Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Autóponyvakészítés házilag

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Autóponyvakészítés házilag

    Készítettem tófóliából (elméletileg PVC) egy autóponyvát.

    Szeretném megkérdezni, hogy ismer-e valaki olyan "szakit" (Bp.-en vagy környékén), aki össze tudná hegeszteni a négy hosszú illesztést, a gumiházat alul körben, illetve a kisablakokat?

    Próbálkoztam különféle ragasztókkal, hőlégfúvóval is, de eddig egyedül a kis hőpisztolyos melegragasztó fogta meg, az is megolvadt a napsütéstől (ennek nyomai látszanak az egyik képen).

    Megkerestem fóliahegesztő cégeket is, tőlük még várom a választ.

    Képek a "Batmobile"-ról :

    Click image for larger version

Name:	HPIM6359.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	154522Click image for larger version

Name:	HPIM6355.jpg
Views:	1
Size:	196.8 KB
ID:	154523Click image for larger version

Name:	HPIM6356.jpg
Views:	1
Size:	187.7 KB
ID:	154524Click image for larger version

Name:	HPIM6357.jpg
Views:	1
Size:	190.1 KB
ID:	154525Click image for larger version

Name:	HPIM6358.jpg
Views:	2
Size:	182.0 KB
ID:	154526

    #2

    Komment


      #3
      Jó ötlet ez a ponyva! A lámpáknak miért kell ablakot nyitni? Van erre valami szabály?

      forgalomban gondolom nem használod a ponyvát.
      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

      Komment


        #4

        Komment


          #5
          Akos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          valaki olyan „szakit” (Bp.-en vagy környékén), aki össze tudná hegeszteni
          Ismerek egy-két lakatost !
          Nézd meg a netet. Tele van Pest ponyvakészítőkkel.

          Komment


            #6
            Köszi az eddigi válaszokat

            TZ: a lámpáknak nem vágtam ablakot; amit látsz, azok a ponyvára ragasztott, öntapadós fényvisszaverő matricák, amelyeket az eredeti lámpák formájára vágtam

            Két kis kör alakú ablakot vágtam viszont a két ajtónál, a közbiztonság miatt; hogy lássák, hogy élesítve van a riasztó.
            / / / / /
            ApaE: majd kiderül, meddig bírja...ez a harmadik próbálkozás. Az első az egyszerű lépésálló takarófólia volt, ez tavaly novembertől idén tavaszig bírta. Ekkor lett rajta egy-két szakadás, amit megragasztottam, de kiderült, hogy ez a vég jele volt, mert a következő szélvihart már nem bírta ki, darabokra foszlott.
            Ezt követte az autósboltokban kapható, szürke színű autóponyva; na, ez két hónap alatt bomlott le

            Sajnos olyan a parkolónk, hogy szinte egész nap süti a Nap az autókat.

            Most kerülne rá a tófólia, ha találnék valakit, aki meghegesztgetné... Elméletileg egyébként UV-álló, majd kiderül.

            A Vinylfix nem ragasztja, a Baumax-nak van egy "Bison" márkájú PVC-ragasztója, az sem...(piszok voltam, vittem fóliadarabkákat és mikor nem volt a közelben senki, kipróbáltam ) ).

            Létezik tófóliaragasztó is, ezt még nem próbáltam; szerintem tartósabb a műanyaghegesztés.

