Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Hántold be a csapágyat,és szépen járasd be,a gondoskodásodat a gép meghálálja:egy szintel jobb lesz!!!
    Mire gondolsz a járatás alatt,le írnád légyszives.

    Valami olyasmire gondolsz, hogy mikor kész van akkor csak üresen lassú fordulaton járatni ,majd nagyobb fordulat és utána esetleg lehet terhelni az az esztergálni.

    Komment


      Szia.
      Che:Kotasz József.
      Tudsz nekem adni e-mail cimet?Irnék neked.

      Komment


        Privátban irj neki itt a forumon. De most hiaba hivod. Keszibe van. Gyere el holnap. Ott kivesézhetitek a témát.
        Atti69 kedvelte ezt.

        Komment


          Köszi Zsolti,mi van keszin?

          Komment


            Igaz, hogy törölted, de a moderátor ugye ezt is látja.

            Tiszakeszi Fórumtalálkozó van most hétvégén. Oda invitáltalak. Az aktív fórumozók közül sokan ott vannak már. Che is ott tartózkodik.

            Komment


              Értem,és köszi,most elmenni nem tudok

              Komment


                Semmi baj. Beszéltem Jozsival. A tali után szivesen segit.

                Komment


                  Rendben,köszi szépen,elérhetőséget esetleg tudsz adni?

                  Komment


                    A menüben a kezelőpultra kattintva bejön egy újabb menü. Privát üzenet küldése menüpont, beírod a címzettet (che), és írsz neki. Ettől jobbat nem tudok.

                    Komment


                      Kedves Laacika!

                      A hétvégén Tiszakeszin voltam,az immár harmadik Veterán-Fórum találkozón,mely számomra az év legnagyobb eseménye.Ezek a találkozók azért jók,mert személyesen is találkozunk mi fórumtagok és a virtuális térből kilépve,élvezhetjük egymás társaságát mely mégjobban összeköt minket.

                      Ami a személyes elérhetőségem illeti,a fórumon privát üzenet,email:cotax79@gmil.com,telefon:06 68 631-761,06 70 239-1461, 5900 Orosháza Felhő u.12.

                      Amennyiben szakmai kérdéseid vannak és esetleg én tudom a választ,privát levelezés helyett sokkal jobb a fórum nyilvánossága,mert akkor mások is tanulhatnak az adott témából,esetleg kiegészíthetik azt,vagy a "mindenki tévedhet" alapján egész más módszer is adódhat egy probléma megoldásához.

                      A fentiektől eltekintve,ha tudom a választ szívesen válaszolok privátban is,de nem szeretem,egy műszaki probléma megbeszélését csak nyilvánosan,-kivétel,ha az abszolút személyes jellegű!

                      Üdvözlettel:Che
                      OdinHEM, joker és mátéapu kedvelte ezt.

                      Komment


                        Szia Che.
                        Köszönöm az elérhetőségedet,gondoltam felhivlak és átbeszéljük a dolgokat,úgy csak gyorsabban menne mint irogatni,persze személyesen lenne a legjobb a tett szinhelyén!

                        Egy két képet azért küldök ha nem bánod egy pár mondatos irománnyal/kérdéssel.

                        Komment


                          Szia József.
                          Akkor ide felteszem az igért képeket,az első a kezdet a második kép kb a 10 hántolás utáni.Click image for larger version

Name:	13874764_1144807378916130_674223745_n.jpg
Views:	1
Size:	65.8 KB
ID:	149363Click image for larger version

Name:	13884301_1144807352249466_104590924_n.jpg
Views:	1
Size:	50.3 KB
ID:	149364
                          Che kedvelte ezt.

                          Komment


                            Szervusz Laacika!

                            Az első képen túl sok a festék és lehet talán egy kissé sűrű is.A második képen kezd alakulni,de van még bőven mit kapirgálni.Szépen türelmesen és lesz az sokkal jobb.

                            Üdvözlettel:Che

                            - - - Updated - - -


                            Szervusz Laacika!

                            Ami még kimaradt a telefonos beszélgetésből,-törekedj arra,hogy a textilbakelit lapocskák egy forma vastagok legyenek és kivétel után mindig a velük azonos nútba kerüljenek vissza!Az első csapágy jelenlegi készültségi fokozata után következzen,most már lassan a hátsó,ilyenkor az elsőn ne legyen festék,csak egy pár csepp olaj,ez megfordítva is így legyen!A főorsó házat okvetlen szereld le,mert ez megkönnyíti a munkád a hántoláskor.A hántolás elkészültével úgyis újra kell állítani a főorsó házat,hogy ne kúpoljon,tehát semmit nem rontasz el vele.Minél többször felváltod,különböző készültségi fokozatokban az első és hátsó csapágy hántolását,annál kevesebbet kell kiszedned belőlük és pontosabb lesz.Törekedj a csapágyak körkörös nagyjából egyforma anyagmennyiség kihántolására!

                            Egyenlőre ennyit,ha elakadsz vagy kérdésed van írj nyugodtan,tegyél fel képeket,-figyelemmel kísérem a munkád,természetesen ha akarod!

                            Üdvözlettel:Che
                            OdinHEM, emu és 2 további látogató kedvelte ezt.

                            Komment


                              Che, ----miért nincs ezen a perselyen , belül egy olajcsatorna (mint egy 8 as , vagy möbius szalag ) ami nem szakad ki a szélén , csak kijön egésszen . Modjuk fentről az olajbevezető liktól , előre és hátra -nem úgy lenne értelmes ?
                              OdinHEM, sepy és wsievers kedvelte ezt.

                              Komment


                                Sziasztok-Szia Che (Kotász József).

                                Lassan haladok a főorsó csapágyak hántolásával,tudom lenne még mit hántolni rajta de én legszivessebben már ráhagynám.
                                Mutatnék 3 képet.
                                1-Innen kezdtem.
                                2-ez az össze felület amin nincs fogáspont
                                3-spontán képClick image for larger version

Name:	14315729_1178195138919015_1061564322_o.jpg
Views:	1
Size:	69.6 KB
ID:	149769Click image for larger version

Name:	14315581_1178195142252348_1287085699_o.jpg
Views:	1
Size:	71.5 KB
ID:	149770Click image for larger version

Name:	14303832_1178195168919012_2112768927_o.jpg
Views:	1
Size:	64.5 KB
ID:	149771
                                mátéapu kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X