Közlemény

Collapse
No announcement yet.

k25

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Igen a nagy az eredeti nivaronint kérdezd a méretről sajnos már nincs a környékemen ilyen.Szerintem is az a legjobb ha a kulcsfontosságú dolgokat beszerzed bontva,nem látom értelmét használatra szánt gépet restaurálni.Pótolni meg az kell ami kopik és minél olcsóbban.motor,önindító,adagoló,hengerfely,hűtő,vízszivattyú,dinamó helyett inkáb generátor,váltókulissza,kerekek,.....stb
    gyevill kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      milyen méretig szabad köszörültetni
      Ha zetort kezdesz javítani, néhány alap szakszót célszerű megtanulni cseh és szlovák nyelven.
      Ehhez az első lépés lehet az alábbi táblázat a K25 főtengely javítóméreteiről....

      Click image for larger version

Name:	K-25-főtengelyméretek.jpg
Views:	1
Size:	68.3 KB
ID:	151434
      gyevill kedvelte ezt.

      Komment


        Mielőbbi felépülést mátéapu

        Tapatalkkal küldve az én GT-I8190 eszközömről

        Komment


          Mielőbbi felépülést mátéapu
          Köszi,már két hét óta először végigaludtam az éjszakát,amúgy pedigebcsont beforr!!!!
          sepy és RedBull477 kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            Sajnos ez a méret táblázat okafogyottá válik.A főtengely már a 20.köszörülésen van túl.Nincs alapméretű sajna.Egyébként nem szabad a gyári túlméret alá menni mert ott már puha.Inkább fel kell szóratni fémmel.Űzzük!

            Komment


              Barátom Máté! Mielőbbi nagy levegő vételt és légy óvatos ne dobáld magad az erdőben!
              mátéapu kedvelte ezt.

              Komment


                Nem röhög, nem köhög, nem tüsszög.
                sepy, Fergusson és Atti69 kedvelte ezt.

                Komment


                  nem tüsszög.
                  Tegnap tüsszentettem egyet!.....Ma inkább befogtam az orrom,mert már tudom milyen!!!
                  Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 febr. 10, 20:56.
                  sepy, Fergusson és Atti69 kedvelte ezt.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    a 20.köszörülésen van túl
                    Könnyen lehet, ezért felesleges szétszerelés nélkül, egy alapos hibafeltárás előtt találgatni.
                    A gyári méreteket akkor is illik tudni, hogy meghatározható legyen az elhasználódás foka és dönteni lehessen a felújítási technológiáról... (ha szükséges)
                    gyevill, Atti69 és 2 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      Halihó!k25-ben nincs új főtengely.Az enyém 3. túlméretet kiadta.Csapágy van bármilyen méretű a boltba,nem kell gyártatni.A nyugvókat vonalba kell fúrni,mivel nyers a csapágy.Ez mindjárt 115 ezer volt-a forgácsoló munka.A legvadabb a hengerfej.Magyarországon ha van 3 db ami jó akkor összeteszem a kezem.Én 4db-ból tudtam választani egyet-ezt felújította egy műhely. Új szelepek bele,porlasztó helyek szelepfészkek marása ,síkba köszörülés stb 120ezer.Itt van még az önindító a kakukk tojás.Semmivel nem helyettesíthető,mivel fordított a forgásiránya.Nehéz beszerezni.Ezek ha ki vannak pipálva, a többi bagatel.A váltó, 13 darab csapágy igen szép nagyok.Mivel ezek a gépek öregek el van használódva minden, kopottak az alkatrészek.Én feltettem magamnak a kérdést:vagy megcsinálom fajinul-akkor kevés probléma menet közben, vagy összelapátolom és szopok vele állandóan.Előbbi lett.A motor összeállt kész volt-400- ba került

                      - - - Updated - - -

                      Azért írom ezeket le,hogy hitelesen ,objektíven lásd.Amikor kész és jó- felemelő és semmivel nem összehasonlítható érzés.A semmiből teremtettél valamit.Ez a FÉM GENEZIS.Űzzük!!!
                      sepy, gyevill és 3 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        Kedves Máté!

                        Nem tudom miről maradtam le,de az írásokból arra következtetek,hogy baleset ért.

                        Mielőbbi felépülést kívánok!

                        Látod,ha nem vagyunk veled egyből lesz valami probléma.

                        Üdvözlettel:Che
                        sepy és mátéapu kedvelte ezt.

                        Komment


                          Szia MátÄ—apu!

                          Csuklani, lehajolni is tilos. Sajnos szemÄ—lyes a tapasztalat. Jobbulást kivánok. CzÄ–vi
                          mátéapu kedvelte ezt.

                          Komment


                            Üdv!
                            Köszönöm a válaszokat. Alig várom a jobb időt, hogy neki láthassak a bontásnak.

                            Komment


                              Halihó!Motorból váltóból az olajokat leengedni.Utána stratégiai terv:mivel kezdjünk?Motort javaslom először.Hengerfej ,első dekni, alsó rész,vagyis kartel le.Hátsó rész,kuplungharang lendkerekestől ,tárcsával nyelestengellyel.Ha lent van a hengerfej látjuk milyen állapotban van a hüvely.Ja, mielőtt bármi történne természetesen vegyük ki a motort.Ezt az izgalmakat átélni szétszerelni egy 60 éves traktort,és arra gondolni hogy életet is tudunk neki adni-hihetetlen.Metál Genezis.Űzzük!!!
                              Atti69, gyevill és 4 további látogató kedvelte ezt.

                              Komment


                                Üdv!
                                Én is a motorra koncentrálnék első körben mert üzemképtelenül vettem,(össze folyt a víz az olajjal) a hengerfej már le volt véve. Azt tervezem ha megjön ez enyhébb idő akkor feltöltöm a hengerfej síkjáig vízzel, hátha látszik alulról hogy hol cseppen. A hétvégét sem töltöttem azért tétlenül, botoltam kettő db hátsó kereket(eredeti nagy), kézifék kart, szerszámos dobozt, és talán eredeti ülést. Az ülésben majd kérem a segítségeteket hogy eredeti-e, képet majd később rakok fel mert még nem hoztam el a cuccokat.

                                - - - Updated - - -

                                Mátéapu remélem már javul az állapotod !
                                mátéapu és Atti69 kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X