Közlemény

Collapse
No announcement yet.

VAPE Gyújtás. Kérdések/Válaszok

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #91
    Hello St.Z.350!

    A Vape nem egészen olyan, mint a - hagyományos értelemben vett - lendkerékgyújtás.

    Hasonló az elv a gépkocsikban is használatos generátorhoz, de itt a lendkerékben elhelyezett É-D mágnesek indukálnak feszültséget az állórészen lévő tekercsekben, melyek sorba vannak kötve, így jóval magasabb feszültséget szolgáltatnak mint a hagyományos lendkeréknék megszokott. Ezért azt mindenképpen stabilizálni kell, ezért szükség van egy fesz. szabályzóra.
    Ezenkívül a Vape elektronikának kell még egy fordulattal arányos feszültség amire a CDI nek szüksége is van. Erre van egy külön tekercs az állórészen. Többek között ebben (is) tér el a Vape kialakítása az autógenerátortól.

    Hello nyemi!



    Akkor tud csak ilyet csinálni ez a parazita szikrás Vape gyújtás, ha a lendkeréken levő vezérlő ívek nem 180°-ban állnak egymással.
    Erre én is gondoltam, de semmi utólagos beavatkozás nem látszott a lendkerék bütykein, de azért le is ellenőriztem. Pontosan 180°-ban volt a két bütyök vezérlő éle.
    Talán az a pici főtengely/vagy lendkerék görbeség kavarhatott be (sajnos volt neki...). Szegény tanár bácsinak nem akartam reszelgetni a szép új (drága) lendkerekét...lehet kardjába dőlt volna .

    A lényeg egyébként is a jel mászkálása lett volna. Ezt nem értettem. Lógást-kottyanást-hézagot sehol nem tapasztaltam. Így hát - részemről - marad az elektronika.
    dkari és St.Z.350 kedvelte ezt.

    Komment


      #92
      A lényeg egyébként is a jel mászkálása lett volna.
      A Vape a gyújtás beállítást 4000-es fordulathoz adja meg, legalább is a 350-es Jawanal. Stroboszkóppal nézve alapjáraton nálam 3mm az előgyújtás, 4000-nél 2,7mm.

      Komment


        #93
        Üdv Tonybacsi!

        Köszönöm a felvilágosítást.

        Komment


          #94
          Tonybacsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

          Hello nyemi!
          Erre én is gondoltam, de semmi utólagos beavatkozás nem látszott a lendkerék bütykein, de azért le is ellenőriztem. Pontosan 180°-ban volt a két bütyök vezérlő éle.
          Talán az a pici főtengely/vagy lendkerék görbeség kavarhatott be (sajnos volt neki...). Szegény tanár bácsinak nem akartam reszelgetni a szép új (drága) lendkerekét...lehet kardjába dőlt volna .
          .
          Üdvözlöm.
          Ha a ívekhez nem volt nyúlva a megoldás a kiemelt részben van, mert akkor valószínű a impulzus tekercs az egyik vezérlő ívnél 0,4mm-re van, a másiknál meg nagyobbra (kb. 0,8mm vagy több). Ez azzal jár hogy a két impulzus nem egyforma feszültségű, ezáltal az elektronikában található Tirisztor nem egyforma időben fog gyújtani, és így előgyújtás változás lesz tapasztalható a két szikra közt.
          Szóval én nem magyaráznák semmi rejtett funkciót bele a gyújtásba, nincs semmi különös a Vape-ba, csak annyi, hogy jó drága és a lendkerékbe a mágnesek nagy fordulatnál szeretnek szétszállni.
          Alendkerék:http://www.motelek.net/andere/vape/totalschaden_.jpg
          Link:Index of /motoelektr/Simson/Vape
          Utoljára szerkesztve a következő által: nyemi; 2015 júl. 08, 19:08.
          OdinHEM és zahi kedvelte ezt.

          Komment


            #95
            Igen. Akár ez is elképzelhető, lévén nem ismerem (mindkét motorkerékpár) Vape dobozába "rejtett" elektronikát, alkatrész szinten.
            Mindkét lendkerékre mindenesetre ez volt írva: A69R-26.

            Nagyon jó elektronikát (elektronikákat) épít ez a Vape, nincs ezzel semmi baj. Teszi a dolgát , ahogy kell. Hálásak lehetünk neki, hogy egyáltalán valaki foglalkozik még a régi motorok korszerűsítésével. Az ember megveszi, elolvassa a kézikönyvet, és összecsavarozza, összeköti, egyszer beállítja, és kész. (na jó...a P20-nál, kell egy kis reszelés a forgattyús fedélen...).

            Örök élet...meg egy nap! (elméletileg)
            zahi és dkari kedvelte ezt.

            Komment


              #96
              Jó reggel Mindenkinek!

              Tudna nekem valaki pontos méreteket küldeni a Vape gyújtásról?
              Arra lennék kíváncsi, hogy esetleg van e más gyártó aki ugyan ilyen méretű gyújtást csinál.

              Üdv Tibor

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X