Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
11-16-ig a(z) 16 találatból

Főtengely felujitás

Az alábbi beszélgetés „Főtengely felujitás” témáról szól, ami a Szakemberek és műhelyek fórumban szerepel Szakemberek, műhelyek, üzletek kategóriában; Czapári nem jó Miskolcon? Nekem 10-et mondott a főtengelyre. Ha a BMW-t meg tudja csinálni, ... üdv, alkatrész, bmw, czetka, debrecen

Moderátor wsievers logója
    Összes hozzászólás
    3,730
    Blog bejegyzések
    2
    Czapári nem jó Miskolcon? Nekem 10-et mondott a főtengelyre. Ha a BMW-t meg tudja csinálni, a Nyiprót is...

"When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

Új tag
    Összes hozzászólás
    9
    Szia!

Mos a Pannónia T1-t csinálom annak kellene a főtengelyét rendbe rakni. Ritkán megyek arra. Egyszerűbb lenne itt Pesten vagy a környéken. De azért kössz. Vagy megy szerintetetk postán is? Üdv, Laller

OdinHEM örült ennek az írásnak.

Támogató
    Összes hozzászólás
    3,335
    Ez is egy főtengely (meg lendkerék) , és éppen ...ujjítódik (ma , vasárnap) : .v.-kiegyens-joz-s-001.jpg.v.-kiegyens-joz-s-002.jpg.v.-kiegyens-joz-s-003.jpg.v.-kiegyens-joz-s-004.jpg.v.-kiegyens-joz-s-005.jpg.v.-kiegyens-joz-s-006.jpg

heeegany, wsievers, mátéapu és 5 további tag olvasták örömmel.

Támogató sinter logója
    Összes hozzászólás
    1,311
    Úgy látom centírozódik szépen.

zahi örült ennek az írásnak.

Támogató
    Összes hozzászólás
    983
    Blog bejegyzések
    1
    Tavasszal voltam Debrecen mellett egy úriembernél aki az ilyen műveletekhez készít műszereket , de elvégzik a kiegyensúlyozást is ha kell ! Turbófeltöltők középrésze, nagy villanymotorok újra tekercselés után , főtengelyek , főtengelyek lendkerékkel könnyítés után...
    Valami számítógépes piezó-érzékelős padok különböző méretben , a turbókhoz két fajta is kell. A tulaj elmondása szerint , már az egyetemen is ezzel foglalkozott , ehez volt kapcsolható a vizsgamunkája is . Mit mondjak engem meg győzött .Bár egy főtengely egyensúlyozásnál nem egészen tiszta a dolog , a sonkák (mint ellensúly) miatt . Azok mérete , illetve tömege , nem a hajtókar , dugó , gyűrű, csapszeg kombótól - mármint azok tömegétől - függ ? Vagyis azokat is illik egyformára grammolni , mert máskülönben nincs meg az eredmény , nem forog olyan könnyen a vas , rezonál ? Ha jól gondolkodom , a főtengely könnyítés (ha van ...) után az előbb említett alkatrészek tömegének beállítása következik a könnyítés mértékének megfelelően , majd a centrírozás a plusz súly figyelembe vételével ? Vagy mivel ezek egymással szemben helyezkednek el (mármint a sonkák) nem kell vele foglalkozni ? Bár minél több helyen csapágyazott a főtengő , annál kevésbé hajlamos az üzem közbeni rugalmas torzolásra ... viszont a csapágyak surlódása is nagyobb , ami ugye nem előny ...
    Bocs csak megint hangosan gondolkodtam ...

sepy, mátéapu, OdinHEM és 1 további tag olvasták örömmel.

Támogató demeter logója
    Összes hozzászólás
    1,825
    Ez is egy főtengely (meg lendkerék) , és éppen ...ujjítódik
    Zügyvéd úré?

Egyébként jól emlékszem, van Pannónia hengerfejhez befogó szerszámod? Kéne nekem csinálni egy kis finomítást.

OdinHEM örült ennek az írásnak.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információk

Users Browsing this Thread

Jelenleg 1 látogató olvassa a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •