Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Az ismerősöm csinálja őket

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    bsa10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerényen megjegyezném, nem a további feszültségek gerjesztése okán, hogy a 92-es hozzászólás felpiszkálhatta egy két dolgozni (nem mindig pénzt keresni) szerető és tudó kolléga önérzetét. Ne csodálkozz a válaszon. Megmondó ember szerintem itt nem sok van. Hogy neked kik hiányoznak nem tudhatom, de aki itt van azokkal, bele értve téged is nagyon meg vagyok elégedve. Értem a gondjaikat, sokszor próbálok is segíteni de elfogadom a te álláspontodat is.

    Néha rácsodálkozom a számomra sokszor értelmetlen küzdelmeikre de eszembe nem jutna ezért megszólni őket.

    Kéretik a dolgozóknak sok sok tisztelet és szeretet.

    Buék.
    Köszönöm. Engem sem a pénz hajt mindig. Sokszor csak egyszerűen segíteni próbálok. Ezért is írtam, hogy ha valakinek van földje és használja is, inkább vegyen először traktort (néha olvasgatva a veterán traktoros fórumot, nem is olyan egyszerű feladat ezeket a gépeket rendesen meg csinálni...söt....minden tiszteletem!!!!!!), mintsem szép autót hitelre stb. Ha valakinél van pár motor a háznál, az vegyen egy kis eszterga padot. Hisz ha az ember oszt szoroz, pár motorra való esztergályos munka, ha azt egy nem szégyenlős szakinak kell kifizetni, már majdnem egy E2N ára! Mindig azt mondom, a gép a háznál nem kér rántott húst! Az hogy valaki korából adódó okok miatt ezt már nem tartja fontosnak, én azt is megertem! De igenis mindig csinálni kell, mert ha az ember nem törekszik a jobbra, marad ahol van. Igenis az új nemzedéknek is kell jövő, de elnézést kérek Tisztelt Szaktársak...a herét lógatni fiatalon is lehet a meleg vízbe. De ha a víz nem meleg, mert nincs pénz, a hidegbe ki teszi bele? Gépet és szerszámot akinek szüksége van rá!

    Ez picit szoci propagandásra sikeredett, de ebben nőttem fel..

    Komment


      apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Egyáltalán nem sűrűn szoktam Újévi fogadalmat tenni!Talán 79- Január elején utoljára hogy leszokom a cigiről.Meg most hogy nem reagálok többet semmire itt!
      Amikor a Fórumra találtam nagyon komoly veteránosok és nagy tudású remek ember adták a zömét!Szelíden oktatóan szájbarágósan elmagyarázták lerajzolták... stb... a fogásokat és volt türelmük hozzánk is(Gondolok itt az ilyen kétbalkezesekre mint én!)sajnos ezek az emberek kikoptak!Nem akarok neveket emliteni de tudjátok ti is!Biztosan vannak most is csak csendbe vannak nem olyanok mint akiket emlitettem.
      Jöttek helyettük kioktatók,nagyképüek így csináld meg úgy mert én így szeretem akkor te is ha nem buta vagy!Típus!Nem rég megtörtént az első hülyézés is ....mert ugye aki dógozik és beteg lesz tőle az hülye!Ezzel ledegradálva és sutba dobva még azokat is akik nem hogy betegek vagy nyomoroncok lettek hanem a legdrágábbat az életüket vesztették munka közben!Jön majd az anyázás is nemsokára mint számtalan más fórumon!Na ebből nem kérek!A megmondó emberekből!
      Maradok aki eddig az ország út öregedő szelíd magányos farkasa: apacsavo.[ATTACH=CONFIG]34992[/ATTACH]
      Most moderáljak, vagy sem? Ma reggel értem el idáig az olvasásban, és szomorúan olvasom ezeket a bejegyzéseket. Egyetlen kérdésem van csupán: van-e erre szükségünk? Mármint arra, hogy ki mit ért el életében? Ha számára fontos dolgot, ami csak neki fontos, ne törődjön vele, ha másnak nem az. Ne ezen versengjünk, mert rossz vért szül.

      Szerintem rajzi és műszaki segítőkészségből nincs itt hiány. Tény, hogy sokat változott a fórummag. Sok aktív hozzászóló most takaréklángon olvas minket. A lényeg: itt a moderátori munka olyan kevés, hogy éhen lehet halni. Vagyis kultúrált népek alkotják. Kívánom, hogy jövőre is így maradjon.

