Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Én hogy csinálom - ötlet parádé

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Én hogy csinálom - ötlet parádé

    Gondoltam nem lenne rossz egy olyan rovat , ahol mindenki megoszthatná azon ötleteit , amiket a szerelés ( vagy bármi ami előre viszi a veteránok életben tartását ) közben kikísérletezett , vagy csak véletlen rájött , vagy régen tanulta öreg szakiktól .

    Nem is rizsázok tovább , ma reggel üzembe helyeztem a mocit . Persze volt egy kis aksi töltés is . Aztán gondoltam megosztom ezt a parányi ötletet ami sok ( k..... stól )menthet meg minket amikor nem tudjuk megfogni az anyát mert beszorul -két kéz kell hogy vissza bekapjon a menetbe a csavar - vagy csak elgurul a fűben az anya , egy találkozói hirtelen szereléskor ...... stb

    Anyag igény : 1db M6 menetszál toldó
    Munka : mértre vágjuk , úgy hogy bont lazán helyre lehessen tenni.

    Ennyi elég ? gondolom . Click image for larger version

Name:	aksi anya 001.jpg
Views:	1
Size:	194.1 KB
ID:	158960Click image for larger version

Name:	aksi anya 002.jpg
Views:	1
Size:	194.7 KB
ID:	158961

    #2
    A pannóniánál a sűrü töltögetés miatt,4-5 cm-es sarus vezetéket szereltem így nem kellett a csavart tekergetni,mert a másik végére csúszósarut tettem..Az oxidáció miatt később:közvetlenül ráforrasztottam a vezetéket,utána nem volt bajom vele!
    Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 jún. 11, 12:53.
    OdinHEM, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Ez jó ötlet. Sajnos ezt a marha rögzítési megoldást a mai napig használják motorokon (illetve csak ezt használják?). A tartósságáról és a kötés biztonságáról nem ejtenék szót, mert az kiváló.
      OdinHEM kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Én ilyen helyre javaslom a fogazott alátétet ha meghúzzák a sarut rögzítő anyát nem lazul le a rezonanciától. A fiamék most voltak egy motoros túrán a " sógoroknál"a hegyekbe és a haverjának az 1800cm3 motorja az itthoni távot visszafelé 1 hengerrel tette meg és mint kiderült csak a saru lazult le az akkuról! bagatelnek tűnik pedig a rossz érintkezés sok bosszúságot okoz és sokszor még a komputert is becsapja. Ezért is mondtuk sokszor" az hiányzik neki mint ami Nagyapámnak!!- egy jó test"! Sepytől szabadon
        Titus, OdinHEM és 5 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Én ilyen helyre javaslom a fogazott alátétet ha meghúzzák a sarut rögzítő anyát nem lazul le a rezonanciától.
          Ez igaz viszont a közvetlen kontaktus az igazi!ami galvanizált az oxidál...A régiek sárgaréz csavart alátétet tettek az akkukhoz,kevesebb problémával.Viszont ott még a tulaj mégtudta merre van az akku.
          JAVASLOM a sárgaréz,és a rozsdamentes kötéseket és vazelin vagy szilikonzsirral való bekenést a levegő és a pára kizárására.
          sepy, Titus és 3 további látogató kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            Én a rézpasztát tartom jobbnak és én még az akku sarokra is azt kenem sőt a csatlakozásokat is széthúzom és ezt nyomok bele. Közeli csatlakozóknál óvatosan , mert könnyen áthúz esetlegesen. Azért a mi motorjainkon még illik tudni hol az akku. A savas akku saroknál javasolt és bevált: Vágj egy filc alátétet mely szorosan megy rá az akku sarokra 1 napig áztasd pl. műszer olajba és úgy rakd a saru alá. A műanyag ház és az akku saru között párolog a sav mely kontakt gondot okoz az előbbi megoldással ez kiküszöbölhető.

            Komment


              #7
              A savas akku saroknál
              És melyik nem savas?A gondozásmentes behalt aksit megskalpoltam egy fürészlappal és kiderült,hogy savas és pótlás után ujból működött,viszont nem tudtam visszaragasztani.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                És melyik nem savas?A gondozásmentes behalt aksit megskalpoltam egy fürészlappal és kiderült,hogy savas és pótlás után ujból működött,viszont nem tudtam visszaragasztani.
                Pl a lítiumos

                Egyébként a gondozás mentes is savas, csak nem kell rendszeresen ellenőrizni.
                A zselés aksi is savas, csak a sav fel van itatva...

                Komment


                  #9
                  A műanyag ház és az akku saru között párolog a sav mely kontakt gondot okoz
                  Enyhén vitatkozom, a két fém közti különbségböl adódik a rozsdásodás de ugyanez a díszlécek alatti rozsda is.
                  Nekem a rézspray nem jött be, kontakt hibát okozott, igaz azt írták rá hogy fékszerelésnél használatos

                  Komment


                    #10
                    Van direkt ide való kis hengeres pumpás a palackja. Ezen a helyen szabad és kell is kicsit vitatkozni hisz ez tartja fenn a Fórumot. Az én tapasztalatom szerint a savgőz a ludas. Bocs és nem Spray amit én említettem az paszta szerű.

                    Komment


                      #11
                      Megint , egy ötlet . De lehet hogy csak kitaláltam a -meleg vizet ?

                      Mi ez ? Click image for larger version

Name:	olajszivattyu jav. 2 005.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	152870

                      és ez ? Click image for larger version

Name:	olajszivattyu jav. 2 006.jpg
Views:	1
Size:	196.2 KB
ID:	152871

                      és így ? Click image for larger version

Name:	olajszivattyu jav. 2 007.jpg
Views:	1
Size:	192.8 KB
ID:	152872 .................ez bizony egy pille könnyű , tiszta , jól kezelhető , szamszonájt hűtőfolyadék leeresztéséhez jól alkalmazható -tepszi .Beszerzése ( itt Pesten ) ingyenes , szinte kimeríthetetlen a választék , mennyiség , márka . Csak figyelni kell , mikor van a terülj- terülj asztalkám . Meg esetleg néha meg kell küzdeni érte a hasznosítási szakemberekkel ...

                      Komment


                        #12
                        Meg neked már most is eleve kettő van így, ami szerintem sok (nem kérek köszi, csak kötözködöm)

                        Komment


                          #13
                          Nem csak egy van , mert az egyik oldaláról kicsit körülményes lefejteni a sallangot . Ezért kidobtam . Minek kettő ? Ha koszos lesz kidobom és veszek másikat ..

                          Komment


                            #14
                            Itt vidéken még a szar is drága... érdeklődtem mert trágya kéne a földre.

                            Komment


                              #15
                              Nem trágya kell - narancs héj ! Most láttam valami doku. filmet .

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X