Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Fórumkisokos - építő hozzászólások

Collapse
Ez egy kiemelt téma.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Egy pár motorkerékpár gyártmány Németországból a teljesség igénye nélkül: Adler,Adria,Hercules,Hoffman,Henkel,Horex,Viktória,Nsu?Kreidler,Ardie,Dürkopp,DKW,Wanderer,Zündapp,B MW,HWC,Kosmos,Neander,Presto,Sachs,Prophete,Shüttoft,Simson,Zetge,Standard,ABC,Abendsonne,Achilles,A dria,Alba,Ardie,Hecker,Helios,Windhoff,Tornax,Shüttoft,Hulla,Ilo,Megola,Orionette,Panther,Rixe,RMW,T orpedo,Baier,Ciklon,Bucker,Express Göricke,Heros,Hildebrand Wolfmüller, Imperia,KG, OD, Opel, Van még pár... Anglában, Franciaországban szintén...sőt talán több. Olaszországban jelenleg is a legtöbb márkát gyártják. Csak ami eszembe jut: Moto Guzzi, Ducati,Laverda,Bimota, Aprillia.Cagiva,Benelli,Vespa,MV Augusta, Morini, Gilera,Piaggio.Lambretta,Aermacci,Bianci, Ezek nagy többsége jelenleg is működő gyár. Veterán korszakban sokkal több gyártmány létezett. Emlékeim szerint Magyarországon Kb 200-an (de lehet többen)próbálkoztak motorkerékpár gyártással kisebb nagyobb sikerrel.

    Komment


      #17
      Nem akarom senki kedvét elvenni, de én ezt nem vállalom. Ennyi adatot rendszerezni, karbantartani, adatot másolni rengeteg munka. Azt sem értem, hogy admi jaink miért nem reagálnak? Itt egy jó kezdeményezés, de a fórumba ezt beilleszteni csak ők tudják.

      Alfórum, vagy egyéb adatgyűjtő megoldás létrehozása moderátori hozzáféréssel nem lehetséges.

      Komment


        #18
        Nem akarom senki kedvét elvenni, de én ezt nem vállalom.
        Muszáj!!!!
        Rajtad is múlik,mert csak amit Atti69 felsorolt már annak is nagyrésze feledésbe merült.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #19
          Én azt is köszönöm, amit eddig csináltatok (ill. csinálni fogtok), és teljesen megértem amit írtál, azaz egyetértek vele.
          ...Csak olyat kérjünk bárkitől, ami reálisan teljesíthető, legyen az illető moderátor, admin, stb.

          Komment


            #20
            Szerintem azokat a jármüveket kellene berakni amelyek konkrétan az ittlévők tulajdonában vannak-voltak.
            Simán ami eszünkbe jut és egy kis netes keresgélés után beirjuk az nem életszerü.

            Komment


              #21
              Simán ami eszünkbe jut és egy kis netes keresgélés után beirjuk az nem életszerü.
              Jogos,de mégsem!Az lenne a lényege,minél több típus fő,jellemzőit meglehessen találni egy helyen.lehetetlen a végtelent leírni,mégis az idők kezdete óta próbáljuk!Sokszor elég lenne ha egy márkajelet be tunánk azonosítani,amiket Atti69-leírt nagy részéről fogalmam sincs miféle kütyü.
              Tudom elképesztő,amit szeretnék,de nem a veteránosok dolga?

              Mi vagyunk a márkafüggetlenek!!!!!!!
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #22
                Azért gondoltam erre a megoldásra mert igy élvezhetöbb, szinesebb lenne egy jármü.bemutatása hiszen a beirónak közvetlen kapcsolata van a géppel.
                A bemásolt dolgok pedig lehetnek jogdijasok is a fotók és a tartalom tekintetében egyaránt.

                Komment


                  #23
                  Ettől tartok én is. Jön valaki a "veterános társadalom" nevében és lenyúl minket egy csomó pénzre csak azért, mert már egyszer pórul jártunk így.

                  Komment


                    #24
                    Először hozzáértő írja le milyen mélységű lehet egy márka ismertetése ami nem sért senki és semmi jogdíját , zsebét. Mert mi azt szeretnénk ha ezek az értékek egybe lennének a bennük rejlő múlt és műszaki értékek sokáig fennmaradnának. Nem új vírust akarunk terjeszteni melyre jó vagy rossz értelemben harapni kell. Sokkal emberibb lenne ha az illetékes ki bejelentkezés nélkül olvasgat és készülődik építő hozzászólásával segítené a múlt felidézését!!

                    Komment


                      #25
                      Szerintem azokat a jármüveket kellene berakni amelyek konkrétan az ittlévők tulajdonában vannak-voltak.

                      Szerintem is ez lehetne a megoldás kulcsa...amit bsa10 írt le. Ebből kellene elsősorban valamit kihozni. Ha minden saját lenne (fotókkal, dokumentációkkal) akkor semmilyen jogot nem sértene meg. Igaz, így sem lenne valami kis terjedelmű, de törvényileg már helyes.

                      A gondolat folytatása sepynél van....

                      Máté, most Te következel...
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Fergusson; 2017 jan. 25, 16:43.

