Közlemény

Collapse
No announcement yet.

P10 - Hangosról halkra váltás időpontja

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    P10 - Hangosról halkra váltás időpontja

    Engem az erdekelne ha meg tudnank fejteni ,hogy 1967 P10 az melyik honaptol lett mar P10-h?

    #2
    LC 9246 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hangosrol Halkra valtas idopontja P10?

    Engem az erdekelne ha meg tudnank fejteni, hogy 1967 P10 az melyik honaptol lett mar P10-h?
    Idézet Ocskay Zoltán Régi szép Pannoniák című könyvéből:
    "H, mint halk
    Elvileg úgy tervezték, hogy 1966.január 1-jétől már csak szívászajtompítóval készítik a Pannoniákat, ami a Pannonia Külkereskedelmi Vállalat kérése is volt, nem beszélve a hazai közlekedési hatóság elvárásáról, amely 1965-re ezt írta elő a csepeli gyárnak. Végül 1967 második félévében jelent meg a szívászajcsillapító a T5 és a P10 modelleken. A változás nyomán a típusjel T5/H-ra, illetve P10/H-ra változott a szívászajcsillapítóval szerelt gépeknél. A szívásrendszer átalakításával egyidejűleg módosítottak a hangtompítón is, amely szétszerelhető, s könnyebben tisztítható, ugyanakkor egy gumibetét révén a környezetet kevésbé szennyező lett."
    Utoljára szerkesztve a következő által: -t5-; 2012 márc. 20, 18:56.
    KOMAXMISKA kedvelte ezt.
    A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

    Komment


      #3
      Igen !De attól meg lehetne szeptebertol is hangos és azt lenne jó tudni vagy egyeztetni olyan tulajokkal akiknek 1967 évjáratú és második félévben gyártott típusa van. Amúgy köszönöm a részletet a könyvből!

      Komment


        #4
        Sziasztok!
        Annyit ki tudtam deríteni, hámozni idáig ,hogy 67 június az meg hangos ,de az egyik könyv azt írja és mutatja ,hogy 67 szeptembertől mar halk . Szűkül a kor!

        Komment

        Ugrás az oldal tetejére
        Working...
        X