Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Motorostalálkozók és szokások a mi szemszögünkből

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    ,,zahi" cikkével azonosulni tudok+De a virtuskodó ifjúság közlekedési problémáival és az azokra javasolt megoldásokkal...NEM!Egész rövidke pályám alatt a tolerancia a békesség az engedékenység és a Defenzív vezetés technika szószólója voltam vagyok és leszek!(ha leszek még?)Nincs más út és nincs más lehetőség mint az udvarias,toleráns de dinamikus közlekedés!A harciaskodás az egymást hülyének,akadálynak,mazsolának néző felfogás veszélyes és kerülendő!Ehhez nem is tudok hozzá szólni!Legyetek jók és udvariasak hogy sokáig tudjátok élvezni -e remek szórakozást,sportot,hobbit..etc...etc!
    ...........sok-sok élvezetes utat kívánok nektek ÉN és az öreg patkója vesztett ,,Nagy Vörös Sárkány"!

    Komment


      #32
      apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ,,zahi" cikkével azonosulni tudok+De a virtuskodó ifjúság közlekedési problémáival és az azokra javasolt megoldásokkal...NEM!Egész rövidke pályám alatt a tolerancia a békesség az engedékenység és a Defenzív vezetés technika szószólója voltam vagyok és leszek!(ha leszek még?)Nincs más út és nincs más lehetőség mint az udvarias,toleráns de dinamikus közlekedés!A harciaskodás az egymást hülyének,akadálynak,mazsolának néző felfogás veszélyes és kerülendő!Ehhez nem is tudok hozzá szólni!Legyetek jók és udvariasak hogy sokáig tudjátok élvezni -e remek szórakozást,sportot,hobbit..etc...etc!
      [ATTACH=CONFIG]34118[/ATTACH]...........sok-sok élvezetes utat kívánok nektek ÉN és az öreg patkója vesztett ,,Nagy Vörös Sárkány"!
      Úgy könnyű, ha te vagy a leggyorsabb

      Komment


        #33
        egymást akadálynak,mazsolának néző felfogás veszélyes és kerülendő
        Némi paradoxont vélek látni a dologban. Ha veled motorozna 2-3 motoros, azt mégis akadálynak nézed/érzed.
        udvarias,toleráns de dinamikus közlekedés
        Ez pont a csoportos motorozás egyik alapköve.

        (nem akarok beleszólni, és semmi egyéb, csak hangosan gondolkodtam.)

        Komment


          #34
          gesszti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          (nem akarok beleszólni, és semmi egyéb, csak hangosan gondolkodtam.)

          ..én meg ugye , csak szólni szoktam --a gondolat meg majd jön ...


          Szóval szerintem pedig az egyik legjobb dolog 4-5-6 fős motorozás . ALAKZATBAN , amit szigoruan tartva -mint ha zsinóron húznák , uszik az uton , a több motor és az alakzat miatt , testet öltött motoros . Persze össze kell szokni és CSAK azonos tudásu motorok társasága jó . Nagyon jó érzés amikor tudom , hogy mit gondol az első , és tudom hogy az első , az utolsó lehetőségeit is figyelembe véve manőverezik . Ennek a dolognak a mellékterméke pedig ---a lehetőség arra hogy az úton látottakat , eseményeket , rögtön a következő pihenőnél meg lehet dumálni .

          a másik legjobb pedig , a zárt pályán 5cm re a másiktól , húzni csőgázon .

          Komment


            #35
            Úgy könnyű, ha te vagy a leggyorsabb
            Sajnos nem!Pedig elviselném a nagy lelki terhet! A mi vicek-vacak és forgalmas útjainkon ha olyan a kedvem az élre török mint a ,,Sztahanovista esztergályos!....aki nem tudja mi az az pótolja!De sürgősen!)De az ,,ótópályán" csak szélső sávos vagyok!A napokban mérték a fiaim a sebességemet mikor Szigethalmon és Halásztelken jártunk!147km/ó........hát ez eléggé szánalmas egy ,,Sárkánytól"!
            Ha veled motorozna 2-3 motoros,
            Na ez az ami nálam kizárt dolog!Szigethalmi Szelíd Motorosok tagtoborzó és alakuló gyülekezet!3db motoron 4db motoros!(de menni nem mentünk csak beszélgettünk!)

            Komment


              #36
              zárt pályán 5cm re a másiktól , húzni csőgázon .
              Ott is azé jó tudni ki van előtted,mögötted.

