Közlemény

Collapse
No announcement yet.

III. Veterán Fórum Találkozó Tiszakeszi, 2016. július 29-31.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kedves Vadásztigris!

    Nálam ez elvi kérdés és nem szoktam alkudni,-már Budapestre és a fizetős utakra vonatkoztatva.Nem azon a pár liter benzinen múlik.

    Üdvözlettel:Che

    Komment


      Tudod én sem a távolság leküzdéséért utazom:ezért a betonfalak közötti menetet ráhagyom azokra akik sietnek!
      Heti szinten cirka ~1000 Km-t utazok jelenleg, inkább a gyors út ha már van választásom...

      Komment


        taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Viszont új és érdekes útvonal. Változatosság, meg minden. Itt a Vadkacsa Telep, az itteni evezős egyesület telephelye (szintén közvetlenül a vízparton). Most náluk érdeklődöm. Az elnöknek tanítottam eddig mindegyik gyerekét (a legkisebbet most is), így kénytelen méltányosnak lenni, ha úgy alakul.
        Akár még szlovákián keresztül is
        https://www.google.hu/maps/dir/Edel%...!3b1!3e0?hl=hu
        Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szervusz Attila!

        Barátkozom a gondolattal,csak egyenlőre nem tudom,hogy kerüljem ki Budapestet és a fizetős utakat,de majd kiagyalom valahogy!A jó társaságért elmegyünk a világvégére is.Budapestet utálom,mint a telet,a fizetős utak elkerülésére meg fogadalom köt,-tudjátok az óriás plakátok szövege,a gengszter váltás elején gyakran eszembe jut,-"Önöknek épül,az Önök pénzén",-hát egy lószart nekünk épült.

        Remélem,azért még Tiszakeszin rendeződnek a dolgok és a megszokott helyünkön állíthatjuk fel a sátrainkat,olyan jó ott és meghitt!

        Üdvözlettel:Che
        Mondjuk valami ilyesmi útvonal?
        https://www.google.hu/maps/dir/Orosh...!3b1!3e0?hl=hu

        Nincsenek fizetős utak, nincs főfalu...

        Komment


          Heti szinten cirka ~1000 Km-t utazok jelenleg, inkább a gyors út ha már van választásom...
          Hát ez szomorú! .
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            Hát ez szomorú! .
            Így is 8 órás az út mire Győrbe érek Neckarsulmból(vagy fordítva), plusz hét közbe a melóba járás....

            Komment


              Attila, a Duna vize még mindig olyan hideg nyáron is? Gyerekkorom kedves emléke a leányfalui strand uszodája a smaragdzöld 18 fokos vizével. Egy élmény volt benne úszni. Utána jólesett a 35 fok kánikula.

              Komment


                Akár még szlovákián keresztül is
                A szlovák úthoz csatlakozunk, ha úgy lessz.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  Ott viszont jó a sör , ismerem az utat príma (bár nem tudom nem fizetős -e ) , azért van némi látnivaló , és Krasznahorka előtt vagy 20 km-re egy príma étterem magyar tulajjal ....
                  Személy szerint sajnálnám a leányfalura való átcuccolást , hiszen príma kis helynek ítéltem meg keszit ! ( még az asszonynak is tetszett , bár a tavalyi évben pont akkor volt a nyaralás, így nem voltam jelen ...)
                  Mégis a polgármester számításba vette a veterán masinák által bevonzott állampolgárok számát a falunapon ???
                  Gondolom a "gátőrházat " pont ugyanannyiért adták ki mintha bármely más nyaraló társaság kérte volna . Bár ez egy fix pont volt a naptárban (mégiscsak ....)
                  Gondolom más polgármester talán komolyabb számításba veszi a fórumtársak által okozott "feltünést" ..., és értékeli majd azt ... talán nem mindennapos dolog ,ennyi régi jó állapotú vasdarabot összeterelgetni,... a gazdáikkal egyetemben , akik szinte szakértőik saját gépüknek , és alig várják hogy kérdésekkel árasszák el őket . De hát ebből azért erényt is lehet kovácsolni, ami nem biztos hogy minden település vezetőnek sikerül , pedig ezzel népszerűsíthetné az egész falut . Pedig más helyen még versenyt is rendeznek a település utcáin , csak hogy legyen olyan felhajtás ahol minél több ember megfordul , hátha valaki közülük talál valami , a számára igen kecsegtető lehetőséget náluk .... De hát nem vagyunk egyformák , bizony ez egy fantasztikus reklám lehetőség is volna egyeseknek - de ha nem az isten lábát fogják meg - nem is élnek vele . Lehet hogy máshol szívesebben látnák a társaságot , ....... de hát lehet hogy túl konzervatív vagyok , ... mégis csak ez volt megszokva , közelebb van az ország közepéhez ...(legalábbis nekem ) , könnyebben odajutnak többen .
                  Bocsánat az előbbiek miatt , csak hangosan elmélkedtem ... megbántani nem akartam senkit , csak ..... Furcsa hogy nem élnek a lehetőséggel .

