Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tönkrement fejű inbuszcsavar

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Tönkrement fejű inbuszcsavar

    Sziasztok!

    Egy domború fejű belső kulcsnyílású csavarral van épp gondom(használt motoromon a szívócsonk négy ilyennel van felfogva, ebből kettő gány elfordul bennük a kulcs, valamint az egyik közepén pöcök van, ezt találták gondolom a mekkmesterek). Most nem tudom leszedni az alkatrészt, a karbit meg ki kell szednem onnan a vázből, mert nem tudok hozzáférni a lüke konstrukció miatt(ez egy naked bike). valahogy flex? Fogó faján lecsúszik az ilyen fejű csavarokról...

    Üdv és köszönöm
    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

    #2
    Ha a csavarhoz nem köt túl nagy kötődés akkor : egy hatlapfejű anyát heggeszttővel rá csippentenél. Ezt követően a villáskulccsal már tudnád kezelni.
    Che, sricsi70 és stalker kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      stalker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      valamint az egyik közepén pöcök van, ezt találták gondolom a mekkmesterek
      Ilyen bitfejet jobb szerszámboltokban tudsz venni. Én Budakeszin tudok egy jót, de ha az épp nem esik útba, a Faboryban is van, szerintem darabra is.



      Nem tudom, milyen minőségű szerszámaid vannak amúgy. Nyáron egy váltókulissza fogott ki rajtunk, ott volt két, a leírásod szerint ugyanilyen csavar. Középárú hobbi szerszámkészlettel sikerült néhány szétszedés-összerakás alatt teljesen szétbarmolni a fejeiket, a végén már se ki, se be. Órákig szenvedtünk vele, kétségbeesésünkben végül elvittük az autószerelőhöz a váltókulissza-romot, aki hátravitte a műhelybe, fújt rá egy kis csavarlazítót (a csavar amúgy nem volt beállva, mert néhány órával azelőttig úszott az olajban), majd normálisan satuba fogta, és normális minőségű szerszámmal seperc alatt kiszedte a csavart, amit már majdnem flexelni akartunk.

      Ebben, amit leírtam, nincs komoly tanulság, legfeljebb csak annyi, hogy a normális felszerelés sokkal több esélyt ad. A bitfejet amiatt ajánlottam, mert itt darabonként megveheted a szükséges, jó minőségű darabokat, és úgy nem fáj annyira.
      Che, sricsi70 és stalker kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Az egyetlen bajom az, hogy nem férek hozzá a delikvenshez, ez egy beszerelt blokkon tartja a szívócsonkot, egy lüke szerelhetetlen modern gyorsaságin

        Most a csavarokkal van gond egyébként... eredetileg így vettem a motort h selejtek már... azt a pöcköt meg egy vésővel kitöröm gyorsba lehet ha hagyja magát majd... felidegelt h az egész karbi megy a kukába és jön egy új csak leszedni se tudom már

        Üdv
        BeniP10&P21 kedvelte ezt.
        Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

        Komment


          #5
          A motornak lelke van még ha szegény öszvér is. Legyen hozzá egy két szép szavad nyugalmad és ahogy soveny is írta adj neki akkor egy kis csavar lazítót
          Che kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Szervusz . Esetlegesen tudsz rá lapot / párhuzam / reszelni ( vagy valami ), utána egy új, jó minőségű harmadkézfogóval megindítható - talán. Nem okoz gondot, fotózd már le , talán valamelyikünknek van rá megoldása - több veterános, több leküzdött " erőszakos " kötőelem kiszedése. Csavaros üdvözlettel. / Messziről baromi okos vagyok ! /
            soveny, Che és 2 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Attached Files
              soveny, és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Sziasztok!

                Köszönöm a válaszaitokat lesz kép és megúsztatom csavarlazítóban hamarosan...

                Üdv
                Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                Komment


                  #9
                  Kedves Stalker!

                  Először is,ha felidegesített,tedd félre egy kicsit,nem vezet az semmi jóra,ha "elborult elmével",elkezdjük püfölni,-valószínű úgy sem fog szót fogadni,csak halmozódnak a károk.Teljesen egyetértek az előttem hozzászólókkal,-tegyél fel képet,mert így azt sem tudjuk,hogy ez a belső kulcsnyílású csavar,sűlyesztékben ül,vagy a fejet mi takarja,-milyenek a hozzáférési lehetőségek.
                  Láthatod,annyian rámozdultak a témára,hogy valakitől biztos fog érkezni egy mindent felülíró megoldás,de azért látni kellene a "nyüveseket".

                  Nyugalom és türelem!

                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    #10
                    Esetleg kocogtatás, melegítés szóba jöhet ? A Tesco gazdaságos szerszámokat meg tényleg el kell felejteni !

                    Komment


                      #11
                      A Tescós szerszám =emberiség elleni büntett (szemét gyártás -holvannak a "zöldek"?)
                      Szóval szerintem keress egy TORX fejet amit egy kis kalapálással gyönyörüen bele tudsz szoritani(közben elvégzed a lazitó ütögetést is) aztán kiteker....-a torx-nál jobb a ritkább, recés KERB fogazatu szerszám.

                      Komment


                        #12
                        Amúgy az a csapos torx azért van, hogy csak szervízben lehessen szétszedni az alkatrészt...japán gépeken előszeretettel alkalmazzák.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #13
                          Sziasztok!

                          Holnapra lesz fénykép szerintem...

                          Üdv és köszönöm a téma iránti fokozott érdeklődést
                          Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                          Komment


                            #14
                            Click image for larger version

Name:	DSC00283.jpg
Views:	1
Size:	193.6 KB
ID:	129504Click image for larger version

Name:	DSC00284.jpg
Views:	1
Size:	195.0 KB
ID:	129505Click image for larger version

Name:	DSC00286.jpg
Views:	1
Size:	190.6 KB
ID:	129506

                            Képek rendelkezésre állnak.... A kis piros nyilak azt mutatják, hogy hol fotóztam be, helyszűke van az a baj...
                            Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                            Komment


                              #15
                              Probléma megoldva horonyvágás véső csavarnyúzás, kész
                              Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X