Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dnepr 650 Café racer, csináld magad de hogy?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Az M63, az M67-nek már vasperselyre öntött alubordái vannak (ha jól tudom, ott volt a váltás).
    Erről tudsz valami konkrét infót. Én ilyenről még nem hallottam. Az angoloknál ugyan árultak alu hengert, de az szerintem utángyártott volt.
    Everything is better when you decide you don't care.

    Komment


      Szerintem akkor az lehet, hogy a nyugati exportgépek kapcsán (Cossack, Neval) találtam én is.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        Ural 650 Zylindersatz Zylinder mit Kolben Almot hohe Qualität cylinders pistons | eBay

        Ez alu.

        Komment


          Az idei évben már hanyagolom a motort. Csaladapa vagyok...fát kell faragni, ajándékot csomagolni, sütni főzni. Kívánok minden kedves forumozónak, fórumot olvasónak, márkátol típustól függetlenül egy nyugodt, békés karácsonyt. Ilyenkor aki tud pihenjen. Menjen ki a teraszra balkonra egy csésze forralt borral, kapcsoljon ki, felejtse el a hátsó hajtást (mert sose lesz jó). Kis lazítás, stb. Persze én is le fogok menni a garázsba. Kicsit tapogatni, összerakom a fejemben a jövő évi tervet. De csak is szigorúan stuttgarter hofbraual a kézben. Most pihi van. Kívánom mindenkinek, hogy legalább ilyenkor tudja elfelejteni a napi gondokat. Békés Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!

          Komment


            Ha Magyarországon élnék minden kedves Szaktársnak küldenék ajándékba 2017 es Kiszel Tündés-Donatellácskás falinaptárat, hogy jól induljon az év.

            Komment


              Ezzel leptem meg magam karácsonyra. Itthon ha nem dolgozok és nincs gép a közelben. 250€ volt. Nem egy Von Hermle de itthonra elég.

              Click image for larger version

Name:	20161223_123654.jpg
Views:	1
Size:	193.7 KB
ID:	150454

              Komment


                Nem egy Von Hermle de itthonra elég.
                A kép reklámmegjelenítést tartalmaz ! Vagy abban van a repceolaj ?

                Komment


                  Öööö az orvos azt mondta hogy a szivem miatt csak 2-3 doboz sört ihatok. De azt nem mondta hogy mennyi lehet a dobozban....

                  Click image for larger version

Name:	20161223_155454.jpg
Views:	1
Size:	195.1 KB
ID:	150456

                  Komment


                    Szép gép! És hasznos is.
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      Köszönöm. Nagyon régi. 1941 ben gyártották. Típusa Adolf.....Stuttgartban készült. Pontosnak tűnik, bár még nem oráztam ki. A késeket is ät kell néznem, a kesmagasságot sem néztem még...majd januárban. Most át kell hogy kössem, 3x400V a feszültsege, nekem csak 220v van. Így az eredeti csillag bekötést átkötöm deltába, kap egy 35qF os kondit meg egy irányválto kapcsolot.

                      Komment


                        wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szép gép! És hasznos is.
                        Wsievers..munkatársam mondta hogy ez a gép nem jó. Nincs rajta digitális kijelzö, így nem tudom hogy a nullazas után mennyit is veszek le. Nem füztem hozzá semmit. Láttam hogy a srác a 22x22 es kés után simán befogta a 18x18 as méretüt, utána meg csodálkozott, hogy leszurásnál nem esett le a munkadarab. Alá kellett volna tenni egy 4mm es hezagolást. Mindenesetre aki tud esztergálni az tud egy ilyen régi paddal is, aki meg nem, az jobb ha csak nézi...

                        Komment


                          itthonra elég.
                          Nincs rajta hoszmozgatás?

                          - - - Updated - - -


                          Mindenesetre aki tud esztergálni az tud egy ilyen régi paddal is, aki meg nem, az jobb ha csak nézi...
                          A régi gépeken még nóniusz sem volt!A szaki tudta mennyi az orsó emelkedése,és már a karállásából tudta a méretet.......
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            Nemes Pista
                            Láttam hogy a srác a 22x22 es kés után simán befogta a 18x18 as méretüt, utána meg csodálkozott, hogy leszurásnál nem esett le a munkadarab.
                            Németországban ilyen jó szakik is vannak???...Mert akkor igaza lehet az öregasszonynak, hogy szír agysebészekkel kell pótolni őket...

                            Komment


                              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nincs rajta hoszmozgatás?

                              - - - Updated - - -




                              A régi gépeken még nóniusz sem volt!A szaki tudta mennyi az orsó emelkedése,és már a karállásából tudta a méretet.......
                              Hosszmozgatás van, 250 mm. Nekem otthonra több nem kell. Szelepvezetöt gyártani, hajtokarperselyt, vagy blokk távtartot csinálni ez bőven elég..bennt a cégnél 2000 es pad van. Ott csinálom meg az extra dolgokat..

                              - - - Updated - - -

                              Lemezjáték

                              Itt az oktatás a baj. Csak CNC. De mondja meg nekem valaki , ha a gyartosoron elkopik egy tengely, le kell gyártani....írsz egy tengely miatt egy programot? ????

                              Komment


                                Mir- Mur az nem repce olaj hanem nyakolaj! Régen a lapos szíj hajtású padon is fúrtak hengereket.Lehet hiper szuper a technika ha hozzá képest ostoba a kezelő. Az igazi szakmunkás képzés hiányára nálunk is most kezdenek rájönni csak az a probléma akik jelenleg oktatják azok is csak könyvből tanulták nem a satupad vagy a gép mellett.Nem olyan szakemberektől -mesterektől kik híressé tették a magyar szakembereket a világon! Ma is létezik képzés / mester képzés/ micsoda titulusok csak valós tudás nincs mögötte.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X