Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Gyöngyszórás-alutisztítás Siófok illetve Győr környékén

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    BTW, létezik vagy kapható még a szidol egyáltalán?

    Komment


      #17
      Igen , -az meg a mellettünk , a Háztartási boltban ,
      sepy, mátéapu és OdinHEM kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        BTW, létezik vagy kapható még a szidol egyáltalán?
        Neked még senki nem mondta ,ha nem tetszik ahol élsz költözz el?

        Nekem már többen is mondták,ha nem müködik a rádiód költözz el,ha nem kapsz valamit költözz el ha ragad a felvágott menj máshová,vagy ne vedd meg.
        És igaz is,pár ezer emberért nem érdemes rádióátjátszót telepiteni,boltokat áruval telerakni,eldobálni a lejárt árukat mikor a reklamáció úgyis az áruküldőcéghez érkezik!Egyébként rehab. bolt mert azon több a támogatás!!
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #19
          Hmmm? Mátéapu, nem értem mire ez a feszültség benned korán reggel.
          sepy kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            kapható még a szidol egyáltalán?




            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Igen , -az meg a mellettünk , a Háztartási boltban ,
            Bizony most --TÉVEDTEM --voltam a háztartási boltban és mondák ,hogy ez a tetü(hinta) UNIÓ betiltotta a szidolt !

            ....aztán most figyiiiii: -van helyette : szinre , szagra nagyon hasonló FÉMTISZTÍTÓ FÉNYESÍTŐ valami -magyar felirattal --madein IzRAEL

            igyekeztem eléggé szakmailag megközeíteni a problémát , de ha politizálást érezne ki valaki --az a véletlen műve
            OdinHEM, gilersx és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Bizony most --TÉVEDTEM --
              Légy (h)éberebb máskor!
              kollarg, és kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                ....ezért mondom mindig :az a sok cserépedény aki nem beszéli a magyar nyelvet , annak üres az élete ...meg stb ,meg nincsenek sehol..

                Komment


                  #23
                  "igyekeztem eléggé szakmailag megközeíteni a problémát , de ha politizálást érezne ki valaki --az a véletlen műve"
                  Abszolut sikerült!
                  Azzal pedig mindenki tisztában van, hogy az unió csak és kizárólag a tagállamok érdekeit egyesíti (ebbe természetesen a kelet-európai államok is beletartoznak), és védi egyéb (háttér)hatalmak kufárkodásai, üzérkedései ellen.

                  Komment


                    #24
                    joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    a sok cserépedény aki nem beszéli a magyar nyelvet , annak üres az élete
                    Azért van egy-két olyan cserépedény is, aki beszéli a nyelvünket, annak ellenére, hogy NEM érdemes rá!
                    Említsek példát, hogy kire gondolok? Á, nem említem meg Imre Kertesz nevét...

                    Komment


                      #25
                      De hogy a témánál maradjunk, én sem találtam már Sidolt. Pedig kerestem olyan kisboltokban is, ahol sok hasonló, régebbi korokból is ismert tisztítószereket is lehet kapni.
                      Sidolin van, de gondolom a hatása is csak így-úgy hasonlít, mint a neve.

                      Komment


                        #26
                        petiv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A teljes blokkot nem mertem volna homokolni, mert itt a fórumon 2 témát is olvastam, ahol a tapasztalatok szerint a homokszórt felület nem annyira szép, ráadásul nehezebb később tisztítani is. Talán ezért is gondoltam a gyöngyszórásra.
                        Nem tudom megálni , hogy ne szóljak bele ,de tegyük már megin tisztába ezt a "homokolást "

                        Tessék mér kilépni ebből az egy kalapalávevésből , pont olyan ,mint ,hogy Magyar országon minden gyorsvágó -FLEX és minden ütvefúró -HILTI .

                        Nevezzük már ezt a szegény technológiát -szemcseszórásnak . Amibe aztán minden benne van -kezdve a pl. hidszerkezetek felújításánál használt "öklömnyi vasdarabokat" tól a szódás szórásig .

                        Aztán minden anyaghoz, kívánt felülethez használjuk a megfelelő anyagot . Valahogy azt érzem ,hogy ez a dolog amihez
                        aztán bátran nyúl minden szakértő . Csinálokegydobozt aztánmajdmegcsinálom nehogymáezértfizessek .

