Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Simson Schwalbe karburátor

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Simson Schwalbe karburátor

    Helo

    egy kérdésem lenne .. simson schwalbehoz csak simson schwalbe karburátor jó ? mert én nem nagyon értek ehhez mert ugyanúgy néz ki egy "átlagos" simson karbija mint a schwalbié mi a különbség?? előre is köszönet a válaszért és ez lesz az első simsonom

    #2
    Szia!
    Tapasztalatom alapján a következőt tudom mondani: A gyári schwalbe karburátornál az alapjáratot a ferde állású csavarral állíthatod, mely a dúsító dugattyú alsó helyzetét állítja. Az "átlagos" karburátornál macerás volt az alapjárat beállítása és le kellett vennem a lészűrőhöz vezető gumicsövet, mert "légszegénnyé" vált a motor a karburátorban lévő gyári fojtás miatt. Szerintem ha van rá lehetőséged, akkor a gyárit használd.
    Intrepid kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Ficcero nem tudom mit értesz "átlagos" Simson karburátor alatt, Küldök egy linket (igaz német de jó robbantott ábrák vannak rajta amin el lehet igazodni)
      Egyébiránt külsőre a Schwalbe karburátora a következőkben különbözik a Star illetve az S50-től:
      - A súberház tetején nincs bowdenállító csavar a motorburkolat közelsége miatt. A gázbowdenen van az állítócsavar.
      - A benzincső csatlakozási csonkja nem egyenes hanem szög alatt van , szintén a fenti ok miatt.
      A többi különbség a linken. Ja és azt is tudni kell hogy KR51/1-ed (turbós) van vagy KR51/2-es Schwalbe

      @Bucsuk: a ferde állítócsavar nem a dúsítót hanem a súbert (fojtó körtolattyú) állítja

      és itt a link Simson BVF Vergaser 16N1 und 16N3 - Daten und Einstellen
      Intrepid kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Én úgy tudom, hogy gyárilag a KR51/1-es Schwalbéhoz 16N5-ös karbit adtak, ilyet:
        Click image for larger version

Name:	293_1.jpg
Views:	1
Size:	20.3 KB
ID:	131405
        Beagle kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Az nem 16N5 hanem 16N1-5. Egyébként stimmel
          Beagle kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Köszönöm a kiigazítást.

            Komment

            Ugrás az oldal tetejére
            Working...
            X