Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EAN esztergák szerelése, karbantartása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Nekem is van egy E1N esztergám minden tartozékával hibátlan állapotban.
    Lassan 10 éve nem volt beindítva de a gondos konzerválásnak köszönhetően semmi sem látszik a korából.
    Élete során végig a családé volt és mindig 20 fokos műhelyben lakott.
    Most szeretném munkára bírni de csak 1F villanyórám van. Talált valaki erre megoldást? A dahlander deltába kötve és fázistolással elindulna?
    Szerintem harmatgyenge lenne és pont az indulási nyomatéka oly kicsi hogy az áttételek miatt nem is biztos, hogy el tudna indulni. Sziasztok
    Utoljára szerkesztve a következő által: Fazer9999; 2013 jan. 31, 09:56.

    Komment


      #17
      A legolcsóbb megoldás a stabil motor.
      Egy uj kisgép,Honda blokk 5-le Kb.40'000-ft az eltekerné viszont mehanikus irányváltó kellene.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #18
        mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A legolcsóbb megoldás a stabil motor.
        Amit folyamatosan tankolni kell, és ingadozik az áram erőssége, valamint zajos. Kedves mateapu ! Ebben, most nem értek veled egyet. 25 amper felett, minden amper 4000 ft. az 128.000 ft 2x16 amper esetén. Ez drága. Nézz körül, melyik a legnagyobb teljesítményű 240v-os motor. Szerintem elfogja forgatni.

        Komment


          #19
          A 220-v-os motor 1,5KW a gyári legerősebb.
          Nekem az hajt,de mindig törik a késem ha áramingadozás van.Ha valamelyik szomszéd hegeszt vagy darál vagy porszivózik az nekem plusz költség.
          Ha most kezdeném,dizel vagy benzines motor hajtana mindenemet.
          Mehanikus.motorhajtásra gondoltam a generátor tényleg kevés.
          Ezért irtam a mehanikus irányváltást is.A kipufogót ellehet több méterre vezetni.
          A Hondák amúgy csendesek.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #20
            Valaki tudna véleményt mondani erről a gépről.Már rég óta szeretnék egy esztergát a műhelybe.

            Komment


              #21
              geri98 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Valaki tudna véleményt mondani erről a gépről
              Minden eszterga jó, de legjobb otthon.
              Balumester, UK és joker kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Az ean esztergapad tanuló esztergályosoknak készült egyszerü,univerzális szerkezet.
                Szinte elnyühetetlen az egész országban fellehető ismert tipus.általámos munkákra,barkácsolásra gazdaságos.
                (kitünik mennyire hódolója vagyok?)
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #23
                  mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A 220-v-os motor 1,5KW a gyári legerősebb.
                  Én találtam erősebbet is.http://motor-systems.hu/villanymotor/egyfazisu

                  Komment


                    #24
                    Sz.J. eredeti hozzászólása
                    Frekvencia váltó
                    ..nincs erre valami barátibb beszerzési lehetőség ---nekem is kéne az EAN- omhoz , de csak azért hogy tudjak alacsony fordulatot állítani .

                    Komment


                      #25
                      Az EAN-od gondolom 3-fázisú. Ahhoz is találsz frekiváltót, használtat az expresszen olcsón(?), vagy Dahlander motort. Láttam még ott fokozatnélküli EMU-váltót.

                      Komment


                        #26
                        jaxy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Az ékszíj problémám megoldódott.
                        Végül is a gépkönyvbe 13x9x1120 volt írva, megvetem ezt a méretet és beszereltem. Kiderült hogy kicsit nagy.A feszítés utolsó egyharmadába került . Úgy hogy vihettem vissza kicserélni. Vettem helyette Optibel 13x9x1100-as szíjat. Na ez már is a feszítés az első egyharmadába eset. Úgy hogy állítható lesz a későbbiekben is. Ezt csak azért írtam le hogy ha nektek is cserélni kell ékszíjat, és le van kopva a számozása ne járjatok úgy mint én.
                        Szia Jaxi!

                        A kérdés egy kicsit összetettebb. Az Optibelt esetében az 1100 az ún. Li-méret, azaz a szíj belső hosszát értik alatta, ami mérőszalaggal ellenőrizhető. Ez egy jó gyakorlati módszer. A méretezésnél viszont a számított hosszal kalkulálunk és azt írjuk az alkatrészjegyzékbe, ami ebben az esetben 1120 mm. Az első szíjnak, amit vettél, valószínűleg 1120 mm volt a belső hossza. Ezért eleve nyúlottnak tűnt.

                        Ha ékszíjat vesztek okvetlenül ellenőrizzétek ezt a méretet, és tisztázzátok a kereskedővel, hogy a szíjon lévő érték melyik hosszt jelöli.
                        soveny kedvelte ezt.

                        Komment


                          #27
                          Kétféle ékszijméretezés létezik:
                          Li.ékszij belső kerülete.
                          La.ékszij külső kerülete.
                          Elég sok problémát okoz mikor kopott szijat próbálunk pótolni.
                          CZsolti kedvelte ezt.
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #28
                            E1n eszterga gépkönyv,vagy katalogust keresnék? Felujitás miat!de most egy ékszijméret is joljöne. Köszönöm elöreis.

                            Komment


                              #29
                              Kedves Matanemeth!

                              A letöltések,szakirodalom,egyéb rovatában találsz E1N gépkönyvet,szabadon letölthető formában.A gépkönyv minden-bizonnyal tartalmazza,az ékszíj méretét.Az ékszíjakról, a hozzászólásod feletti írásokban egyébként olvashatsz és nem is árt,ha átolvasod,mert sok hasznos információt tartalmaznak.

                              Üdvözlettel:Che
                              CZsolti és soveny kedvelte ezt.

                              Komment


                                #30
                                mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Kétféle ékszijméretezés létezik:
                                Li.ékszij belső kerülete.
                                La.ékszij külső kerülete.
                                Elég sok problémát okoz mikor kopott szijat próbálunk pótolni.
                                Egy kis műszaki segítség: Ékszíj 3V/9N-es profil
                                mátéapu és Che kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X