                      Komment


                        #26
                        A bemásolt dolgok pedig lehetnek jogdijasok is a fotók és a tartalom tekintetében egyaránt.
                        Ezért kell egyedileg beírni az adatokat,és szó-szerint nem perelhető rajzot,festményt,képet feltenni.

                        Ha egy garázsajtón lévő posztert lefotózok és leirom az adatait szerintem az nem sérthet jogot!!!

                        - - - Updated - - -

                        1.,Márkanév :
                        2.,Gyártó ország :
                        3.,Embléma :
                        4.,Típus :
                        5.,Gyártás kezdete :
                        6.,Hengerelrendezés :
                        7.,Furat-löket :
                        8.,Teljesítmény :
                        9.,Váltó fokozat :
                        10.,Erőátvitel :
                        11.,Vázszerkezet :
                        12.,Első felfüggesztés :
                        Hátsó felfüggesztés :
                        13.,Első fékszerkezet :
                        Hátsó fékszerkezet :
                        14.,Első kerék :
                        Hátsó kerék
                        15.,Menetkész tömeg :
                        16.,Üzemanyagtartály űrtartalma :
                        17.,Üzemanyag (Pl.86/25%-2t) :
                        18.,Fogyasztás :
                        19.,Végsebesség :
                        20.,Fotó:
                        21.,Megjegyzés:
                        Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 jan. 25, 18:13.
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          #27
                          Egy közkézen forgó gépkönyv, vagy interneten megtalálható adat, nem .xy....... szellemi terméke ! Csak a könyvesbolt polcain megtalálható anyagokkal kell vigyázni ! És odaírni a forrást !

                          Komment


                            #28
                            Sajnos ez a jogdíjas dolog,nagyon gondolkodóba ejti az embert,mert elvileg Gyurinak igaza is lehet,de ha bírósági herce-hurca van belőle,-hát ahhoz nekem se időm, se kedvem,se energiám és pénzem nincs.

                            Ami a tulajdonunkban lévő járművek gyártmányait és típusait illető adatokat illeti,azok meg pillanatok alatt elérhetőek a neten,vagy a szekrényekben,könyvespolcokon lapuló könyvekből,-tehát csak ismételnénk az elérhető adatok,amúgy is bő tárházát.

                            Úgy gondolom mindannyiunknál vannak személyes jellegű fényképek,ha nem is nagy mennyiségben,melyeken láthatóak a valaha volt,vagy esetleg meglévő járműveink,de ezeket a képeket be kell szkennelni,-írni hozzá technikai adatokat,esetleg leírni hol és mikor,milyen alkalomból készült a kép és akkor már itt nagyon sokan el is akadnánk az internernetes technika alkalmazásánál.

                            Amennyiben a fentieket valahogy mégis megoldjuk,hogyan lenne rendszerbe foglalva és karbantartva,-mert hivatkozva Zsoltira,senki ne higgye el,hogy az olyan kis munka.Azután jönnének a különféle hozzászólások,melyre mindannyian hajlamosak vagyunk,a kellő önfegyelem híján és az egész szét lenne offolva.

                            A moderátoroknak munkahelye van,ahol helyt kell állni,nem várható el senkitől,hogy napi több órát pepecseljen a fórum rendbetartásával,-aki meg nyugdíjas mint pl.-én,az tök hülye a moderáláshoz,legfeljebb annyit ért hozzá,hogy telefonálás közben nem büfög,vagy nem pukizik (fingik)bele a telefon mikrofonjába.

                            Jó ötlet ez a fórumkisokos vagy katalógus,de hogyan lehet úgy megcsinálni,hogy annak értelme is legyen,az már sokkal nehezebb.

                            Üdvözlettel:Che

                            Komment


                              #29
                              Valami ilyesmi kéne:

                              www.czetka.hu - Tipusazonosító

                              Ez egy szabadon létrehozható honlap az eoldal.hu-n. Elvileg itt bármit meg tudunk csinálni. Azért is jó lenne, mert ezt a felületet bármelyikőnk szerkesztheti. Én sokáig voltam szerkesztője egy honlapnak, ami itt hoztunk létre az e-oldal.hu-n. Őrült nagy munka ezt rendben tartani, de jó az ötlet. Szerintem vágjunk bele. A vázat Mátéapu remekül összeszedte. A vázlat is kész. Ha benne vagytok próbáljuk meg.

                              Ki vállalja a honlapszerkesztési munkákat? Egyedül nem vágok bele.

                              Komment


                                #30
                                Azt hiszem találtam megoldást. Annak ugye nem lenne akadálya, hogy mindenki valamilyen szövegszerkesztővel készítené el az adott típusismertetőt Mátéapu sablonja szerint. Utána képként kellene elmenteni jpg-formátumban.

                                Az eoldalon megcsinálnám a honlapot valahogy így, csak szebben:
                                www.automotor.eoldal.hu - Képgaléria - Motor - Harley Davidson

                                A menüt úgy alakítom, ahogy kell. Ország, márka szerint. Fontos: a márkaismertető ne másolt plágium legyen, hanem sajät fogalmazás. A kép pedig egyedi a műszaki adatok miatt. A képeket galériába rendezve átlátható lesz az egész. A képek alá mehetnek a kommentek.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X