Oldal: 1 / 7 1 2 3 ... UtolsóUtolsó
1-10-ig a(z) 63 találatból

Gyöngyszórás-alutisztítás Siófok illetve Győr környékén

Az alábbi beszélgetés „Gyöngyszórás-alutisztítás Siófok illetve Győr környékén” témáról szól, ami a Szakemberek és műhelyek fórumban szerepel Szakemberek, műhelyek, üzletek kategóriában; Sziasztok! Érdekelne, hogy tudnátok-e ajánlani Siófok illetve Győr környékén olyan megbízható „műhelyféleséget”/céget akik gyöngyszórást vállalnak. ... 125, aluminium, blokk, csepel, fényezés

Tag petiv logója
    Összes hozzászólás
    37
    Blog bejegyzések
    1

Gyöngyszórás-alutisztítás Siófok illetve Győr környékén

Sziasztok!

Érdekelne, hogy tudnátok-e ajánlani Siófok illetve Győr környékén olyan megbízható „műhelyféleséget”/céget akik gyöngyszórást vállalnak.
    Esetleg ha más megoldást tudnátok ajánlani erre felület tisztítására-javítására, ami jelenleg így néz ki:
    k-p.jpg
    Brigéciollal tisztítottam eddig. A blokkon lévő olajsár-szerűség tette ezt a felülettel az évek során.

Előre is köszönöm, boldog Mikulást!
    Péter

További érdekes témák:

Támogató mateapu logója
    Összes hozzászólás
    1,086
    Kedves petiv!
    A gyöngyözés nekem is tetszik,viszont a távolság értékarányok miatt ez nálam kiesik.Így a házi tisztitás marad,ami nem tul durva drótkefe és utoljára sárgaréz kefe,viszonylag jó felületet ad.Nagyon türelemfüggő!

Egyébként a felület „megrágását” a sár végzi.Emlegetett motoros keresztapám szerint a motort nem szabad sárosan letenni,ha megszárad kltszer olyan nehéz letakaritani és az allun.krátert hagy,ami csak mechanikusan tüntethető el,csiszolás!!!"Aki rest kétszer fárad.!!!Ezt is tapasztalatból állitom!

dongos78, Che, wsievers és 2 további tag olvasták örömmel.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

Tag petiv logója
    Összes hozzászólás
    37
    Blog bejegyzések
    1
    Nagyon szépen köszönöm a választ.
    A motor-t '68-ban vonták ki a forgalomból a KEKKH szerint, ezután jól elcsomagolták és így került elő:
    Kép 5 /10 a (z) <span class=„normal”>Csepel 125 T</span> albumból

Miután hozzám került, első tisztítás után lett látható a felület.
    Türelmes vagyok, megpróbálom akkor majd drótkefével utána pedig „gyenge” csiszolópapírral. A hengerfejet és a hengert viszont hozzáférhetőség hiánya miatt muszáj lenne szóratni. De ezeket talán még homok szórni is lehetne, azt pedig a suliban is megtudjuk csinálni. A teljes blokkot nem mertem volna homokolni, mert itt a fórumon 2 témát is olvastam, ahol a tapasztalatok szerint a homokszórt felület nem annyira szép, ráadásul nehezebb később tisztítani is. Talán ezért is gondoltam a gyöngyszórásra.
    Előtte persze kiszeretném próbálni, már tervben van egy Komár oldaldekni homokszórása próbaként, hisz azért azt mégsem sajnálnám annyira mint egy Csepel hengerfejet!

mateapu örült ennek az írásnak.

Támogató dongos78 logója
    Összes hozzászólás
    1,285
    Ha adott a lehetőség homokszórásra, próbáld ki.
    Az MZ-n drótkoronggal tisztítottam a hengerfejet+bordaközöket. Ahova nem fértem a koronggal, hullámkartont hajtogattam össze, azt finomabb dörzspapírral csomagoltam be, és úgy „tömködtem” a bordák közé. Nem lett rossz a végeredmény.

mateapu, petiv és sepy szívesen olvasták.

Moderátor wsievers logója
    Összes hozzászólás
    2,425
    Blog bejegyzések
    2
    Én acélgyapotot használnék. Én azzal szoktam az ilyet megoldani. Utána Sidol. Már ha marad a motor jelenlegi patinás festése, bármi mást használsz az nagyon elüt.

mateapu, sepy, petiv és 1 további tag olvasták örömmel.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

Támogató
    Összes hozzászólás
    279
    Személy szerint fúrógépbe fogatott drót koronggal csináltam. De kizárólag a blokk középső részét a hengert és a hengerfejet. A deklit és amit később polirozni szeretnél annak nem igazán tesz jót mert ha durván csinálod mély nyomokat tud hagyni.

mateapu, sepy és petiv szívesen olvasták.

Támogató heeegany logója
    Összes hozzászólás
    845
    Élő apróhirdetései
    6
    Trabant 601 lámpa
    Szódabikarbóna szórás nem lenne jó a blokkra?

petiv örült ennek az írásnak.

Támogató
    Összes hozzászólás
    1,261
    Kíméletesebb lenne biztosan mint a homok és az eredmény is szebb! Én tudásom szerint a homok matt szürke színt ad , a szódab...-na szebb és fényesebb de ne gyöngyözés!!.

Tag petiv logója
    Összes hozzászólás
    37
    Blog bejegyzések
    1
    ApaE írását olvastam a szódabikarbónás szórásról, és engem meggyőzött, nekem nagyon megtetszett, de kérdés hogy hol lehetne kivitelezni?
    Otthon 24 l-es kompresszorunk van, és az alighanem kevés lesz egy ilyen művelethez, pedig elég vállalkozó szellemű vagyok!
    (erre a cikkre gondolok: Alumínium „gyöngyözése”)

mateapu örült ennek az írásnak.

Támogató
    Összes hozzászólás
    346
    Tényleg szép a szódabikarbónás szórás után a felület, össze sem hasonlítható a homok szórttal. Szegény Komár fedelet meg fölösleges hogy leszórasd, ha érdekel milyen mutatok neked homokolt Komár gyújtásfedelet.
    Nekem személy szerint nem tetszik de ahogy más dolgoknál ezt is embere válogatja. Kinek mi tetszik.
    Én fémgyapottal csinálnám, ahogy azt wsievers kolléga is írta már előttem. Ha meg nagyon ronda a felület mehet neki a drótkorong.

Utoljára módosítva: Titus által : 2013 dec. 09 23:52

Oldal: 1 / 7 1 2 3 ... UtolsóUtolsó

Téma információk

Users Browsing this Thread

Jelenleg 1 látogató olvassa a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •