Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Egyedi gumialkatrészek legyártása minta alapján

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Egyedi gumialkatrészek legyártása minta alapján

    Tegnap belekezdtem abba a folyamatba, ami a veterán motorok 90 %-nál a véget jelenti. A szétszerelésbe ! A kérdésem az, hogy hol lehet egyedi gumialkatrészeket csináltatni. Az én Izsemen, egy kis szériában gyártott tokozott láncvédő van. Sajna gatya állapotban. Ha van ötlet a pótlására, vagy tudtok gyártót, megköszönöm.

    Közben vessetek egy pillantást a septiben összehozott mobil szerelőpadomra.Click image for larger version

Name:	SAM_0479.jpg
Views:	1
Size:	189.5 KB
ID:	156868Click image for larger version

Name:	SAM_0480.jpg
Views:	1
Size:	188.5 KB
ID:	156869Click image for larger version

Name:	SAM_0481.jpg
Views:	1
Size:	199.2 KB
ID:	156870Click image for larger version

Name:	SAM_0474.jpg
Views:	1
Size:	192.3 KB
ID:	156871

    #2
    Csinálj egy szerszámot , süttesd le magadnak azt az 1 párat - . Aztán csináltass még egy csomót és árulhatod , vissza jön az ára a szerszámnak és még haszonra is szert tehetsz . Nekem van jó gumisütőm -ha már ott tartasz .
    A fiatomhoz nekem 3 különböző szerszámom van , igaz nem ennyire bonyolult --ez a tied kicsit bonyolultabb ( drágább lesz az elkészítése )
    Ez bizony így megy
    bigandrew kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Ez bizony így megy
      CZsolti kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Csinálj egy szerszámot , süttesd le magadnak azt az 1 párat - . Aztán csináltass még egy csomót és árulhatod ...
        Ahogy elnézem a darabot nem lesz olcsó mulatság a szerszám készítés.

        Komment


          #5
          nem lesz olcsó mulatság
          Akkor keresek valami más típusú motorét, ami rátehető
          CZsolti kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Csinálj egy szerszámot , süttesd le magadnak azt az 1 párat - . Aztán csináltass még egy csomót és árulhatod , vissza jön az ára a szerszámnak és még haszonra is szert tehetsz . Nekem van jó gumisütőm -ha már ott tartasz .
            A fiatomhoz nekem 3 különböző szerszámom van , igaz nem ennyire bonyolult --ez a tied kicsit bonyolultabb ( drágább lesz az elkészítése )
            Ez bizony így megy
            Van-e esetleg valami segédlet gumisűtő szerszámok tervezésére, készítésére, mert ez tényleg jó lenne de fogalmam sincs hogy kelllene nekilátni (zsugorodik e sütés közben, hol kell oszthatónak lenni hogy kivehető legyen belőle az alkatrész stb.)

            Komment


              #7
              A kérdésem az, hogy hol lehet egyedi gumialkatrészeket csináltatni.
              Velük próbáld meg felvenni a kapcsolatot: WINDSCHUTZ Bt. − Kitvalasszak.com

              Sajnos a szerszámtervezés és készítés egy ilyen alkatrészhez elég bonyolult. Tekintve, hogy mintadarab nélkül nem is vállalja senki, ezért kezd a dolog érdekessé válni. Keress egy ép darabot mintának - és szereld be a gépedbe. Rengeteg pénzt spórolhatsz meg.

              Komolyabb megoldás: Próbáld az MZ-ét hozzáilleszteni. Olcsóbb. Lényegesen.
              Che és mir-mur kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Semmin nem láttam még ehhez hasonlót. És a mérete is hatalmas.:S
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #9
                  Keress egy ép darabot mintának
                  Ezt csak a Románoknak gyártották. ( Legalábbis ,csak ott láttam még ilyet ) LÁSD: http://veteran.forum.hu/tipusjegyek-...zott-lanc-819/

                  Komment


                    #10
                    Átnéztem az összes környező ország utángyártóit, amit ismerek, de sajnos sehol sem találtam ilyet.
                    Che és mir-mur kedvelte ezt.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #11
                      Viszont az egyik képen amit találtam, mintha a későbbi Izseké lenne fent. Nem megy fel rá?
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        #12
                        mintha a későbbi Izseké lenne fent.
                        Az volt az első ,amit megnéztem, illetve az MZ -é, de köszönőben sincsenek egymással. A nagyobbik oldal talán, de a kicsi...

                        Komment


                          #13
                          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ezt csak a Románoknak gyártották. ( Legalábbis ,csak ott láttam még ilyet ) LÁSD: http://veteran.forum.hu/tipusjegyek-...zott-lanc-819/
                          Ha nem tévedek itt restaurálásról és nem üzemképessé tételről van szó, akkor pedig a "helyettesítő megoldások" szóba sem jöhetnek.

                          Komment


                            #14
                            wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Átnéztem az összes környező ország utángyártóit, amit ismerek, de sajnos sehol sem találtam ilyet.
                            Akkor meg mit kell gyötrődni ? Egy ilyen dologért akkor simán lehet kérni 30 eurót . A szerszám pedig egy egyszerü 3 részes dolog . Vann itt olyan aki képes a megrajzolásra - két palacsinta közt - és egy cnc maró szerintem ,max 2 óra alatt kikakálja magából .

                            Komment


                              #15
                              13000 forint + anyag rezsiórabérért.
                              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X