Közlemény

Collapse
No announcement yet.

A kondis kondi, meg ami kisült belőle

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    A kondis kondi, meg ami kisült belőle

    Sziasztok!
    Nemrég kaptam egy lámpafejet, tele extrákkal. Ami meglepő volt és végig gondolva mégsem, az hogy a világítási körbe be volt építve egy kondi. teljesen logikus, mert nyilván az volt a célja, hogy késleltesse a világítótekercs felől érkező feszültség hullámot, megszüntesse a meredek feszültség ingadozást egy kondenzátorral, kímélve a túlfeszültségektől az izzót. Csakhogy nekem ez a kondi egy merő rozsda. Így semmi paraméterét nem ismerek.
    Itt lenne a kérdés. Milyen értékű kondenzátort érdemes ide beépíteni? Tán még egy ellenállás sem lenne túlzás, ami simítaná a meredek feszingadozásokat.
    Ötletek? Tanácsok? Hm?
    Meg az is érdekelne, hogy az idei tiszakeszi találkozóról van-e konkrétum?
    Utoljára szerkesztve a következő által: Igrich; 2016 máj. 28, 22:41.

    #2
    az idei tiszakeszi találkozóról van-e konkrétum?
    Az időpont !............
    sepy, Igrich és UK kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      jóvanmán!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Komment


        #4
        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Az időpont !............
        És a révház
        .
        mir-mur és sepy kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Ez már szerencsére a III. melynek az időpontja rögzített és remélem az időjárás is a kegyeibe fogad ismét bennünket / haza fele félúton ázunk?! /. Szúnyog had mindeddig elkerült bennünket , hely pedig van még! Remélem állandó Móka Mesterünk is bejelöli az IGENT !hiszen a csörgős sipka kötelező!!

          Komment


            #6
            Igrich eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Meg az is érdekelne, hogy az idei tiszakeszi találkozóról van-e konkrétum?

            Nem akartam a jólinformáltságommal dicsekedni -de így már nem tudom magamban tartani

            : BALKÁN FANATIK !!!!!


            Kersztes Ildikó

            de a nagyágyu kilétét illetően még kéretem magam egy kicsit , mert ő az ász !!!!!! túrát fogok szervezni a szinpadhoz ---egy sörrel a kézben , kettővel a zsebben !

            Aki MAGYAR velem tart !
            mir-mur, sepy és mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              : BALKÁN FANATIK !!!
              Ez lesz a zenekar a falunapon?A feleségem rámragasztotta a szeretetét.....
              sepy és joker kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                Na ? kimegyünk ?.............
                sepy és mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  No, most mindenki az időpont kérdésemen legelészik. A kondival kapcsolatban is írhatnátok néhány sort ám! Nem találok semmifajta ilyen bekötési rajzot, de hogy a lámpafejbe volt, az tuti.

                  Komment


                    #10
                    Na ? kimegyünk ?...
                    Ha az lesz:nővel megyek és buli !
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      Egy kis balkán, fanatikusoknak!


                      https://www.youtube.com/watch?v=3zJnhrBlD6k
                      https://www.youtube.com/watch?v=XvQwfXobBZc
                      https://www.youtube.com/watch?v=zLHlN8lUh3A

                      - - - Updated - - -

                      Na ez a nem semmi! Ha már egy fene szó se lesz a világításkörben levő kondiról, akkor legalább hallgassunk jót!
                      https://www.youtube.com/watch?v=uiYNsNNiNSk

                      Komment


                        #12
                        Igrich
                        Ami meglepő volt és végig gondolva mégsem, az hogy a világítási körbe be volt építve egy kondi.
                        Gondolkoztam, amit írtál, és mivel sürgetésedre sem kaptál senkitől választ, megpróbálom legjobb tudásom szerint (harminc éve tanultam elektrót...)

                        Szóval, biztos, hogy a világítási körbe volt építve az a kondi?

                        Régen sokan megcsinálták, hogy kihozták a kondenzátort a lendkerék alól, ahol egyrészt túl meleg volt neki, másrészt ott macerás cserélni. Praktikusan a lámpafejbe is lehet rakni...

                        Nem egészen értem, miért kellene e világítási körbe kondi.
                        Alapjáraton is kb. ezer a fordulata a motornak, és a hat, párban működő mágnes miatt egy fordulaton háromszor vált polaritást, így a feszültség és az áram frekvenciája 3 x 1000 /60 sec = 50 Hz, pont annyi, mint otthon a lámpáé.
                        Ha elindulsz, ennél magasabb 2-5-szöröse. Ez elég gyakori frekvenciaváltás ahhoz, hogy egy ohmikus ellenállást jelentő izzószál ne pulzálva dolgozzon, hanem úgy viselkedjen, mint ha az effektív teljesítménynek megfelelő egyenáramot kapná.

                        Ha nem így van, majd valaki szól...
                        Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2016 máj. 30, 18:16.

                        Komment


                          #13
                          Nekem is ez a tippem. Szerintem is gyújtáskondi lesz az. Sepy javasolta egykor a Czetkánál is a lámpafejet, mint konditárolót.

                          Komment


                            #14
                            Köszi a választ Lemezjáték!
                            Tehát a lámpafejet kaptam, elkezdtem szétszedni, persze a vezetékeket levágtam, így igazán nem tudom melyik körben volt. Szerintem Neked van igazad és kihozhatták a kondit a lendkerék alól. Az biztos hogy jó lenne valami, amivel egy kicsit lehetne lefaragni a hirtelen feszültség emelkedésekből a világítási körben,.
                            Hátha lesz valakinek erre is ötlete.
                            Akkor most várakozzunk.

                            Komment


                              #15
                              amivel egy kicsit lehetne lefaragni a hirtelen feszültség emelkedésekből
                              jó lenne valami, amivel egy kicsit lehetne lefaragni a hirtelen feszültség emelkedésekből
                              Volt sok ötlet.......,ami gyári:az a dinamó,a többi csak pót..és az nem igazán javítható
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X