                  Komment


                    Kedves Zahi!

                    "Locsog a felszín,hallgat a mély",-volt alkalmam elbeszélgetni Attila édesapjával az első találkozónk után.Szó esett a falu politikai megosztottságáról (szocik-fityesz) és ugyanaz zajlik Tiszakeszin,csak kicsiben,-mint az egész országban.Vélt,vagy valós sérelmek és érdekek ütköznek,-ennyi az egész.

                    A veterán fórum találkozók alkalmából mi idáig minden egyes alkalommal térítésmentesen használhattuk a révházat,kompozhattunk teljesen ingyen és még ráadásul etettek is minket,ezzel szemben egyet kértek tőlünk,hogy aki teheti a járművével,a falunapon vegyen részt egy "kiállításon" és egy felvonuláson.A tavalyi találkozó alkalmával egy teljesen feltöltött hűtőszekrény várt minket,-térítésmentesen,a megelőzőn a főzőverseny alkalmával biztosították az alapanyagot vaddisznóhús formájában,-tehát egy zokszavunk nem lehet a Tiszakesziek vendégszeretetét illetően.

                    Úgy gondolom,hogy mi is megtettünk mindent,hogy a találkozó alkalmával ne sértsünk rendet és a végeztével kitakarítva hagyjuk magunk után a révházat.Ettől függetlenül,aki bele akar kötni valamibe,az talál okot,-túlcsorgott az emésztő,mert nem ennyi emberre lett tervezve,a tavain volt egy kis éjszakai motorpörgetés is és főleg még jelképesen sem fizettünk egy fillért se a révházért,-bár megtettük volna és akkor most nem lenne semmi gond,mert neve lenne a gyereknek.

                    Arra is kell gondolni,hogy nem minden ember rajong a veteránokért és azok tulajdonosaiért,főleg ha azok nem a közvetlen környezetükben élnek,ezért haragudni rájuk nem szabad,mert nem vagyunk egyformák.Remélem,hogy tényleg csak politikai csatározásokról van szó,amely a végén elsimul és nem a mi társaságunk váltott ki valamilyen ellenszenvet a falu lakosságában.

                    Minden egyes alkalommal nagyon jól éreztem,éreztük magunkat Tiszakeszin és remélem még fogjuk is,amiért nagyon hálás vagyok,elsősorban a falu polgárainak és a vezetésének is.

                    Üdvözlettel:Che

                    Komment


                      Kedves Józsi bátyám, semmi köze hozzánk a dolognak, még érintőlegesen sem.
                      A Kesziek pedig ezután is szívesen fogadnának, nem változott a hozzánk való viszonyuk. Egyszerűen csak most más a prioritás. Ha máshol kell idén találkoznunk, azt sem végleges átcuccolásnak tervezem, csak, hogy legyen meg idén is a találkozó.

                      Komment


                        Attilám én úgy gondolom el ül a zavaros víz és lesz lehetőségünk, hogy együtt ünnepeljünk a Kesziekkel. Azt pedig, hogy ismét / mint legelőször is / sziveden viseled találkozónkat köszönöm. Attól nem tartok ha mégis máshova kell mennünk mit sajnálnák de az összetartó magot ismerve ott leszünk. / bocs mi ott leszünk hisz más nevében nem szeretnék beszélni/ nem fog a kilómétereken múlni hisz itthonról/ Orosházára gondolok/ eddig sem a legközelebb lakók voltunk.

                        Komment

                        Ugrás az oldal tetejére
                        Working...
                        X