                        Azt nem értem ,hogy minden dologért -kómozás,kárpitozás, fényezés, csikozás,....stb dologért elküldik az ország másik felébe is az alkatrészeket , de ezen mindenki spórolni akar . Pedig van néhány dolog ami őrökké szemelött fog maradni ... Persze nem azt mondom , hogy pl. egy ótvar lengővillát amit majd gondossan befestünk --ne csapassuk le otthon --a tüzépen vásárolt ,mosott homokkal .

                        Csak egy kis becsületett szeretnék szerezni a barátomnak (pontosabban a szakmának ) ,aki igazán a szemcseszórás mestere, aki képes olyan fényes és sima felületet csinálni majdnem ,mint ha polírozva lenne -vagy ugyan ezt matt ban is előadja .
                        Talán egy tanács tőlem : a " homokolást " nem csak tisztításra kell használni ,hanem mumka nyomok eltüntesére , a felület optikai egyöntetűségének eléréséhez .

                        ..ja a gyönygyözés -csak egy lépcső a homokolás létráján -nem "vagy "

                        Komment


                          #27
                          Elismerem írásod, ugyanakkor úgy gondolom többen is vagyunk itt a fórumon akik nem találkoznak nap mint nap például a szemcseszórás különböző lehetőségeivel és csak abból merítünk ötleteket amit itt a fórumtémák közt találunk, olvasunk, illetve a könyvekben ami segítségül szolgál a felújítás terén. (legáltalánosabb megnevezés a homokszórás szemcseszórások közül felújítás témakörben)

                          Úgy gondolom mindenki a saját pénztárcájához és lehetőségeihez képest választja meg a megfelelő (lehet olykor hibásan kiválasztott), felület "helyrehozási", tisztítási technológiát.
                          Szerintem minden fázisnak megvan a csínja-bínja amit nyilván jobban tud egy olyan személy aki már régóta foglalkozik vele. Itt arra gondolok, hogy például a szemcseszóró mesterek, a fényezők, vagy akár a csíkozók is a saját "szakmájukban" a legjobbak.
                          Ennyi erővel vehetnénk egy veteránmotort és felújíttathatnánk, mert úgyis szinte mindenben van valaki aki tapasztalatai alapján sokkalta szebb és jobb munkát ad ki a keze közül, mint jelenleg mi.

                          De ott a másik oldal, aki szereti ezt csinálni, és azt szeretné hogy saját kétkezi munkája legyen az elkészített veteránban. Természetesen van amit nem lehet otthon elvégezni, de amit lehet, azt miért ne?
                          Nálam többet ér egy kétkezi munkás jármű, mint egy mesterek által összerakott (pedig ugye abban is rengeteg idő és pénz van!)

                          Sokan azért olvassuk ezt a fórumot, mert rengeteg új információt kaphatunk, és igazából csak a "régi motorosok"-nak köszönhető mindez, és természetesen Tisztelet jár nekik azért, hogy megosztják tudásukat!

                          Komment


                            #28
                            de főleg az én boltomban
                            Jó boltod van akkor, Grat
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #29
                              FÉMTISZTÍTÓ FÉNYESÍTŐ valami -magyar felirattal --madein IzRAE
                              Hogy ezek ennyire vonzódnak a tisztítószerekhez...először a szappan, most meg ez...
                              Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 dec. 17, 09:24.
                              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                              Komment


                                #30
                                Kedves petív! Légyszives mindkettőtök írásának utolsó bekezdését olvasd el. Egy dologról beszéltek mindketten a szakma és kétkezi munkáról van szó.Az pedig,hogy itt megvitatjuk és az esetleges téves elképzeléseket el oszlatjuk és szakmailag alá támasszátok az öreg vasaink hasznára fognak válni.Ami pedig a spórolást illeti van amin lehet de a küllemen mindíg vissza köszön és később mikor össze áll a gép mindíg azon akad meg az ember szeme amin spórolt!!. A szakmai tandíjat pedig az fizeti meg bőségesen ki a megfelelő szakember munkáját akarja nélkülözni. Mert" hiába vesz valaki repülőt még attól nem lesz pilóta" alias Sepy. Szeretnék a hozzáértőktől kérni egy kis szakmai segítséget ha tudtok tegyetek fel képet egy kíméletes / kis nyomással/készült homok fújt aluról! Kérdésem milyen lenne a blokk közép ?, lehet-e olyan felületet készíteni amin később nem marad meg minden mancs nyom?!. Az elképzelésem az lenne ha ez később nem megbánós : blokk közép homok fújt a kétoldali dekli pedig polírozva lenne. Kérem segítségeteket. Üdv. Sepy.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X