Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Motorostalálkozók és szokások a mi szemszögünkből

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Motorostalálkozók és szokások a mi szemszögünkből

    Nyilván maradi vagyok, de nekem ez egy cseppet sem jön be !

    #2
    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nyilván maradi vagyok, de nekem ez egy cseppet sem jön be !
    De neki legalább nem lesz baja a kipufogóba lerakódott koksz kiégetésével

    Komment


      #3
      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nyilván maradi vagyok, de nekem ez egy cseppet sem jön be !
      Hát igen, a sok pia megteszi a hatását... Én se értek vele egyet de ha egyszer ilyen videóim voltak akkor csak ezzel tudok dolgozni. Mondjuk az idein nem volt ilyen sok ökör hála az égnek .

      @heeegany
      Négyüteműnél amúgy se jellemző annyira mint egy 2T-nél...
      Che és St.Z.350 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

        @heeegany
        Négyüteműnél amúgy se jellemző annyira mint egy 2T-nél...
        Ilyen, "rendeltetés szerű" használat mellett, ha még nincs akkor majd lesz. Függetlenül attól hogy 4T gép
        Che kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Ahogy elnéztem, itt nem is veterán járművek találkozója volt, hanem "kinek milyen super verdája" van, című történet....Nos, sok érdekes dolgot megértem/megéltem már...akármennyire is gondolkodom/tam...nem jut eszembe ilyen vagy ehhez hasonló "motorkedvelő" emberek csoportja....
          sepy, apacsavo és 4 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Négyüteműnél amúgy se jellemző annyira mint egy 2T-nél...
            Azért egy hegesztésnek vagy ponthegesztésnek a tartósságából elvesz az ilyenfajta "izzítás" ,de szerintem a vas is rosszul bírja az ilyen mértékiű anyagszerkezet változást, különösen ha felizzva meglocsolják sörrel.
            Fergusson, mátéapu és 4 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Szervusztok!

              Köszönöm szépen,-így már meg tudtam nézni a videót,sőt videókat.


              Ami az ilyen motorgyilkoló motorostalálkozókat illeti,-egyen se voltam és tervezve sincs,hogy megyek.Az ilyen embereknek,nincs semmi szaktudása,mert ha volna eszükbe se jutna bántani a technikát.Az Ottó motor nem sugárhajtómű,mert az is csak utánégetővel produkál fényjelenséget hátul,ami azt jelenti,hogy annyi üzemanyag áramlik be,aminek nincs ideje elégni a hajtómű belsejében,illetve az égéshez nincs elég oxigén.

              Üdvözlettel:Che

              Komment


                #8
                Amikor ilyen módon kezdtek megváltozni a motoros találkozók....elkezdtem hanyagolni. Kb 10 éve voltam utoljára. Ilyen a világ..mi vagyunk a maradék. Sajnos az utánpótlás kevés. Kevesen vagyunk akik néha hátrafelé is tekintgetnek,s emlékszünk milyen jó volt. Most is az,csak másképp.

                - - - Updated - - -

                Nyilván maradi vagyok,
                Az tuti. De vagyunk így páran.

                Komment


                  #9
                  (Szak)tudás és a technika iránti tisztelet hiányzik. Mindig volt utánpótlás a tárgyakból és mindig van egy balek, aki megveszi megkímélt gépként, amit szétcsesznek. A szeleptányér a szelepszárak se köszönik meg ezt a hajtást. Engem apám rendkívül lecseszett, amikor üresben rárúgtam a Lada gázpedálra, hogy az bizony ki tud könyökölni, ha nem vezeti el róla valami a nyomatékot.
                  Ezek az emberek örökségüknek nem kaptak semmit és másolják a viselkedést. Gyerekkorom óta a kultúra egyet jelent a színpadon kornyikálással, táncikálással, vagy festék falra hányásával. Viselkedéskultúra vagy technikai kultúra már említésre se kerül.

                  - - - Updated - - -

                  Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Amikor ilyen módon kezdtek megváltozni a motoros találkozók....elkezdtem hanyagolni. Kb 10 éve voltam utoljára.
                  Nem maradtál le semmiről. Ha meg nem a bömbölést erőltetik, akkor előkerül a motor csinosítás, vagy a motoros ruházat.

                  Komment


                    #10
                    Nem maradtál le semmiről. Ha meg nem a bömbölést erőltetik, akkor előkerül a motor csinosítás, vagy a motoros ruházat.
                    Meg a kaja+pia!Nem néztem meg a videót mert nem bírom még nézni sem!A motoros találkozók és felvonulások,túrák már kezdenek a bohózat kategóriába ,,sülyedni"(?) (ezt akartam írni de félek hogy degradálom a bohózatot!)A túrákon a program álltalában 30km mocizás 1 óra evés,20km moci 2 óra evés....etc...etc!Röhej!Ha motorozok egész nap eszemben sincs a kajálás!..........inkább maradok magamba mint eddig!

