Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csíkozás, csíkozó szakemberek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    -t5-,

    Neked van a magyar motoros linked?

    Komment


      #32
      korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Neked van a magyar motoros linked?
      Nem tudok róla! Mi az?
      Privátban folytassuk Kedves István!




      Intrepid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      szervezünk egy hétvégi túrát a mukihoz, és összekötjük a kellemeset a hasznossal!
      A "szervezés" az nem egy Fórumerősség, egyenlőre! Úgyhogy először egy közelebbi helyszínt valósítsunk meg!
      Utoljára szerkesztve a következő által: -t5-; 2012 jún. 27, 11:20.
      A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

      Komment


        #33
        -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A csíkozás szerintem nagyon tönkre tudja tenni az "összhatást" egy felújítás végén, de ki is tudja emelni a szép fényezést! Az összeg amit elkért az ember a csíkozásért, nem volt olyan eget verő, mint az az öröm, mikor én vagy akárki más, végig nézünk a motoromon! Ha valaki saját, vagy eladási célra készít egy járművet és "nem szépen csíkoz", csak az idejét pazarolja! Ha saját részre, akkor a motorozást halogatja, ha eladásra akkor meg a következő "munka" elől veszi el az időt (meg a pénzt)! A másik kérdés, hogy nem is lesz olyan, mint amilyet "szeretne" az ember! Aztán hiába mondjuk a szomszédnak, hogy szép az, csak az Ő szeme nem jó!
        Ebben is sok igazság van.
        Részemről már ami a Maxomat illeti szerintem nem lett olyan elborzasztó az eredmény
        (no meg csak az én kezem munkája érzés ), hogy a szomszédnak nem tetszik esetleg, hát erre meg van egy mondás: savanyú a szőlő ..........
        Utoljára szerkesztve a következő által: supermax; 2012 jún. 27, 11:58.

        Komment


          #34
          Intrepid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          szervezünk egy hétvégi túrát a mukihoz
          Csak nehogy ne legyen épp otthon.




          korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Azért arra kíváncsi lennék, ha valaki fényező, és valóban szép, profi munkát végez, akkor az miér ne tudna csíkozni is? Mitől akkora furfangos mesterség az?
          Manapság valószínűleg jó pár fodrász kétségbe esne, ha hagyományos borotvával kellene a kuncsaft arcát simára beretválni. Még akkor is, ha nagyon jól vágnak hajat.

          Nem nagyon tudok olyan mesterséget elképzelni, ami furfangos. Szinte minden szakma egyszerű, könnyen tanulható fogásokból épül fel és maximum egy év alatt megtanulható. Ami nem szerezhető meg ennyi idő alatt, és ez teszi a mestert különbbé, az a rutin. Az a pár év, amíg naponta végzi ugyanazt az egyszerű műveletet, attól lesz jobb, mint a hobbista. És ha egy fényező a munkával eltöltött húsz-harminc éve alatt nem gyakorolta a csíkozás műveletét, akkor nem lesz jobb csíkozó, mint bárki más közülünk, kivéve talán, hogy jobban konyít a festékekhez. Márpedig csíkozást nem rendelnek minden nap, úgyhogy ahogy mondani szokás "cipőt a cipőboltból".
          Beagle kedvelte ezt.
          Everything is better when you decide you don't care.

          Komment


            #35
            UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Csak nehogy ne legyen épp otthon.
            akkor "csak" motoroztunk egy jót!

            Komment


              #36

              Komment


                #37
                Úgyis az oldalkocsival kezdek, meglátom hogy sikerül, aztán ha buktam fél liter festéket, buktam, de azért megpróbálom

                Komment


                  #38
                  UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Manapság valószínűleg jó pár fodrász kétségbe esne, ha hagyományos borotvával kellene a kuncsaft arcát simára beretválni. Még akkor is, ha nagyon jól vágnak hajat.
                  Nem régiben voltam egy fodrásznál...a hajamat hagyományos borotva pengével ("zsilett") vágta...ollót nem is használt.
                  Igaz veterán volt. 74 éves bácsika...

                  Nekem is a kecskeméti szaki csikozta a motort. Csak ajánlani tudom, bár azt nem értem, ha kicsit kigőzölög a benzin, akkor a piros csik megfesti a tanksapka körül a benzin folyást... de letörölgetem, és még eddig gondot a csikkal nem tapasztaltam...

                  Komment


                    #39
                    Csíkozás házilag

                    Sziasztok!

                    Idén belekezdtem egy D-csepel restaurálásába, s lassan odáig jutottam a rengeteg lakatos munka és gittelgetés után, hogy le van fényezve mindene, és a számomra legnehezebb rész következik, a csíkozás.
                    Azt szeretném kérdezni, Ti hogyan csináljátok? Maszkolással, vagy szabad kézzel? Fújós spray vel vagy ecsettel? Milyen megoldásokat javasoltok?

                    Köszönöm előre is!

                    Szabbensz

                    Komment


                      #40
                      Beagle kedvelte ezt.

                      Komment


                        #41
                        Nemsokkal lettem okosabb, csíkozó mester meg nem fogja nekem elárulni hogyan csinálja...

                        Komment


                          #42

                          Komment


                            #43
                            UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Manapság valószínűleg jó pár fodrász kétségbe esne, ha hagyományos borotvával kellene a kuncsaft arcát simára beretválni.
                            Az még hagyján hogy ők kétségek között tipródnának, de szerintem a kedves kuncsaft is gatyát cserélhetne utána, ha bevállalta a beretválást...
                            supermax kedvelte ezt.

                            Komment


                              #44
                              Szabbensz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nemsokkal lettem okosabb, csíkozó mester meg nem fogja nekem elárulni hogyan csinálja...
                              Hátha valamit segít, de hangsúlyozom hogy ez csak a saját véleményem és természetesen nem hivatalos szaki által bevizsgált és garancia nincs , és ami még fontos hogy a Maxomon csak szimpla csíkok voltak eredetileg , így viszonylag könnyű dolgom volt, amit más motorokon láttam kombinált, kétszínű, vagy BMW-re jellemző párhuzamosan egymás mellett futót, nem vállaltam volna be házilag.
                              Én maszkolással csináltam és ecsettel, autófényezőboltban lehet kapni spéci vékony maszkolószalagot, így könnyebb az íveket megcsinálni, az ecset fontos tényező tesco gazdaságos "suliba való" készlettel ne is próbálkozz, egy kissé "szőrös" lesz a végeredmény , lehet spéci csíkozóecsetet is venni, de én modellező boltban vettem pár márkásabb ecsetet, a festékből én 2k használtam fehér színűt (ezzel macerásabb hogy csak annyit keverjünk be amennyit elhasználunk) elsősorban a benzinállóságra-tartósságra gondolva, még fontos a higítás is, hogy ne legyen nagyon sűrű, mert akkor nagyon éles lesz a kontúr a maszkolásnál (2000 papírral és polírozással azért rá lehet segíteni) nálam az "alapszín" is 2k ráadásul ugyanolyan márkájú, így jól megfértek egymással. (az is egy fontos szempont, hogy nehogy felmarja az alapszínt, -érdemes nem látható helyen próbát csinálni- mert akkor egy kissé drága mulatság lesz)
                              dino125ad és Che kedvelte ezt.

                              Komment


                                #45
                                supermax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                ehet spéci csíkozóecsetet is venni, de én modellező boltban vettem pár márkásabb ecsetet,
                                A titkos szót kell elrebegni a papírboltban: Uszályos ecset
                                korompaiistvan, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.
                                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X