Közlemény

Collapse
No announcement yet.

k25

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Halihó!A hengerfejhez tudom javasolni ,hogy ne vízzel hanem gázolajjal vagy petróval öntsd fel.Ezeknek jobb a kúszóképessége egyből látszik hogy mi van.De ha repedt azt szabad szemmel is látod-tipikus k25 probléma.Bízzunk benne hogy jó lesz.A porlasztó és az izzítógyertya helyét is meg kell vizslatni.No és a szelepekét.Űzzük!!

    - - - Updated - - -

    A gumiméret 9.5x36,9x36,kínai 8.3x36.Ez mind jó.Enyémen9.5x36 Firestone van.Ez vékonyabb picit mint a Barum,de zsír nagyon.
    gyevill, mátéapu és sepy kedvelte ezt.

    Komment


      Repedés gyanús helynek egyik oldalát krétával bekenni és az ellenkező oldalon petróleummal elárasztani vagy beecsetelni. Ez repedés vizsgálat egyik módja.
      Che kedvelte ezt.

      Komment


        Néha foglalkozom hegesztési varratok repedésvizsgálatával.Penetrációs módszer.Rocol: evvel fújom.Ennél nincs tévedés,halál biztos.Három flakon:zsírtalanító,egy piros folyadék ami a repedésbe kúszik,krétapor ami kirajzolja a repedést.Egyszerű mint a vonatfütty!Űzzük!
        Atti69, sepy és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          egy piros folyadék
          Vagy írd meg mi az vagy ne is említsd!Bosszantó három dolog kell a megvilágosodáshoz és ebből egyre csak utalsz! Ha nem publikus,és lehet kérem privátban,köszi !
          Atti69 és dvtamas58 kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            írd meg mi az
            Teljesen publikus, "neten" talált információk:

            http://ketech.hu/images/termekek/80/adatlap.pdf

            http://hegawest.eagent.hu/uploads/files/68/hegesztesi_segedanyagok_rocol_repedesvizsgalo.pdf






            sepy, emu és mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              Bocs hogy élek ,szólt a pók a légynek:nem akartalak angol szavakkal terhelni benneteket.Egyszerűen,szakszerűen a menete a vizsgálatnak.Adott az anyag,Átlátszó folyadékkal lefújom ez zsírtalanít Cleaner.Utána a piros folyadék ,ez kúszik bele ha repedt,Dye penetrant.Utána a harmadik ez krétaport tartalmaz Developer.Ez kihúzza a repedésből a pirosat ,kirajzolódik a repedés.Tamás érezte a titkot.Eléggé borsos az ára ennek a szettnek,bár ez már szinte a múlté.A legmenőbb a mágnesporos.Az egyik folyadékba vaspor van,rátesszük a mágnest kirajzolja a repedést .Azért nem írtam nagyon részletesen mert rákeresel mindent tudsz.
              gyevill, Atti69 és mátéapu kedvelte ezt.

              Komment


                Üdv! A repedés vizsgálatig még nem jutottam el, de köszönöm a tippeket. A hengerfejen szemmel látható repedés nem látszik, csak az egyik kipufogó szelep volt meg égve.
                A mai nap voltam pár alkatrészért .Click image for larger version

Name:	WP_20170219_11_19_06_Pro.jpg
Views:	1
Size:	202.9 KB
ID:	151481Click image for larger version

Name:	WP_20170219_11_19_18_Pro.jpg
Views:	1
Size:	199.5 KB
ID:	151482
                Sikerült vennem egy akkumulátor doboz tetőt is, tudnátok-e méreteket vagy esetleg rajzot a dobozról (magasság,vezeték furat helyek stb.). Szerintetek a képen látható "ülés" eredeti-e.
                mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  Üdv!Ezzel az üléssel még nem találkoztam.Az eredeti teli lemez az egész.A földön lévő dolog mint akku tető nem funkcionál.Ez az elektromos cuccoknak a doboza:biztosíték tábla itt van ,ez olyan mint egy kapcsoló szekrény.Az akku doboz nekem olyan méretű hogy bele tudom tenni akár 230 amperórás akut.Most 180-as van benne,és ki van bélelve hungarocellel.Nálam a sorrend:váltó teteje,5mm-es gumilap,akku doboz,erre van felfogatva az ülés.A doboz 2mm -es lemezből van.Így patent.Akku védve van, nem rázkódik, jó az ülés is.Ja a doboz a váltóhoz van fogatva,4 csavarral.Űzzük!
                  gyevill kedvelte ezt.

