyan nagyon elhasználtat még nem hogy kellett volna.Összerakom aztán megy!Azt a pár tízezer kilómétert bármelyik lefutotta!
          Többségében így lehetünk ezzel, hogy nincsen gépünk, vagy nem olyan helyen dolgozunk, ahol vannak gépek...Én valaha dolgoztam olyan üzemben, ahol mindenféle forgácsoló gép volt, és még hőkezelni is lehetett (cementálás, betétedzés, amit akartál...). Mondjuk én ezt nagyon élveztem, sokkal jobb úgy csinálni valamit, hogy a forgácsolás nem akadály, célszerszám készítés nem probléma...

          Abban igazad van, ezeknek az öreg vasaknak jó része elmegy úgy is még sok ezer km-t is, ha összerakod újra őket, de én eddig amit szétszedtem (igaz ez csak 2 db, meg egy még készülőben), ami kopó alkatrészt csak lehetett, vagy felújíttattam, vagy újat szereztem hozzá, gondolok itt a csapágyakra, főtengelyre, szimeringekre, bovdenekre, fékekre, stb.

          Kívül nagyon szeretem az öreg vasakon a patinát, de ha motorozni akarok vele, akkor belül újszerű legyen!

          Komment


            #80
            Kívül nagyon szeretem az öreg vasakon a patinát, de ha motorozni akarok vele, akkor belül újszerű legyen!
            Így igaz!
            Az az elvem hogy nyerő játékon ne válltoztass!DE ha nem az akkor igen!
            Egyébként már figyelmetlen,lusta,hanyag ...stb...vagyok!Nem igen tudom a műszaki részét az adatokat simán elfelejtem!Nem érdekel a minőség(mert nem tudom melyik jó márka!)csapágy,szimering,dugattyú....stb.....fogalmam sincs róla hogy mit használok.Nem is érdekel!Csak az eredmény!Nem sokan vannak az idősebb motoros és szerelők között akik azokat a teljesítményeket produkálják mint mi az öreg ,,sárkánnyal".Főleg hogy tökhöllye vagyok hozzá!Az idei ,,Keszi"talira be sem vittem szegényt annyira resteltem!De két nap alatt 650 km-t simán levágtatott főleg autópályán!Néhol még az engedélyezett sebességet is jócskán átlépve!Azt is szégyenkezve mondom el hogy az idén csak 10000km-t mentünk.Főleg az esős idő miatt!(mert a két csípőprotkóm miatt ha eső veszély van már nem merek menni!)
            Az bizony nagyon jó ha van műhely az alkotáshoz!Nekem is van egy cimbora akinek mezőgazdasági gép szerelő műhelye van és bármit megengedne használni.Néha élek is vele!De hogy körbe legyek szerszámgépekkel és lógassam a tököm köztük?????(Dógozni meg nem akarok!)Csak ki biggyesztem szegény öreg szakadt ,,sárkány"-t hogy aki nem tudná miről van szó! Az első képen éppen aktívan kerüljük a munkát az unokámmal!
            Utoljára szerkesztve a következő által: apacsavo; 2016 dec. 28, 06:36.

            Komment


              #81
              Engem érdekel a minőség, mert nem igazán lennék elragadtatva ha a kínai csapágy szorulása miatt a frissen felujitott motort nekivágnám a szalagkorlátnak. Megertem hogy nincs már ambíció a motort csinálni. Viszont, ha valaki valamit javítani akar a motorjan, azt is el kell fogadni. Van aki szereti a töltött káposztát és kinlodik is vele, van aki inkább azt eszi ami a hütöben van. Ez rendben is van. Szerintem aki teheti vegyen gépeket. A szerszám nem kér enni. Jó ha szükség van rá, de ha nincs akkor lehet esztergályost keresni stb. Én személy szerint minden gépet megveszek amire szükségem lehet. És nem adok el soha semmit. Ha a 17 es villaskulcs már 18 as, akkor kiköszörülöm 19 esre...

