Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Jawa Mustang

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Jawa Mustang

    Azért írok ide, mert tegnap óta egy " típusjegy " miatt sajog a bokám. Történt, hogy elvittem a mustángomat a múzeumok éjszakája kiállításra. Mikor hozzám került vagy 4 éve, próbáltam indítani, de sikertelenül. Most hogy elővettem, hirtelen ötlettől vezérelve megpróbáltam életre kelteni. Meglepően hamar sikerült is, ( 20 év állás után ) de a bokám sínylette meg. Ki lehetett az agybeteg tervező, aki jobboldalra tervezte a berúgókart, előre irányba mozgatva ! Természetesen papucsba rugdostam ahogy kell. Persze a lábam lecsúszott, és a bokám a fékpedálba vertem.
    Nem mondom hogy az élmény kárpótolt, de legalább csaptam néhány kört az utcába kezembe egy flakonnal, mert a tank tiszta rozsda.

    #2
    Bármilyen béna és szokatlan megoldás, a motoron ülve simán be lehe rúgni, míg a többi motororon eszembe nem jutna ez!

    Olyan mintha betekerős lenne de mégsincs útban a pedál
    sinter, Atti69 és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      a motoron ülve simán be lehe rúgni, míg a többi motororon eszembe nem jutna ez!
      Én is így vagyok vele. Ezen ülve inkább sört innék. A többin motoroznék.

      Persze a Jawa Idealon ez egész másként mutat. Azon nagyon tetszik.
      sinter, Atti69 és dongos78 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ezen ülve inkább sört innék
        Pedig ez egy jó kis motor. Sokkal masszívabb a váza mint a Simsoné, és szerinte piszkálás nélkül jobban is ment.
        Engem 80-nal kis rákészüléssel vitt,igaz akkor 60 kg-ba belefértem.
        Az tény hogy a dizájnerének jó volt a dílerje.
        Lemezjáték, sinter és 5 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Egyetlen előnye, hogy lapra szerelve, elfér 30 cm hézagba !
          Sokkal masszívabb a váza mint a Simsoné,
          Az lehet !

          és szerinte piszkálás nélkül jobban is ment.
          Ez meg nem lehet !

          Nem véletlen, hogy simsonból még mindig százával futnak az utakon, Jawa mustángról meg az enyémen kívül egyről tudok.

          Komment


            #6
            simsonból még mindig százával futnak
            Az arányokat nézve annak idején is sokkal több Simson volt, nem?

            Komment


              #7
              Click image for larger version

Name:	DSC02421.jpg
Views:	1
Size:	193.1 KB
ID:	148926Click image for larger version

Name:	DSC02422.jpg
Views:	1
Size:	196.1 KB
ID:	148927Click image for larger version

Name:	DSC02423.jpg
Views:	1
Size:	194.6 KB
ID:	148928

              Kéretik elhinni, hogy ez is az, nem szeretnék ezért kipakolni egy garázst!

              Komment


                #8
                Kéretik elhinni, hogy ez is az,
                jó ! Akkor így már három !.....................

                Komment


                  #9
                  jó ! Akkor így már három ! ...
                  Nemsoká összejön a márkaklubb..

                  Komment


                    #10
                    Az arányokat nézve annak idején is sokkal több Simson volt, nem?
                    De ha bementél a bótba, bármikor kitolhattál egy mustángot. Simsonért meg az összes ismerősödet mozgósítani kellett, hogy aztán a Vasvill depóban zárás után egy takaróval álcázott faládát gyorsan feltegyen a targonca 100 forint jattért. Persze a boltban mosógép, vagy tv szerepelt a titkos listán.

                    Komment


                      #11
                      Anyáméknál nekem is van egy lepényhalam, úgyhogy mehet a negyedik strigula.

                      Komment


                        #12
                        Mostmár:szavazni kell!

                        Nekem Simson:igaz épített!

                        Semmi bajom a lapossal,csak nem tetszik,lazán otthagyta végre a korabeli simsonokat,de sűrübben kellett megfurni,és lelkem rajta:ronda!

                        Simsonra éveket kellett várni,a 05-ös pedig állt a boltban,szégyen volt megvenni.csak az idősebbek használták munkába.
                        Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2016 jún. 28, 05:03.
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          #13
                          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Simsonra éveket kellett várni,a 05-ös pedig állt a boltban,szégyen volt megvenni.csak az idősebbek használták munkába.
                          Oszt azok az idősek pont oda jutottak el vele ahova Simsonnal is eljutottak volna. cserébe nem egykerekeztek vele amitől a Simson ugye azonnal el is görbült.
                          Azután elhaltak róla, majd megörökölni nem akarta senki, ezért a fennmaradt darabok nagyszerű egészségnek örvendenek.
                          És merthogy "érdekes" formájuk van kitűnő veterán gépek, mert itt megtudtuk hogy ritkák is.

                          Komment


                            #14
                            Emu ahogy elnézem a gyűjteményed Neked is 7 életed kell , hogy legyen mint a macskának ha mindezt rendbe akarod szedni!

                            Komment


                              #15
                              Bízom benne hogy nem emelkedik tovább a nyugdíjkorhatár

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X