                  Komment


                    Üdv! Köszönöm az infót. Úgy tűnik hogy mégis a hengerfej a ludas, a szelep emelő pálcánál lévő átvezető cső lukas az őszes csövet kiszedtük és mindegyik nagyon korrodált volt, a kilukadás határán voltak.
                    Találkoztatok-e evvel a problémával?

                    Komment


                      Hát most elvesztettem a fonalat,ezzel az átvezető csővel kapcsolatban.Hoppá megvan!A hivatalos verzió,illetve rendeltetése:Ez a cső zárja ki a vizet a szelepemelőtől,elkülöníti az olajteret a víztértől.Nagyon jó felismerés, bagatel probléma.Összeset kicserélni:mondom az összeset.Tételezzük fel hogy nem repedt a hengerfej, akkor a porlasztó helyeket kimarni,az izzítók helyeit megnézni,menetet vágni kell.Síkba köszörülni,szelepfészket marni, ennyi.Kell hengerfejtömítés,de nem valami olcsó fos.Gyártott kell kívül belül rézlemezes.Vettem én is olcsó szépet.Már 18 kilóval meghúztuk folyt a víz. A blokkba jó legyen a menet .KI kell neki bírni a 22 kilós húzást.Amit most írtam csak töredéke a jav-nak.Itt a főtengely,csapágyak, vonalba fúrás, szimering,lendkerék fogaskoszorú kuplung.Láttam van kézifékkar.Ez átmegy a váltón keresztül 2 db gumigyűrű tömít.Űzzük

                      - - - Updated - - -

                      A kézifékkar hiányos,hiányzik a kioldó rész alul felül.
                      gyevill és mátéapu kedvelte ezt.

                      Komment


                        Üdv! Az összes cső ki van véve és cserélve.(1/2"-os csőből esztergálva passzosra a végeket pedig zömítve a kónuszba egy kellő nagyságú golyóval, kényes pont a zömítés)
                        A hengerfej tömítésre én is a rézzel bevontra gondoltam. A kézifékkar tudom hogy hiányos, de ezt a hiányt már egyszerűbb pótolni mint az egész kart .
                        Egyenlőre még az árakkal vívódom, mert az A-B.ró olyan árakat küldött hogy nem kaptam szikrát a nálunk lévő web áruházban nem sokkal drágábbak az árak, találtam egy másik Szlovák boltot ahol jóval barátibbak az árak az is igaz hogy az viszont messzebb van, csak azt nem értem hogy hogy lehet akkora az ár különbség .(lehet hogy palira akartak venni ?)
                        Ezen még rágódom.

                        Komment


                          Halad az majd fajinul.Ráérzel az ízére, ahogy látod hogy készül a csoda.Ezt te teremted meg.Én is így csináltam, a semmiből valamit megteremteni.Metal Genezis .Űzzük!
                          sepy, CZsolti és 2 további látogató kedvelte ezt.

                          Komment


                            Derül az idő,kezdjük a melót.Holnap boronálgatok egy lovardát.Megkezdem a szezont,indul a ketyere.Űzzük!
                            gyevill és mátéapu kedvelte ezt.

                            Komment


                              Üdv!
                              Pár kép az átvezető csövekről amik ki lettek szedve és a hengerfejről hogy milyen lett.
                              Click image for larger version

Name:	WP_20170303_12_51_10_Pro.jpg
Views:	1
Size:	204.5 KB
ID:	151541Click image for larger version

Name:	WP_20170303_12_55_51_Pro.jpg
Views:	1
Size:	196.8 KB
ID:	151542Click image for larger version

Name:	WP_20170303_12_55_57_Pro.jpg
Views:	1
Size:	196.2 KB
ID:	151543
                              OdinHEM és mátéapu kedvelte ezt.

                              Komment


                                Király,olyan amilyennek lennie kell.Űzzük!
                                mátéapu kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X