              Komment


                #82
                Miért bántjátok a Kínaiakat? Komolyabb elektromos autóval álltak elő mint a Tesla. És rengeteg saját! fejlesztésű jó cuccaik vannak. Ráadásul ha beunnának és nem akarnának szinte ingyen dolgozni mi sem vennénk olcsón nem hogy szart de még jót sem!
                Lassan el kell felejteni a "gagyi kínai" titulust.
                Ráadásul miután egy cég oda viszi a gyártani valóját, rá egy hónapra már a kínai gyártja a klónt. Szinte a gyártósort is lemásolják. Azért ez nem kis munka!
                Ha Magyarországon erre képesek lettek volna már mi is előrébb lennénk.
                A szinte ingyen munka már rég működik nálunk is. Most már csak másolni kellene és a sajátunkként eladni...

                Komment


                  #83
                  Szervusztok!


                  Sok mindenről lemondtam,hogy jól fel legyek szerszámozva,mert nem szeretek várni senkire és nem szeretek könyörögni senkinek sem.A szerszámokból a lehetőségeim szerint az elérhető legjobb minőségűt választottam és választom mindig.

                  A szakszerűtlenül szerelt egységek,mindig megbosszulják magukat,ezért a célfeladatok nagyon sok célszerszám legyártását teszik szükségessé,amelyek eszik az anyagot,az időt és a pénzt is,-de elkerülhetetlenül szükségesek.

                  Úgy szeretek élni,ha éppen éjfélkor jut eszembe egy persely készítése,vagy valaminek a meghegesztése,-akkor megyek a megfelelő géphez és csinálom.Elég sokat éjszakázom,mert afféle bagoly vagyok,-szeretem mert csendes,el lehet mélyülni a gondolatokban és senki nem zavar meg."Bagoly" létemre,arra nagyon vigyázok,hogy a szomszédok nyugalmát ne zavarjam,nem kalapálok,-legfeljebb lábujjhegyen kis kalapáccsal.

                  A szerszámokat szeretem megbecsülni,akár vásároltak,akár saját készítésűek,-nem kérek és nem adok kölcsön szerszámot.Volt idő amikor nem így volt,de amikor megsértődtek,amikor visszakértem az állíthatós dörzsáramat és megkérdezték,-"milyen dörzsárat?",-akkor elhatároztam,-hogy vége,-egy idő után megszokják.Megjegyzem közeli ismerősöknek megcsinálom szívességből az apróbb munkákat,de nagyot nem vállalok be.

                  A vasas szakma minden elképzelést felülmúlóan szerszámigényes,amelyeknek beszerzése nagyon sokba kerül.A vasiparban egy-két ráfordított millió nem nagyon látszik meg a műhelyen,-abban az esetben,ha a műhely a forgácsolástól,a szerelésen,hegesztésen át univerzálisan felszerelt.Tudom ezt nem mindenki teszi meg és nem is elvárható,ezért senkit nem szólok meg azért,mert nincs körülbástyázva gépekkel,-de azt is elvárom,hogy engem se szóljanak meg az ellenkezőjéért,-bár nem igazán érdekel már mások véleménye,-elfogadom azt és úgy csinálom,ahogy akarom.

                  Egy adódó munkánál a célt soha nem szentesítheti az eszköz,vagy annak hiánya,mert-"Dolgozni,csak pontosan és szépen,ahogy a csillag megy az égen,-úgy érdemes"..

                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    #84
                    Ezt Ganz mondta! Örülök hogy van még aki ismeri ezt a mondast!

                    Komment


                      #85
                      Azért annak sokan nem örülnének nálunk, ha annyit, és annyiért kellene dolgozni, mint Kínában...Szeressük őket inkább messziről...

                      Komment


                        #86
                        Ezt Ganz mondta!
                        József Attila ( Ne légy szeles )

                        Komment


                          #87
                          Én anno Ganz Gézátol olvastam ezt az idézetet a Ganz Zalaegerszegi gyárában a tábláról, oda volt felirva... .

                          Komment


                            #88
                            Annó sok mindent kiírtak az üzem falára ... nekem ez tetszett a legjobban :

                            " Jó szerszámmal öröm a munka ! "

                            Csak a melósokat kellett hozzá látni , amikor egymástól kunyizták a szerszámokat , az arcukról pedig az öröm volt olvasható ... szinte .

                            Komment


                              #89
                              Annó sok mindent kiírtak az üzem falára ..
                              " A fusizás a munkásosztály szégyene, a népgazdaság kára ! "

                              Komment


                                #90
                                Kára vagy nem, fusizni jó, mert nem kő gépet venni, a munka így is meg van csinyáva...

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X