                    Komment


                      #11
                      Engemet csak a rockfesztivál része érdekelt... Amúgy ami a videón van az a hangos kisebbség még ezen a rendezvényen is.

                      Komment


                        #12
                        Páncélos! Én is annak örülök, hogy ez még így van és talán tartható állapot. Én ezt a fajta hangoskodást gépgyilkolásnak nevezném nem motoros egyén teszi. Bocs de én úgy tartom a motoros olyan mint a lovas. Azon is látszik a törődés. Nem kell egy gépnek sem tö..ig krómosnak lenni hisz az csak pénz kérdése. Be kell látnunk változnak a korok és másfajta viszketőport használnak egyes gyerekek mert, hogy nem ők dolgoztak azért a gépért az biztos. Ugye a korombelieknek mosoly ül a képére a viszketőpor hallatán!? A rockkos részét én is nyálcsorgatva hallgatom még ma is!!

                        Komment


                          #13
                          apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ha motorozok egész nap eszemben sincs a kajálás!
                          Aztán leszállok a motorról és: hú, hol egy pohár víz meg pár kiló kaja

                          Komment


                            #14
                            Motoros találkozó. Tőlem is mindig kérdezik, szoktam-e járni ilyen találkozókra. Hát többnyire én sem, s nem akarom az előttem szólók indokait újra ismételni, de valójában nekem is ezek az okok, amit már leírtatok.
                            Idén nyáron mégis elmentem Túrkevére egy találkozóra, illetve csak a motoros felvonulásra. Néhány órával a felvonulás előtt érkeztünk, letettük a gépeket, mi magunk is egy hűvös fa alatt kerestünk menedéket a bömbölő meleg elől, Motorka 117 is erőst verejtékezett. Akkor még ketten voltunk veteránosok a komámmal. Múlattuk az időt beszélgetéssel, meg szórakoztunk a fiatalság nyikhajkodásain Simpsonjaikon.
                            Egyszer csak már messziről láthatóan közeledett két chróm temető Harley-Davidson képiben. A napra lehetett nézni, de rájuk nem, a nagy fényességtől. Mondta is a komám: - Na ezek majd fenére felfognak vágni.
                            Ahogy így vetyengtünk, egyszer csak ott voltak mellettünk, oda motoroztak, nem mentek be a találkozóra. Kb 30-as pár lehetett, totál full motorral. A férfinak a motorjának kereke az olyan volt, hogy életembe nem láttam hasonlót sem. Nem küllők voltak, hanem egy egybefüggő plexi-szerű anyag. teljesen zárt volt, de átlátszó.
                            Tehát megálltak, motorok letámaszt, nagy köszönés részükről, viszonzás részünkről. Aztán következett az, amit soha el nem hittünk volna. Vagy tíz percig csak a motorjainkat bámulták, körbe járták vagy ötvenszer és látszott rajtuk, hogy csorgott a nyáluk a látványtól. Aztán vagy félórás beszélgetés. A komámmal le voltunk hidalva.
                            Nagyon egyszerűen és közvetlenül viselkedtek, s látszott rajtuk az alázat és a tisztelet a motorok szép apjai iránt.
                            Elbúcsúztak. Mi meg ott álltunk döbbenten. Mit mondjak, nagyon jó volt megélni ezt. Szép napunk lett.
                            Utoljára szerkesztve a következő által: Igrich; 2016 okt. 10, 20:57.

                            Komment


                              #15
                              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szervusztok!

                              Köszönöm szépen,-így már meg tudtam nézni a videót,sőt videókat.


                              Ami az ilyen motorgyilkoló motorostalálkozókat illeti,-egyen se voltam és tervezve sincs,hogy megyek.Az ilyen embereknek,nincs semmi szaktudása,mert ha volna eszükbe se jutna bántani a technikát.Az Ottó motor nem sugárhajtómű,mert az is csak utánégetővel produkál fényjelenséget hátul,ami azt jelenti,hogy annyi üzemanyag áramlik be,aminek nincs ideje elégni a hajtómű belsejében,illetve az égéshez nincs elég oxigén.

                              Üdvözlettel:Che
                              Nos , ezért voltam utoljára a 94' -es siroki motorostalálkozón .....
                              Valahogy régebben más volt a hangulat , nem volt lényeges milyen kétkerekűvel érkeztél .... , később meg már csak az volt a lényeg ki tud többet inni , kinek van több pénze az új motorra , és az ezekkel nem rendelkezőket hogyan lehet fikázni . Később már amit elkövettek némely géppel , szinte fájt ! Inkább otthon maradok , pedig még messzire sem kéne menni ....
                              Lehet hogy bennem van a hiba , de mostmár csak egyedül szeretek motorozni ...

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X