              Komment


                #37
                Gyulám most néztem milyen Rocker stílusú lett a repülő Sárkányod!!Kiérdemli a leggyorsabb MZ címet arról nem beszélve mily szép mosolya van!/háttámla ékesítése!/

                Komment


                  #38
                  Hol éltek ti, Németországban? 140 meg 150? Meg 180?
                  Everything is better when you decide you don't care.

                  Komment


                    #39
                    Kutyafülét. Mentünk már annyival is. A legtöbbször elbambulok és már hörög hatosban 85-90 között. Pedig Japó szerint 60nál már fel lehet dobni hatosba. Persze két-három Japó teszi ki a súlyomat, úgy már értem a dolgot.
                    Ha sietek, akkor meg 120.
                    V2-nél annyi a csalás, hogy ezektől a kiugrálásoktól nem ugrik meg drámaian a fogyasztás, mint egyes sor négyes rakétáknál teszi. Cserébe lomha. Úgyhogy könnyebb szívvel megy néha az ember, mert a végén a 4,3l fogyasztás helyett (sose tudtam elérni) 5l jön ki (ezt mindig elérem).
                    Utoljára szerkesztve a következő által: bokor28; 2016 okt. 13, 06:16.

                    Komment


                      #40
                      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Moderátor urak ! Egy kicsit melózni kéne, mert nagy a káosz !
                      A "moderátor úr"most jutott el odáig, hogy végigolvassa ezt a topicot, amit Wsievers már idemozgatott és azóta csak bővül. Nem tudom mit kéne moderálni, hiszen egyetértek a leírtakkal. Szeretek egyedül vezetni, utálom a beállós sofőröket, két Suzukit elkoptattam, van egy öreg meg egy fiatalabb Fiatom. Ha így marad a hangnem, akkor maradhat itt. Max a kocsmatopicba tudnám áttenni, de oda minek. Szerintem itt mindig is normális maradt a hangnem. Most sem tartok az ellenkezöjétől.

                      Komment


                        #41
                        Nem tudom mit kéne moderálni, hiszen egyetértek a leírtakkal.
                        Kérem szépen, ha a közösség igényli a moderálást, akkor tessék moderálni!
                        Everything is better when you decide you don't care.

                        Komment


                          #42
                          140 meg 150? Meg 180?
                          Elég sokat viszont régen tanultam a KRESZ-t. Tudom hogy lakott területen 60...vagy mennyi???? a sebességhatár azon kívül nincs korlátozva!Szgk,motor!

                          Komment


                            #43
                            "Kérem szépen, ha a közösség igényli a moderálást, akkor tessék moderálni!"

                            Ja... Rosszak vagyunk! Büntess!!!
                            Egyébként nem vagyunk ám mazochisták :-)

                            Erről jut eszembe, tudtátok? A macochistának mindig jó.

                            -mert ha rossz, az neki jó.
                            -de ha éppen jó, az neki rossz... tehát jó

                            Komment


                              #44
                              apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Elég sokat viszont régen tanultam a KRESZ-t. Tudom hogy lakott területen 60...vagy mennyi???? a sebességhatár azon kívül nincs korlátozva!Szgk,motor!
                              Rosszul tudod!
                              Ha trafi van akkor kevesebb a megengedett sebesség


                              Nekem mutattad a dugót amit elkezdett elfogyasztani a sárkány. Nem értem miért nem hagytad neki hogy teljesen megegye :P

                              Komment


                                #45
                                Szervusztok!


                                Olvasom itt az együtt motorozásra vonatkozó írásaitokat,szerintem olyan dolog ez,mint az együtt iszogatás.Borozgatni se ül le az ember akárkivel,vagy nem csapódik oda egy idegen italozó társaságba,csupán az ital kedvéért.Az együtt utazás nem rossz,csak a társaság legyen szolidáris egymással és másokkal szemben is és az alapvető közlekedési szabályokat tartsa be!

                                Már régen nem motoroztam,de fiatal koromban,heten,nyolcan,de megesett,hogy még többen mentünk együtt,-szerencsére nem esett bajunk,de eshetett volna,-mert valljam be őszintén nem voltunk szentek.Elöl soha nem szerettem menni,mert akkor állandóan,hátra kellett figyelni,hogy nem esett e senkinek baja és ez nagyon fárasztó volt.Utolsónak menni volt a legjobb,mert akkor rálátott az ember a történésekre és azonnal tudott reagálni.

                                Szép idők voltak,sokszor megjártuk az akkori Csehszlovákia,Szlovák részét és Lengyelországot is.

                                Végezetül az együtt motorozás közös felelősség,az önző embereknek nem való.

                                Üdvözlettel:Che

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X