Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Gyöngyszórás-alutisztítás Siófok illetve Győr környékén

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Gyöngyszórás-alutisztítás Siófok illetve Győr környékén

    Sziasztok!

    Érdekelne, hogy tudnátok-e ajánlani Siófok illetve Győr környékén olyan megbízható "műhelyféleséget"/céget akik gyöngyszórást vállalnak.
    Esetleg ha más megoldást tudnátok ajánlani erre felület tisztítására-javítására, ami jelenleg így néz ki:
    Click image for larger version

Name:	kép.jpg
Views:	2
Size:	218.2 KB
ID:	156761
    Brigéciollal tisztítottam eddig. A blokkon lévő olajsár-szerűség tette ezt a felülettel az évek során.

    Előre is köszönöm, boldog Mikulást!
    Péter

    #2
    Kedves petiv!
    A gyöngyözés nekem is tetszik,viszont a távolság értékarányok miatt ez nálam kiesik.Így a házi tisztitás marad,ami nem tul durva drótkefe és utoljára sárgaréz kefe,viszonylag jó felületet ad.Nagyon türelemfüggő!

    Egyébként a felület"megrágását"a sár végzi.Emlegetett motoros keresztapám szerint a motort nem szabad sárosan letenni,ha megszárad kltszer olyan nehéz letakaritani és az allun.krátert hagy,ami csak mechanikusan tüntethető el,csiszolás!!!"Aki rest kétszer fárad.!!!Ezt is tapasztalatból állitom!
    petiv, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Nagyon szépen köszönöm a választ.
      A motor-t '68-ban vonták ki a forgalomból a KEKKH szerint, ezután jól elcsomagolták és így került elő:
      Kép 5 /10 a(z) <span class="normal">Csepel 125 T</span> albumból

      Miután hozzám került, első tisztítás után lett látható a felület.
      Türelmes vagyok, megpróbálom akkor majd drótkefével utána pedig "gyenge" csiszolópapírral. A hengerfejet és a hengert viszont hozzáférhetőség hiánya miatt muszáj lenne szóratni. De ezeket talán még homok szórni is lehetne, azt pedig a suliban is megtudjuk csinálni. A teljes blokkot nem mertem volna homokolni, mert itt a fórumon 2 témát is olvastam, ahol a tapasztalatok szerint a homokszórt felület nem annyira szép, ráadásul nehezebb később tisztítani is. Talán ezért is gondoltam a gyöngyszórásra.
      Előtte persze kiszeretném próbálni, már tervben van egy Komár oldaldekni homokszórása próbaként, hisz azért azt mégsem sajnálnám annyira mint egy Csepel hengerfejet!
      mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Ha adott a lehetőség homokszórásra, próbáld ki.
        Az MZ-n drótkoronggal tisztítottam a hengerfejet+bordaközöket. Ahova nem fértem a koronggal, hullámkartont hajtogattam össze, azt finomabb dörzspapírral csomagoltam be, és úgy "tömködtem" a bordák közé. Nem lett rossz a végeredmény.
        sepy, petiv és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Én acélgyapotot használnék. Én azzal szoktam az ilyet megoldani. Utána Sidol. Már ha marad a motor jelenlegi patinás festése, bármi mást használsz az nagyon elüt.
          Titus, petiv és 2 további látogató kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #6
            Személy szerint fúrógépbe fogatott drót koronggal csináltam. De kizárólag a blokk középső részét a hengert és a hengerfejet. A deklit és amit később polirozni szeretnél annak nem igazán tesz jót mert ha durván csinálod mély nyomokat tud hagyni.
            petiv, és kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Szódabikarbóna szórás nem lenne jó a blokkra?

              Komment


                #8
                Kíméletesebb lenne biztosan mint a homok és az eredmény is szebb! Én tudásom szerint a homok matt szürke színt ad , a szódab...-na szebb és fényesebb de ne gyöngyözés!!.

                Komment


                  #9
                  ApaE írását olvastam a szódabikarbónás szórásról, és engem meggyőzött, nekem nagyon megtetszett, de kérdés hogy hol lehetne kivitelezni?
                  Otthon 24 l-es kompresszorunk van, és az alighanem kevés lesz egy ilyen művelethez, pedig elég vállalkozó szellemű vagyok!
                  (erre a cikkre gondolok: http://veteran.forum.hu/felujitasi-f...html#post13667 )

                  Komment


                    #10
                    Tényleg szép a szódabikarbónás szórás után a felület, össze sem hasonlítható a homok szórttal. Szegény Komár fedelet meg fölösleges hogy leszórasd, ha érdekel milyen mutatok neked homokolt Komár gyújtásfedelet.
                    Nekem személy szerint nem tetszik de ahogy más dolgoknál ezt is embere válogatja. Kinek mi tetszik.
                    Én fémgyapottal csinálnám, ahogy azt wsievers kolléga is írta már előttem. Ha meg nagyon ronda a felület mehet neki a drótkorong.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2013 dec. 09, 22:52.

                    Komment


                      #11
                      Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Én fémgyapottal csinálnám
                      Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Ez megegyezik a bármilyen boltban kapható fém dörzsivel? Vagy teljesen más összetételű, finomságú dolog?
                      Click image for larger version

Name:	d&amp;#246;rzsi.jpg
Views:	1
Size:	22.1 KB
ID:	138886

                      Komment


                        #12
                        dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Ez megegyezik a bármilyen boltban kapható fém dörzsivel? Vagy
                        Nem ez dörzsi az meg gyapot .
                        Kettő közt annyi a különbség --mint szárazon "fürészelni "---vagy nem

                        A fémgyapot -asztalos ipari segéd anyag --kapható , ahol van -de főleg az én boltomban

                        Komment


                          #13
                          Egy kis promózás is becsúszott!

                          Komment


                            #14
                            dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Vagy teljesen más összetételű, finomságú dolog?
                            Igen ez egy kicsit durvább. Joker jól írja az eltérést.

                            Komment


                              #15
                              petiv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Egy kis promózás is becsúszott!
                              Tanítók is kapnak fizetést -nem ?

                              Red Baron motor --mond ez valamit ? ők a fénykorban, évekig átlag két havonta 5 kg ot vásároltak . Valahol meg gondolom kilószám a szidolt meg a krómtisztítót --------TI meg vettétek a kevés km-es megkímélt japán verdákat

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X