Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia hátsó rugóstag

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Mondjuk fogalmamsincs az anya megnevezéséröl amiböl érdemes lenne megcsinálni.
    Metamid, danamid vagy bakelit.
    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 febr. 15, 14:57.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #32
      t1-rider78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Miskolc kicsit kiesik a lehetőségekböl, ilyenre nincs valami vebáruház? Mondjuk fogalmamsincs az anya megnevezéséröl amiböl érdemes lenne megcsinálni.
      Gúgliztam egy kicsit:
      Vas színesfém Kft. - Termékek

      Szerintem a poliamid tökéletes a célra. És ez elég olcsó anyag.

      Komment


        #33
        Köszi a segitségeteket! Igy az induláshoz megvan az alap . Akkor már csak egykis agyalás , szakrajz ismeretek felfrisétése nameg egy ügyeskezü esztergájos keresése aki a kivitelezéspen segit . Remélem mire a szezon beindul már tudom tesztelni a telot .
        Utoljára szerkesztve a következő által: t1-rider78; 2015 febr. 15, 15:59.

        Komment


          #34
          Csak előtte irány a csapágybolt és vegyél a tengelyre való szimeringeket hogy legyen mihez csinálni a dugót.
          Na meg O gyűrűket a külső részére. (én 2 O gyűrűt raktam rá, bár nem tudom van-e értelme de nem nagy összeg és biztos ami biztos)

          Komment


            #35
            Újabb fajta Pannónia hátsó rugóstagokat kellene felújítanom, ezekbe a lengéscsillapító zárófedelébe kellene tennem új filctömítést, szimmeringek és O gyűrűk már megvannak. Itthon nem találtam alkalmas anyagot, és nem tudom hol lehet venni. Aki cserélt már hol lehet hozzá anyagot venni? Apám azt mondja, talpbetétből vágjak mert az is jó, én nem erőltetném, de ha jó...
            Pár kép a friss fejleményekről, a csíkozás otthon készült kiragasztással.Click image for larger version

Name:	IMG_20160613_121735.jpg
Views:	1
Size:	189.4 KB
ID:	148873Click image for larger version

Name:	IMG_20160613_121721.jpg
Views:	1
Size:	186.6 KB
ID:	148874Click image for larger version

Name:	IMG_20160613_121749.jpg
Views:	1
Size:	189.0 KB
ID:	148875 A blokk kész, ha kerékre tudom állítani felgyorsulhat az épülés.
            Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2016 jún. 13, 22:32.

            Komment


              #36
              Barkácsbolt-polírkorong a fúrógéphez valóknál a tüskén lévők között van méretes.Viszont:hallgass apádra!Szép lesz a gép:azzal jössz keszibe?
              OdinHEM, Titus és sepy kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #37
                A xxll ker ben van egy csiszoló bolt . Ott van a filc menyország .....
                OdinHEM, Titus és sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  Köszönöm a válaszokat, így már el tudok indulni. Kaptam egy fülest Győrben is, végső esetben pedig marad a XXII ker


                  Viszont:hallgass apádra!
                  Általában hallgatni szoktam, viszont ezt a P10-et rendesen helyre akarom tenni. Ahogy írtam is,,de ha jó" szóval nincs elvetve, csak nekem furcsa.


                  azzal jössz keszibe?
                  Az volt a terv, de egy régi barátom legénybúcsúját épp arra a hétvégére szervezték... Egyenlőre egy Balaton kört tervezek vele a nyáron, ha úgy látom képes rá.(ne legyen túl meleg)
                  OdinHEM kedvelte ezt.

                  Komment


                    #39
                    Bevált a talpbetét. Click image for larger version

Name:	IMG_20160615_143940.jpg
Views:	1
Size:	199.2 KB
ID:	148885Vadi új volt. Pár tömítés még kijön belőle.
                    sepy, emu és 2 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40
                      Click image for larger version

Name:	IMG_0020.jpg
Views:	1
Size:	202.2 KB
ID:	151493
                      Sziasztok, a képen látható filc tömítés helyettesíthető egy méretében passzoló szimeringel? 1972 T5H hátsó teló...
                      mátéapu kedvelte ezt.

                      Komment


                        #41
                        Helyettesíthető ... de szerintem az alatta lévő karmantyúnak , vagy szimmeringnek (minek nevezzelek ... inkább szimmering mert rugós tömítő gyűrű ...) meg kéne fogni az olajat ... így a filc csak a cseppek felitatására és a szár állandó kenésére szolgál ... én kétajkút használok , bár még nem próbáltam ki azt , hogy a "nemez tömítő és kenő gyűrű" helyére is szimmeringet tegyek !!!
                        Lehet hogy beválik a gondolatod , ezért tedd meg légyszives ,hogy írsz egy pár sort a végeredményről !
                        Titus és Atti69 kedvelte ezt.

                        Komment


                          #42
                          Talán azért érdemes lehet meghagyni mert védi a portól a szimeringet.
                          Nekem a régi fajta van rajta, szimeringesre alakítva, de nemrég alakítottam át úgy, hogy legyen filc is benne.

                          Komment


                            #43
                            Köszönöm, tényleg van benne valami, hogy keni szárat, meghagyom a filc tömítést... Még egy kérdés: Hány ccm olajjal kell feltölteni?

                            Komment


                              #44
                              oldbiker73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              : Hány ccm olajjal kell feltölteni?
                              Nem szereltem még ezt a fajtát. De ha ez is úgy viselkedik mint a régi fajta akkor ne foglalkozz a leírásokkal. Rakj bele annyi és olyan lengéscsillapító olajat amivel a te súlyoddal neked megfelelően működik.
                              (bár mondjuk viszonyítási alapnak jó az érték)
                              Én szemre töltöttem fel. Aztán érzésre kipróbáltam.
                              oldbiker73 kedvelte ezt.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X