Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jawa 250/559 fúvókaméretek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Jawa 250/559 fúvókaméretek

    Üdv! Kíváncsi vagyok a jawa 250/559 karburátor fúvókaméreteire a motor 1971- es évjáratú. A Válaszokat előre is köszönöm

    #2
    Told át fúróval haver, hagy ömöljön bele az anyag!

    Komment


      #3
      Üdv lyeti!

      A Jawa 559/04 fúvókái : főfúvóka:96

      üresjárati fúvóka:50

      tűállás bejáratás után: felülről az 1-ső



      üresjárati levegőcsavar :1 1/4kifelé (gázreakció szerint korrigálva)




      Ezek a bejáratott motor adatai.
      Che kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Kedves Balumester!

        Az Öregek úgy tanítottak,hogy a fúvókák furatait még dróttal sem szabad "kurkászni"..Amennyiben dugulás van,akkor,valamilyen durvább sörtéjű ecsettel kell mosogatni,esetleg egy cirokszállal megpróbálni eltávolítani a szennyeződést,majd kifúvatni levegővel.Nem olvastam át teljes egészében a témát,így érdemben,meglehet nem teljes értékű a hozzászólásom,de a fúró azért brutálisnak tűnik.

        Üdvözlettel:Che
        Hajtókar és wsievers kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Pedig az én karbimat fúróval sikerült "beállítani" végre!Hozzáteszem 3 év állítgatás után!

          Komment


            #6
            Üdv.-nekem van eredeti/elsárgult lapokkal/kezelési útmutatóm 1971-es.Az útmutató a 250/559 és 350/360 adatait egyaránt tartalmazza.Az alapjárati fúvóka egyaránt 50-es,a főfúvóka a 250/559-nél 92-es,a 350/360-nál 96-os.A tűnek bejáratott motor esetén egyaránt a 2.-rovátkában kell lennie,bejáratáskor pedig a 3.-ban.A levegő állitásra vonatkozóan
            1/2 és 1/4-ed fordulatot emlit.EZT ABSZOLUT FENNTARTÁSSAL KELL KEZELNI!Én nem tudom,hogy egy zsir új motornál
            az 1/2-ed,illetve 1/4-ed fordulat jó volt-e,de az bizonyos,hogy öreg motornál ez kevés.Lényegében figyelembe lehet venni a gyári adatokat,de be kell látni azt,hogy egy 40+ éves motornál már semmi sem a régi...Az adatokról nem tudok vitatkozni én azt irtam,
            amit a könyv tartalmaz.
            Utoljára szerkesztve a következő által: hármaska; 2013 jún. 07, 11:43.
            Che kedvelte ezt.

            Komment

            Ugrás az oldal tetejére
            Working...
            X