Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szia.
    Nagyon szépen köszönöm József.
    Igy minden vilázos ami a Norton kenését illeti,meg fogom csinállni.

    Valahogy ezt a coll menetekre tervezést még most sem nagyon értem,a csere kerekeket kind coll menethez és metrikus menethez is cserélgetni kell.
    Mi miatt van coll menetre tervezve,légyszives ezt fejtsd ki bővebben.
    Köszi.
    Üdv:Laci.
    Che és OdinHEM kedvelte ezt.

    Komment


      Kedves Laacika!


      Az EAN padokhoz gyárilag tartozik 5 db. cserekerék,50,60,70,100 és 127 fogszámokkal,a vezérorsó menete 1"-ban 4 menet.A norton úgy van tervezve,hogy az 50,100-as cserekerékkel,a gép menettáblázatában szereplő összes (21db.) zoll menetet kerékcsere nélkül ki lehet vágni,-ezért szoktam írni,hogy zoll menetre van tervezve.

      A metrikus meneteknél más a helyzet,mert az 50,60,70 fogszámú kerekeket állandóan cserélgetni kell,-a javítóiparban,általában metrikus menetek fordulnak elő a legtöbbször,1,1.25,1.5,1.75,2 mm.-es emelkedéssel.

      Mondjuk ki kellvágni egy 1.5-es emelkedésű menetet,az majdnem biztos,hogy a következő menet 1.25,vagy 1.75 mm-es emelkedésű lesz és akkor már lehet kereket cserélni.

      Lehet,hogy ez csak velem fordul elő,de vannak napok,hogy többször is cserélnem kell a váltókerekeket és ez egy metrikus menetre tervezett nortonnál nem fordulhatna elő,-tekintettel arra,hogy napjainkban az uralkodó menetek szinte az egész világon a metrikus rendszerben készülnek.

      Üdvözlettel:Che
      mátéapu, emu és joker kedvelte ezt.

      Komment


        napjainkban az uralkodó menetek szinte az egész világon a metrikus rendszerben készülnek.
        Ez nem teljesen így van. A John Deere pl gyárt Németországban mezőgazdasági gépeket európaiaknak melyek zömmel metrikus csavarokkal vannak szerelve, ellentétben az USA-ban gyártottakkal amikben az nem jellemző.
        mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          Ilyen öszvért csinál a Singer is. A lengyel singer-licences varrógép M6-os hernyócsavarjához collos imbuszkulcsot kellett rendeljek a 2.54 mm-es laptáv miatt. A metrikus 2.5 megfordult benne és kajakra meg volt húzva.

          Komment


            Múlt héten megjött a 110V-os mágneskapcsoló, mert azt a kaposvári villamosboltokban megrendelni sem lehetett interneten pedig úgy hogy előre kifizettem és akkor meghozták.
            Aztán kicseréltem és most a készülék működik.
            Azt viszont sohasem gondoltam volna hogy 10 vezeték ki és bekötésével és a két rögzítőcsavar ki és betekerésével elbabrálok vagy két órát, annyit káromkodva, amitől ha nem magamban teszem be is rekedtem volna, miközben zsibbadósra fekszem a bal oldalam, és ettől a nyomorék testtartástól még most is izomlázam van.
            sepy, heeegany és 2 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              Ugyan nem ismerem a paramétereket, de előtét ellenállással be lehetne pakolni más relét is.
              Hacsak nem spéci lábkiosztás, vagy egyéb spéci dolog.

              Komment


                Miért nem emelted fel egy székre ...?
                sepy, emu és mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  Ugyan nem ismerem a paramétereket, de előtét ellenállással be lehetne pakolni más relét is.
                  Hacsak nem spéci lábkiosztás, vagy egyéb spéci dolog.
                  Ez mostmár történelem.Sőt vettem egy tartalék tekercset is.
                  Nem akartam variálni mert ha elüt egy villamos, az utódomnak is el kell igazodni.
                  Che kedvelte ezt.

                  Komment


                    Az EN-1-2 esztergáknak mennyi a súlya ?

                    Komment


                      E3N 800-820kp attól függően hogy 500-as vagy 750-es
                      Che kedvelte ezt.

                      Komment


                        Szervusz Gyuri!

                        Kérdésedre válaszolva:

                        E1N típusú eszterga (ApaE gépkönyvéből):

                        Gép súlya a szokásos tartozékokkal:590Kg.
                        Befoglaló méretei :magasság 1200mm.;szélesség 530mm.;hossza 1550mm.



                        E2N típusú eszterga (gépkönyv szerint):

                        Gép súlya:740-770 Kg. (500,vagy 750 mm. csúcstávolság)
                        Befoglaló méretei:hossza 1535-1785 mm.;szélessége 645 mm.;magassága 1212-1232 mm.

                        Az E2N esetében azért vannak az adatokban tól-ig változatok,mert gyártották 500 és 750 csúcstávolsággal,valamint kivehető ágybetétes (hidas) és emelt csúcsmagasságú kivitelben is.Az utóbbiakat szerelték a katonai műhelykocsikba is.

                        Üdvözlettel:Che
                        mir-mur kedvelte ezt.

                        Komment


                          E1N típusú eszterga (ApaE gépkönyvéből):

                          Gép súlya a szokásos tartozékokkal:590Kg.
                          Befoglaló méretei :magasság 1200mm.;szélesség 530mm.;hossza 1550mm.



                          E2N típusú eszterga (gépkönyv szerint):

                          Gép súlya:740-770 Kg. (500,vagy 750 mm. csúcstávolság)
                          Befoglaló méretei:hossza 1535-1785 mm.;szélessége 645 mm.;magassága 1212-1232 mm.

                          Az E2N esetében azért vannak az adatokban tól-ig változatok,mert gyártották 500 és 750 csúcstávolsággal,valamint kivehető ágybetétes (hidas) és emelt csúcsmagasságú kivitelben is.Az utóbbiakat szerelték a katonai műhelykocsikba is.
                          Egy fotót és áthelyezést a katalógba!!!!
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            Ez melyik típus ?Click image for larger version

Name:	sony 117.jpg
Views:	1
Size:	185.8 KB
ID:	151469Click image for larger version

Name:	sony 118.jpg
Views:	1
Size:	181.1 KB
ID:	151470Click image for larger version

Name:	sony 125.jpg
Views:	1
Size:	190.9 KB
ID:	151471 A 750 -es ?

                            Komment


                              Szervusz Gyuri!

                              A képen látható gép 750-es csúcstávolságú,ezt abból lehet látni,hogy az ágy túlnyúlik a gép jobb oldali lábazatán.Amivel nem vagyok teljesen képben,-erre a gépre fel van szerelve valamilyen számomra ismeretlen készülék,vagy kiegészítő.-úgy vélem a menetvágással kapcsolatos.Sajnos számomra kevesek és rossz minőségűek a képek,hogy pontosan el tudjam dönteni mi is az.

                              Üdvözlettel:Che

                              Komment


                                Ez melyik típus ? A 750 -es ?
                                Amit látni belőle, én E3N-re tippelek és 750-es. tehát 820kg.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X