Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    az esztergapad + - 0,3-tized m/m pontosságra lett tervezve.
    Én úgy gondolom, hogy amilyen beosztása van a nóniusznak, az olyan pontosságra tervezték. Tehát 0,1 mm. Én egyébként a gyárban rendszeresen esztergáltam csapágyillesztést ,egy halálra ítélt gépen.
    Lemezjáték, OdinHEM és mátéapu kedvelte ezt.

    Komment


      Én egyébként a gyárban rendszeresen esztergáltam csapágyillesztést ,egy halálra ítélt gépen.
      Egyértelmű,de meg kellett határozni azt a mértéket mikor kell egy gépet felújítani,ha ezt a méretet nem tudta,akkor már nagyológépnek sem volt befogható:és (HAFE)elküldtük Tiszavasváriba felújítani!
      OdinHEM kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én úgy gondolom, hogy amilyen beosztása van a nóniusznak, az olyan pontosságra tervezték. Tehát 0,1 mm. Én egyébként a gyárban rendszeresen esztergáltam csapágyillesztést ,egy halálra ítélt gépen.
        Ezzel nagyon nem értek egyet.

        Komment


          Ezzel nagyon nem értek egyet.
          ????? .........................

          Komment


            Idéztem,de tabletről nem akarta betenni,csupán ezzel nem értek egyet:
            "Én úgy gondolom, hogy amilyen beosztása van a nóniusznak, az olyan pontosságra tervezték. Tehát 0,1 mm"

            Komment


              Pedig sajnos igaz! Amilyen noniusz beosztással gyártották a gépet az arra képes, az van a gyártó által garantálva.
              Ha 0,1 elmozdulást okoz a két vonal között a nonisz tárcsa akkor az a gyári pontosság. Ha 0,05 akkor az.
              Viszont egy jó gépkezelő ennél nagyobb pontosságú készterméket is tud gyártani, de egy kezdő csak a noniuszban bizhat.
              OdinHEM, sepy és joker kedvelte ezt.

              Komment


                ,csupán ezzel nem értek egyet:
                Ez világos, de mi az oka hogy nem értesz egyet ? Ha van véleményed, szívesen meghallgatjuk . Írd le, a te verziódat !

                Komment


                  ....mert mi van , ha a két vonal közt , apró kocogtatással fordítjuk a kart ..



                  bsa10 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Viszont egy jó gépkezelő ennél nagyobb pontosságú készterméket is tud gyártani, de egy kezdő csak a noniuszban bizhat.
                  itt a pont .

                  Komment


                    ...mert mi van , ha a két vonal közt , apró kocogtatással fordítjuk a kart ..
                    Nem az volt a kérdés, hogy ki mit tud belőle kihozni !
                    OdinHEM és joker kedvelte ezt.

                    Komment


                      ... dehogy nem ! Tudod .... kinek hosszabb . Van egy cimbi faterja , aki mindig "ezredre " esztergált az E1-n ezer éve leselejtezett vackn ..

                      Komment


                        ha a két vonal közt , apró kocogtatással fordítjuk a kart ..
                        aki mindig „ezredre” esztergált
                        De ő tuti nem kocogtatta ! Egy kopott gépen hiába kocogtatsz, mert ugyan az a fogás 5. re is fog forgácsolni. Annak más a trükkje !
                        OdinHEM kedvelte ezt.

                        Komment


                          Nem teljesen értem mi a vita tárgya:

                          1. Milyen pontosságúra van tervezve egy szerszámgép,jelen esetben esztergapad?

                          2. Milyen méretpontosan lehet dolgozni egy szerszámgépen,jelen esetben esztergapadon?

                          A két kérdés két fogalmat takar.
                          mir-mur kedvelte ezt.

                          Komment


                            .. hát , talán ha rögzítve van a hasszán , a kereszt meg szorosra "csavarozva" azért az úgy jó ---vagy nem ?

                            Komment


                              Elnézést,valóban két fogalmat takar az hogy milyen pontosságra tervezték és az hogy milyen pontosan lehet vele dolgozni.Az Ean mértékegysége nem 0,01.
                              Valóban lehet azt válaszolná az akkori tervező arra a kérdésre (milyen pontosságú gép ez) hogy tizedes.
                              Azért én azt mondom hogy ha csak a nóniuszra hagyatkozunk és jó állapotú a gép akkor a pár százados tűrést lehet vele tartani.Ha órát rakunk a kereszt szánhoz akkor még könnyebben hajkurászhatjuk a századokat pl egy csapágy illesztésekor.
                              Vannak ugye magyar szerszámgépek (esztergák) aminek a neve után ott hangzik hogy (nagy pontosságú),azokon a nóniusz sem tizedes,azokat tervezték százados megmunkálásra.
                              Igy gondolom.

                              - - - Updated - - -

                              Egy kis érdekességet megosztok veletek,az elmúlt napokban sor került menetvágásra,Tr16-os bronz anyát csinálltam a szegnyergem új hüvelyében.Zavart a 7 tizedes orsó irányú lógás.Nekiláttam,a végére érve (18x0,1mm es fogás) nál próba,nem ment bele az orsó mely 3,5mm es emelkedésű.Plusz egy fogás,meg még egy meg még egy de még akkor sem lehetett beletekerni csak 1-2 menetnyit,k.szánnal mozdultam 2-3 századot,akkor sem,megint,akkor sem,már kezdett a menet csúvs teteje elvékonyodni de rendesen.
                              Itt már egyértelmű volt hogy valami nagyon nem jól van.
                              Megmértem az orsón 10 menet hoszt,35mm.Zárt lakatanya melett kézzel forgatva a tokmányt megmértem mennyit mozdul a szán,hát bizony lemaradt 2,2mm-t.
                              Az elejétől fogva gyanus volt a gépen a Vezérorsó mert túl jó állapotúnak láttam.A gyári col-os,4 menet egy col.Megmértem a Vezér orsómat ami 6mm es emelkedésű volt.Egy nagyon jó ismerősöm talállt nekem két jó állapotú lakatanyát és hozzá V.orsót,miután kicserélltem egyből más lett a helyzet.
                              (A gyári lakatanyám ki volt fúrva és egy menetes bronzperselyt csinállt valaki hozzá.Ez is megoldva.
                              Lemezjáték és Che kedvelte ezt.

                              Komment


                                Ma nekiálltam olajat cserélni. Miután tegnap elpakoltam a körrnyékét
                                A szakirodalom szerint kell egy átöblítő olajcsere. A főorsó-, a Norton- és a szánszekrény nem okozott gondot, bár Nortonszekrénynél be kellett üzemelnem az olajfeltöltő pumpát. A hajtóműhöz viszont csak hátulról lehet hozzáférni bár a szakirodalom nem így rajzolja. Miután elmozgattam a gépet a faltól elegem lett az egészből mert a gép mögött egy vödörnyi forgács közül egy fakalapács egy tolómérő néhány villáskulcs agy tokmánykulcs és még pár apróság került elő.

                                A kezelési utasításban van egy hátsó forgács védő! ezen most erősen gondolkodom csak a gép hátulján nem találtam helyét ahova fel lehetne csavarozni.
                                Látott ilyet valaki élőben??

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X