      Komment


        De igenis mindig csinálni kell, mert ha az ember nem törekszik a jobbra, marad ahol van. Igenis az új nemzedéknek is kell jövő, de elnézést kérek Tisztelt Szaktársak...a herét lógatni fiatalon is lehet a meleg vízbe. De ha a víz nem meleg, mert nincs pénz, a hidegbe ki teszi bele?
        Szívemből szóltál!
        A gond a mai nemzedékkel hogy inkább nem lógatják bele mert hideg a víz de nem tesznek érte hogy meleg legyen.

        Komment


          Bocs én a fiatalok védelmében szólok kik a meleget a lakásban és a fürdővízben szeretik és tesznek is érte! Én mindíg is azt vallottam és tartom is Nálunk mindenkinek van dolga. Kicsinek - kicsi az kis locsolóval hordja a vizet locsolni a nagy pedig mást csinál. Sokan elnézik, hogy míg ő lót- fut a gyerek meg ül a gép előtt vagy here- berézik az árnyékban mert nagyon süt a nap ilyenkor meg hideg van nem baj majd dolgozik még eleget jelszóval!!! No ez nem igaz és az soha nem fogja az istrángot szaggatni. Dolgozni a gyerekkortól kezdve kell megtanulni- megszokni, hogy nem hullik a manna az ölünkbe azért tenni kell! Pl. a legkisebb lányom / Kittus / középiskolába jár és mellette sportol és eljár melózni. Nyáron krumplit szed máskor a Tacsóban pénztáros. Akar valamit és tesz is érte. Nem én küldtem sosem és nem az enyém a megkeresett pénz. Tanulja meg beosztani és mivel az Ő körme kopik érte nem herdálja el. Nem búra alatt nevelem őket sem a sajátom sem a nevelteket hisz azok is az enyémek és enyém a felelősség is. A nagy gyerekeink is sikeresek igaz tesznek is érte nem 8 óra a meló idő de van látszata is. A mi korosztályunknak sem hullott az ölébe én is dolgoztam a cégnél utána ebéd és irány a maszek vagy mikor a 3. maszekot kiszolgáltam önálló lettem nappal a műhely éjjel pedig libát tömtem. Akkor is sokan mondták könnyű neked igaz a melót nem irigyelték nem ismerték, hogy sokszor olyan fáradt voltam a 2x 2 órai alvás miatt ,hogy hányingerem volt. Aki volt már igazán fáradt és átélte tudja miről beszélek.

          Komment


            Az örökké tartó kompresszor felújítás projekttel zártam az évet. Ilyet még nem sikerült meglépnem, mindkét fi-relét lenyomta a felrobbanó kondenzátor. Ma is tanultam valamit, indítókondenzátort üzeminek bekötve kifüstöl.
            Sajnos a váltóáramhoz annyira nem értek, mint amennyire szeretem kötögetni az egyenáramot.
            Ilyenkor kell abbahagyni. Ezért a műhely erre az évre bezárt. Kedves barátom epés megjegyzése szerint - tökéletesen igaza van - holnap nyit.
            Boldog új évet kívánok mindazoknak, akikkel itt írogatunk!

            Komment


              Végigolvastam újra a csapágyazási hozzászólásokat. Megnéztem az általam elérhető blokkmetszeti rajzokat és valamit nagyon nem értek: hogyan működhetne ez a baloldali duplacsapágyas rész normálisan, amikor enyhén szólva el van izélve azzal a középső gyűrűvel és az illesztésekkel.

              Információim csak a piros könyvből származóak. Pannónia blokkot még nem szereltem. Ami nekem furcsa az a szilárd illesztésű külsőgyűrű, ugyanakkor a belső gyűrű maximum j6-os illesztésű lehet. Ez azért furcsa nekem, mert forgó belső gyűrű esetén mindig legalább k6 illesztést szoktunk előirni. A furaté pedig ilyenkor általában H6 v. H7. Ilyen illesztés mellett nem csoda, ha kiverődik a tengely.

              Javaslatom: a két csapágy közé sima, furatban illesztett távtartó, ami egy szimmering szélességgel keskenyebb a mostaninál. Kivülre pedig a lánckerék felől tennék még egy távtartót beragasztva FBS-sel, ami egyben szimmeringház is. Egyszerűbb szimmeringcsere.

              Írásom csak gondolatébresztő és visszakanyarodás a témához.

              Komment


                avaslatom: a két csapágy közé sima, furatban illesztett távtartó, ami egy szimmering szélességgel keskenyebb a mostaninál. Kivülre pedig a lánckerék felől tennék még egy távtartót beragasztva FBS-sel, ami egyben szimmeringház is. Egyszerűbb szimmeringcsere.
                Nem megy a távtartó külső illesztésű és nem forog,igaz lazán illesztett, ezért javasolták a gumigyürünek való beszurást a palástján,hogy jól tömitsen!

