Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia világítás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szóval van szórás bőven a tekerésszámok között)
    Hogyan tudom leellenőrizni tekercsenként,hogy hibátlan e ?????????A kezdő vég a testre forrasztva a másik a kivezetésre,amit még nem értek miért van a töltőszál egyik vége a világításhoz közösítve.
    heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát azt rakd bele ami a legkevésbé szarul néz ki
    Erről beszéltem :három jól kinézőből egy sem ad világítóáramot,csak az összebarmolt negyedik....??????

    heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    C opció:Baszd ki az egészet a picsába és rakj bele egy normális gyújtást
    Sajnos ez most már nem fog menni,csak talpraállításban gondolkodtam régi gumikkal régi festéssel....Már ráf,küllő,gumik,ülésfelújítás kormány,bovdenek,izzók,vezetékelés,tankfelújítás,tükrök,markolatok........és most a blokkot is szét kell húznom az ütő főtengely miatt(ha nem rugdosom magam-nyugtatására a motort levett lendkerékkel,nem láttam volna meg mennyire hajít...és rúgásra indul:igaz sétált a betonon ,de tudom soha nem lehet tökéletes !

    Az bosszant,hogy számtalan kis-traktoron:szórakozásból világítást tettem,mert ha már van áram miért ne !Most mikor a motoromra kellene szívat !!!!!
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hogyan tudom leellenőrizni tekercsenként,hogy hibátlan e ?????????
      Szerintem ezek már akkor se voltak hibátlanok amikor kijöttek a gyárból...
      De: Multiméter a vasmagra és a kijövő szálra(csak előtte a zománcot kapard le a szálról rendesen) ha nem mutat semmi ellenállást akkor tuti szar. Ha mutat valamit az már jó jel. Mérd meg az összeset. Persze szórás lesz, de keress két olyat amin értelmes tartományba esik a szórás.

      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ,amit még nem értek miért van a töltőszál egyik vége a világításhoz közösítve.
      Azért mert az a kis szar tekercs valójában nem a töltőtekercs. Valójában a világítótekercsek töltik az aksit is. Az a kis szar meg csak egy fojtótekercs. (szóval azon keresztül egy az egyenirányítóba onnan meg az aksiba a szufla)

      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Erről beszéltem :három jól kinézőből egy sem ad világítóáramot,csak az összebarmolt negyedik....??????
      Lehet azért néz ki jól mert olyan szar hogy emiatt még nem használták sose

      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sajnos ez most már nem fog menni,csak talpraállításban gondolkodtam régi gumikkal régi festéssel....Már ráf,küllő,gumik,ülésfelújítás kormány,bovdenek,izzók,vezetékelés,tankfelújítás,tükrök,markolatok........és most a blokkot is szét kell húznom az ütő főtengely miatt(ha nem rugdosom magam-nyugtatására a motort levett lendkerékkel,nem láttam volna meg mennyire hajít...és rúgásra indul:igaz sétált a betonon ,de tudom soha nem lehet tökéletes !
      Akkor marad a szívás. Aztán ha megunod majd raksz rá valami normálisat

      Egyébként kösd ki a világító tekercseket, vezesd ki a 2 vezetéket valahova, indítsd be a motort és köss rá egy, nem túl nagy izzót (az egyik vezeték és a test közé természetesen). Ezt csináld meg mind a két vezetékkel. És majd kiderül hogy mit mutat...

      Komment


        [QUOTE=heeegany ;n210130] Akkor marad a szívás. Aztán ha megunod majd raksz rá valami normálisat

        Egyébként kösd ki a világító tekercseket, vezesd ki a 2 vezetéket valahova, indítsd be a motort és köss rá egy, nem túl nagy izzót (az egyik vezeték és a test közé természetesen). Ezt csináld meg mind a két vezetékkel. És majd kiderül hogy mit mutat...



        • Ma a blokkszéthuzót csináltam meg amit tőled kaptam:büszkén vettem tudomásul,hogy még ily finoman nem szereltem szét blokkot!!!

          Nem a világítás hanem a bontatlannak tűnő blokk a SZÍVÁS belül vágó kalapálás azok ragasztózva és csodálkoztam miért jön az olaj.....ott hagytam az egészet....Tudom a megoldást,vagy csereblokk,vagy hegesztés utánmunkálással,sajnos a harmadik a felületek visszakalapálása reszelése igazítása marad,de már elment a z egésztől......

          a világitótekercsnél ez lessz a tuti lehet csinálok egy félblokkos esztergával forgatott ellenörző készüléket

          Komment

          HozzászólásMégse

        Amit korábban begépeltél automatikusan el lett mentve. Visszaállítod vagy Elveted.

        Rich Text Editor, vb-cke-instance-1 Editor toolbars Source Remove Format Paste as Plain text Paste from WordFontFontSizeSize Text Color Undo Redo Bold Italic Underline Align Left Center Align Right Insert/Remove Numbered List Insert/Remove Bulleted List Decrease Indent Increase Indent Link Unlink Image Insert Video Wrap
        tags around selected text Wrap [CODE] tags around selected text Wrap [HTML] tags around selected text Wrap [PHP] tags around selected text Table Table Tools Subscript Superscript Insert Horizontal Linex Press ALT 0 for helpAuto-Saved






        x
        Upload Attachments Upload from URL


        Insert: Thumbnail Small Medium Large Fullsize Eltávolítás




        x
        Feltölt vagySelect from Photo Album Allowed Filetypes: jpg, jpeg, png, gif



        ContinueMégseFeltölt

        ContinueMégse


        x
        Add Link

        x



        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          harmadik a felületek visszakalapálása reszelése igazítása marad,de már elment a z egésztől......
          Pasztával összerakod aztán nem lesz azzal gond.

          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          félblokkos esztergával forgatott ellenörző készüléket
          Az a tuti. De vagy 1200-al pörgesd meg!

          Lemezjáték, emu és mátéapu kedvelte ezt.

          Komment


            heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Pasztával összerakod aztán nem lesz azzal gond.
            Meglepő ,de túlságosan kiakadtam a látvány miatt, nem akkora a baj a blokkal jól sikerült visszazömítenem mindenhol lesz érintkező felület,az egyik fél sértetlen csak a főtengelyt feszgették ,az kuka.A helyi guruhoz elvittem négy főtengelyt az öreg jövőhétre rendberakja.
            Elvittem az általam összeszerelt jól kinéző alaplapot,két perc alatt meglelte a bajt egy vezeték zárlatos....,tudod mit használt? Valamilyen tekercs nyitott vasmaggal iszonyatosan öszeszallagozva két vezetékvég és egy trafóra kötve hozzányomta a vasmaghoz egy bicigli vagy zseblámpaizzóval végigellenőrizve kiszúrta melyik sántít,kivette és mutatta ,jó csak az elvezetése sérült....észbontó az öreg....folyosó van az alkatrészek és a vasak közöttvigyázni kell !!!!
            Lemezjáték, heeegany és emu kedvelte ezt.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment

            Ugrás az oldal tetejére
            Working...
            X