Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Akkor meg hogyan nem párhuzamos a tetejével ?
    Már említette valaki:lényeg a sík felület.A norma miatt a maró-felyek az előírtnál jobban meglettek döntve,így a nem ellenőrzött párhuzamossággal már nem törődött senki.a munkadarabok dőlése a gép pontosságától függ.Igen ez egy híd-marógépnél lehet akár m/m-es értékű is!
    A szerszámgépeknél:csak a felfekvő és a csapágyfelületek párhuzamossága egytengelyűsége mérvadó!Ezek a méretek pedig csak a gépektől és a szakik türelmétől függtek.
    Szerencse akiket ismertem,mind őrült módon törekedtek a méretek betartására a tűréshatárokon jóval belül,presztis volt kié a jobb!!!!

    - - - Updated - - -


    csak az ,hogy gondolom előbb a ház alját munkálták meg
    Szerintem fordítva.
    UK, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      Viszont ! ez a kis TMK -t azért csináltam , mert lógó fő orsó a múltkor jól meg lett szorítva , aztán szoros lett . Meg a kedvem is elment tőle . Aztán lassacskán egész szépen kezd forogni , a beremegés is csak komolyabb fogás esetén lép fel sőt a koronát számomra most az tette fel , hogy csináltam egy 400 hosszú csapot , amin csak 0,13 volt a kúposság . Ezért megint jó kis gépnek nyilvánítottam az esztergámat .
      mátéapu, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        Órázd ki a késtartód és lehet ez még jobb is.

        Komment


          Órázd ki a késtartód és lehet ez még jobb is.

          ezt nem értem --- nem inkább a szegnyerget kéne arrébb vinni ?

          Komment


            nem inkább a szegnyerget kéne arrébb vinni ?
            Akkora hosszon már a kés kopása is számít,nem beszélve a szél irányáról.

            A munkadarab csúccsal való megtámasztásánál számít a szorítás ereje(van erőmérős forgócsúcs)érdemes beállításnál használni,a késmagasságnak pontosnak kell lennie,a szegnyereg-hüvely rögzítőjével szintén befolyásolható a kúpállítás azt állítgatáskor egyforma erővel kell meghúzni,vagy éppen lazítani,túlhúzni az eltérésnek megfelelően!

            Pontos munkához ezeket a beállításokat vagy plusszos anyagból beállítgatás után munkáljuk készre elállítás nélkül vagy azonos hosszúságú próbadarabon való beállítás után készítjük!

            Többször említettem az esztergapad nem köszörűgép,a pontossága tizedekben mérhető!
            emu és madorka kedvelte ezt.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              Joker!
              " a beremegés is csak komolyabb fogás esetén lép fel sőt a koronát számomra most az tette fel , hogy csináltam egy 400 hosszú csapot , amin csak 0,13 volt a kúposság . "

              Mekkora az a komolyabb fogás?
              Nekem mikor jó volt a gépem 6 milis fogásra rá se bagózott.
              400 hosszon 0,13?
              Én 300-350mm en ha 2-3 század tól több lenne meg őrülnék,400mm en talán max 5 század!

              Komment


                a 6 mm átmérő -vagy 6 befelé ? mert ha az utóbbi , akkor az a gép- nem rendeltetés szerinti - használata .

                az említett kúposság nekem belefér , mivel sokszor kihangsúlyoztam : nem vagyok esztergályos és nem is csinálok olyan munkákat ami az ezredre esztergálás tudományát igényelné . mert ha ilyent akarnék csinálni , vennék egy esztergát , nem várnám el ettől szerencsétlen gömbölyítő készüléktől amit nem érdemes .
                sepy, emu és 2 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  Mások szögletesre is tudnak esztergálni. Túl maximalisták vagytok!
                  sepy, emu és 3 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    " a 6 mm átmérő -vagy 6 befelé ? mert ha az utóbbi , akkor az a gép- nem rendeltetés szerinti - használata ."
                    6mm es fogásmélység.
                    Ez a fogás csak egyetlen egyszeri alkalom volt!!!!

                    Én meg azt mondom hogy sok mindent ki lehet hozni ezekből az Ean okból is csak nagyon nem mindegy melyik mennyire van agyonvágva,lásd a példámat 1 éve kinlódok a főorsómmal,20. Után elvileg lesz egy komplett ami megy fel az enyémre.Ez után jön a komplett kereszt szán rendbe tétele,hántolás,új orsó,új állitható anya stb stb.
                    Szóval egy ilyen géppel nagyon meg kell szenvedni mire valamit elvárhat az ember tőle és utánna is jobban meg kell dolgozni egy alkatrésszel/munkadarabbal ha azon pontossági elvárások vannal,hiába na ezek nagy többségét soha nem hasonlithatjuk egy fiatalabb nagyon megkimélt tényleg jó állapotú E400 vagy Tos sv18 vagy E3n hez.
                    Én kb igy gondolom.
                    Valahogy olyasmi ez mint egy pontos határidős fuvart megcsinállni egy ifával vagy egy zsir Scania-val.
                    sepy és mátéapu kedvelte ezt.

                    Komment


                      Ez a fogás csak egyetlen egyszeri alkalom volt!!!
                      és ez milyen okból történt ?

                      Komment


                        "és ez milyen okból történt ?"

                        Ez kérlek olyan okból hogy meg tudjam hol az a határ ahol rezdül.Igy mindjárt tudtam hogy milyen "stabil" a főorsóm.
                        Azt vallom az az Ean amivel nem lehet egy 30 as anyagon 6mm es fogást venni átmérőzéskor vagy ugyan ezen anyagnál nem lehet beszúrni egy 8mm széles késsel az bizony nem tökéletes (mint az enyém most).
                        Öreg ismerősöm 5 éve meg csinállta a főorsó problémáját,azóta nyúzza a gépét,sokat farag 50 es hidraulika szárakat,leszúr,beszús azt csinál a géppel amit akar,pár századon belül dolgozik 400mm es tengely esetén is.

                        Komment


                          Köszönöm a választ .

                          De - mondják az ismerőseim , sokat fejlődök - már mint az átlag irányába . Meg a műtött szívemnek is jót tesz - ha úgy fogadom el a világot ahogy van .

                          ( nekem késem se lenne ilyen masszív ami kibírna ennyi határozottságot )
                          Süpi és emu kedvelte ezt.

                          Komment


                            Én ekkora fogásokat az E400-nak sem szoktam adni.

                            Komment


                              Kedves Süpi.
                              "Én ekkora fogásokat az E400-nak sem szoktam adni."

                              Ez a 6 mili nálam kizárólag egyszer történt
                              E400 ast annyira ismerem hogy szerintem az huzamosabb ideig is nyugodtan el van a 6 milivel,persze egy értelmű hogy ilyen fogásokkal lerövidülhet az élete.Pl 30 év helyett 20 évet megy el hozzányúlás nélkül.

                              Én az Ean-on akár mennyit is kell le venni 2-3 milis fogásnál soha nem fogok többet.

                              Helyi e400 as os szakim mesélte hogy bent a cégnél volt egy olyan melójuk aminél nyomni kellett az Eu 630 nak mert kevés idő volt rá adva és sok anyagot kellett leszedni,20mm es élhosszúságú lapka telibe vitt

                              Komment


                                Azért,-ne essünk túlzásokba,mert a végén megbánjuk!
                                emu kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X