            / / / / /

            Mir-mur: köszi...műanyaghegesztőre gondoltam

            Komment


              #7
              Akos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Készítettem tófóliából (elméletileg PVC) egy autóponyvát.
              Szerintem nem jó anyagot választottál! A tófólia, mint a nevéből "érezni", egy szigetelő-vízhatlan anyag, amely nagyon jó "két oldali" szigetelésre, azaz innen is, onnan is szigetel. Az autó takarására egy olyan anyagot használnak, amely kívülről nem engedi át a nedvességet, de belülről "légáteresztő" hatású, tehát szellőzik és nem engedi befülledni az alatta tárolt "kincset", ha nem így történik akkor valószínű, megeszi a rozsda! Ráadásul a Te fóliád fekete, amely azt eredményezi, hogy 40°C külső hőmérséklet esetén a fólia alatt közel lesz a 80-100 fokhoz és ha még rá is van terítve, akkor "rásül" az autódra, ami a festésben maradandó károsodást okoz.
              A lámpákra jó, hogy tettél "kis ablakokat" mert a műanyag búra így nem olvad össze a fóliával és így mindenki látja, hogy mi van a fólia alatt - még a "rabolók" is !
              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              mennyire UV-álló ez az anyag
              Van UV álló is, amelyet csak a víz "takarja" a tómederben és van a "kevésbé" UV álló amelynek mindkét oldalát éri föld vagy más, nem természetes anyag!
              TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Jó ötlet ez a ponyva!
              Télen a hidegben, nem tudom hogy fog viselkedni? Az egyik lehetőség, hogy a belső párától ráfagy a kocsira és akkor nem csak a lámpákra kell kis ablak, hanem a szélvédőre is!
              TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              forgalomban gondolom nem használod a ponyvát.
              ...és akkor mégis!!!
              A másik lehetőség, hogy megdermed és felveszi a kocsid alakját, így ki tudsz járni alóla!
              Utoljára szerkesztve a következő által: -t5-; 2012 júl. 20, 17:17.
              soveny és zsíráf kedvelte ezt.
              A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

              Komment


                #8
                Hát igen, jó meleg volt, mikor levettem róla

                Viszont már úgy kezdtem tavaly a ponyvázást, hogy lepedőkből egy külön takarót varrtunk az autóra, pont a szellőzés és a pára miatt
                Itt látszik is:

                Click image for larger version

Name:	HPIM6358.jpg
Views:	2
Size:	182.0 KB
ID:	131563

                Ha már megvettem és rászabtam, már meg kell csinálni...ha nem válik be, majd meghirdetem

                Egyébként a lámpákon még mindig nincs ablak; amit látsz, az a lámpa formájára alakított külső matrica

                / / / / /

                Ha majd egyszer végre elkészül, gondolkozom egy 0,5 - 1 cm vastag polifoambetéten is, ez egyrészt hőszigetel(ne), másrészt jégeső ellen is véd(ene)...
                Utoljára szerkesztve a következő által: Akos; 2012 júl. 20, 19:00.
                soveny és -t5- kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  - 13 fok van a mélyhűtőmben; egész nap bent volt egy darab tófólia, most vettem ki, ezen a hőmérsékleten csak merevebb lett, de lehetett gyűrni - hajlítgatni törés nélkül...
                  -t5- és zsíráf kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Kint a szabadban elég egy kis páralecsapódás a fólián(belül), vagy egy kis csapadék(kívül) és már nem fogod tudni hajtogatni a fóliát

                    Komment


                      #11
                      Szevasztok
                      pvc ragasztáshoz bevált vegyszer a tetrahidrofurán ,kapható a kör úti vegyszer boltban.
                      Üveg injekciós tűvel adagoltam mert nagyon illékony . Utoljára már valami céges igazolást kértek tehát magánként nem sikerült vásárolnom.ugyan ez az alap vegyszer amit a vizesek használnak.
                      Nekem is hasonló /takarási/ gondom van,elinditottam a beszerzési akciót a levetett reklám ponyvára
                      Che és kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        Szevasz!

                        Köszi

                        Ez lenne a "hideghegesztő"? Most valami ilyesmit mondott egy ponyvás (aki szintén nem vállalta ).

                        Viszont a vegyszerbolt jó ötlet, ha ezt nem is adnak, talán van ötletük másra...

                        Még a tófóliaragasztót megpróbálom (végül is, ez tófólia ) ...

                        Komment


                          #13

                          Komment


                            #14
                            Erre használtam én is.

                            Komment


                              #15
                              Megkérdeztem, hol lehet kapni; a ponyvás a TTL-t ajánlotta...

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X