                Azért nem lehet máshogyan elhelyezni a távtartót:mert a belső csapágy mellett egy olajozó furat van és másképpen ez elzáródna,emiatt borda alakú ablakok vannak,igy a simeringnek kell a külső csapágytól elzárnia a kartert.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  A francba, akkor marad az o-gyűrűs megoldás.

                  Komment


                    Ezen a csapágyak-szimering sorrend átrendezésen már én is agyaltam...

                    Akkor arra jutottam, hogy erőtani szempontból nagyobb merevségű így a rendszer, hogy nem egymás mellett vannak a csapágyak, hanem az egyik közvetlenül a főtengely sonka mellett, míg a másik a lánckerék mellett. Mondhatnám úgy is, hogy így nagyobb "terpeszben" tudnak támasztani a csapágyak, tehát ez jobb.

                    Olajozás szempontjából is jobb, hiszen a lánckerék felőli csapágyat közvetlenül keni a sebváló olaj, míg a főtengely sonka felőli csapágyat még jól eléri a forgattyúházba a keverékkel beszívott olaj köd.

                    Az "O" gyűrű szerintem tökéletes megoldás, képes még javítani is javítani az eredeti gyári konstrukción, de a Loctite-paszta is teljesen megfelelő (tudom, mert én így csináltam, és semmi gond vele...)

                    (A másik, ahová az "O" gyűrű jó, az a karburátor csonk, ami szintén elég szerencsétlenül van kialakítva a Pannóniánál, hiszen ott is könnyen falsol a kikopott ház és a csonk között...de ezt már máshol alaposan kitárgyaltuk.)

                    Komment


                      Maradok aki eddig az ország út öregedő szelíd magányos farkasa: apacsavo
                      Úgy tűnik apacsavó komolyra vette a sértődést, mert a profilja szerint, ( az én értelmezésemben ) még a regisztrációját is törölte . Kár volt ilyen butaságok miatt kiborítani a bilit !

                      Komment


                        Komment


                          Szervusztok!


                          Mindig is kedveltem a Gyuszit és kedvelem most is.Átolvastam már többször az esetleges sértődésre okot adó hozzászólásokat,de azokban a személyére vonatkozóan semmi bántót nem találtam.Emberek vagyunk eltérő személyiséggel és ingerküszöbbel és ennek okán másképp viszonyulunk nézetekre,véleményekre,-nem tudom pontosan a Gyuszit milyen észosztás,vagy megmondás borította ki,de ez,az Ő személyes nézete és tisztelvén Őt,-nekünk ez el kell fogadni.

                          Remélem a döntése nem végleges és bár konok ember,de jobban átgondolva és mérlegelve a történéseket ismét visszatér közénk,mert azt tudhatja,hogy mi becsüljük Őt.

                          Azzal a véleményével nem értek egyet,hogy itt megjelent az egymás lehülyézése és az anyázás is hamarosan meg fog jelenni,mint azzal sem,hogy a türelmes szakemberek eltűntek a fórumról,-ha adódik egy műszaki probléma,a társaság azonnal ugrik a témára és a maga módján próbál segíteni.

                          A fórumon nem lehet örökké műszaki problémákkal és megoldásokkal foglalkozni,mert ha átnézzük a műszaki jellegű kérdéseket és az azokra adott feleleteket,-rájöhetünk könnyen,hogy azok ismétlik önmagukat (pl.tankmosás) és minek egy jól kidolgozott,leírt témát x-szer leírni.Sok esetben így is úgy érzem,hogy nagyon sok téma többszörösen ismét napirendre kerül és újra leírásra kerülnek a megoldások,módszerek.

                          Úgy gondolom az élet nem csak a srófolásról szól,-nekem külön tetszik,ha egyéb kérdésekről is értekezünk,annak dacára,hogy mi nagyjából valamennyien igen közel állunk a technikához,de azért nagyon jó olvasni tőletek a kertészetről,kenyérsütésről,....és egyéb az élet minden oldalára kiterjedő nézeteitekről.

                          Mondandóm zárásaként,-ha valamelyikőtök összefut a Gyuszival,-megkérem kétszer egymás után fogjon vele kezet,-egyszer személyesen,-egyszer a nevemben!


                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            ha valamelyikőtök összefut a Gyuszival,-megkérem kétszer egymás után fogjon vele kezet,-egyszer személyesen,-egyszer a nevemben!
                            Én remélem,hogy csak a némaság magányába burkolózott egy időre,és most is olvassa a fórumot,és előbb-utóbb újra szóra bírjuk,mert nagyon hiányzik.

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X