Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dnepr 650 Café racer, csináld magad de hogy?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    de az ilyen embereknél nem sok becsülete volt az olyan dolgoknak,amivel csak dolgozni lehetett,-ha van is ilyen annak régen rozsdás minden porcikája,
    Hasonló volt a BUDAPEST VULKÁN-esztergám a tsz-időkben eklküldték felujitani de hamarabb kaptak egy uj gépet és felujitás után az eresz alatt tárolták,laposziías volt(gondolom levágták kiskapusaroknak)a fólia lerohadt és utána a szánok,két hónapig hántoltam,drótkeféztem az alkatrészeit,hibátlan volt a csapágyazása kereszt és kéziszán ujszerű,nóniuszt újat kellett csinálnom,meg tekerőket mert féloldala elrohadt,átalakitottam ékszíjasra de nem szerettem elképesztő hangzavart csinált a nyitott fogaskeréksor.az én kis tákolmányommal kenterbe vertem a menetvágáson kívűl ahoz meg mindig fogaskereket kellett cserélni akkor meg az előtolás is megváltozott a hőskorban jó volt,nekem zajos és lassu.... masziv gépet kell venni,nem a tanulógépeket!!!!
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      Ennél kisebbet nem veszek .
      A havernál most javítódik egy EAN nagyságu román valami . 2,2 w motor 750 x 180 , edzett ágy -kivehető de sokkal hosszabban mint az EAN . Így normálisan rá lehet tenni valami nagyot . Az a baja hogy valószinü nekiengedték előtolásban , koppra aztán ugrot két fogaskerék néhány foga . Az benn az érdekes , hogy az ágyazat öntvénnye olyan szellős áthidalt, kikönnyített pókhálós . Jópofa , szokatlan de maszív . Kicsit zavar a 750 , de ha kész jobban megvizslatom . Meg ami nem tetszik , hogy a főórsó szerntem kisebb mint az ean . ( nem mértem csak benéztem .

      - - - Updated - - -

      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hasonló volt a BUDAPEST VULKÁN-esztergám a tsz-időkben eklküldték felujitani de hamarabb kaptak egy uj gépet
      ...na ugye , vannak ilyen dolgok

      Komment


        Román gépet és egyáltalán akármit is amire az van írva Made in Romania,-a házba se engednék be soha,-azért mert Romániának szerintük a Tisza a határa.Nem is olyan régen nyilatkozta ezt egy agyament Román politikus.Nem vagyok nacionalista,nem vagyok irredenta,-volt-ahogy volt,de azért él bennem annyi nemzeti büszkeség,hogy húzzák a farkukra a gyártmányaikat,mert abban biztos vagyok,hogy a legjobb sem veszi fel a versenyt a legsz@rabb Magyarral.

        A tolvajoknak szokott feljebb állni,ha számonkérik rajtuk a cselekményeiket és,ha eltelt egy kis idő a lopott holmi birtoklásában,akkor még nekik áll feljebb,ha tudtukra hozzák,hogy bitorlók.

        Na megint alászaladtam

        Komment


          Német Birodalmi Szabvány 16" × 4.5"
          Az lehet, viszont az általam említettek 5,00-16-osak. Meg aztán egy szabvány gumiméret mögött nem biztos, hogy koppintást kell feltételezni. Nekem általában tetszik minden pufi gumival szerelt motor, csak kár, hogy ezek a BMW-k meg Zündappok mindig homokszínűre meg zöldre vannak festve. Meg nem használják őket szólóban.
          Everything is better when you decide you don't care.

          Komment


            csak kár, hogy ezek a BMW-k meg Zündappok mindig homokszínűre meg zöldre vannak festve. Meg nem használják őket szólóban.
            Ami valószínűleg nem véletlen,kicsit ormótlanok,túlméretezettek,hogy bírják az oldalast és a nehéz rakományt.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              Üdv Urak. Lassan kész a blokk. Jövő héten jön meg a horganyzás, sárga lesz minden csavar a mocin, mint gyárilag volt. Wsievers, hogy halad a motor papirozÍ sa? Ha kellek írj nyugodtan! Remélem hogy a jövő héten készre tudom a blokkot, utána jön a váltó, majd a vÍ z homokfujása és fényes feketére festése.

              Komment


                Március közepén viszik, úgy szerveztük le, addig intézem a lámpacseréket. Plusz tettem fel egy magyar kürtöt, mert az orosznak elég halk hangja van. Előre passzol az E betűs Skoda foncsor, azt már betettem. Hátulra még nem szereztem Simsont.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  A simson hátsó lámpát az eredeti furatokkal tedd fel. Csinálni kell hozzá egy kozdarabot, extrába semmiképp ne furj.

                  Ma megjött a szám nélküli mw650 vázam. Az ősszel megy bele az imz 650 blokk.

                  Komment


                    Hamarabb kifúrom a gagyiszimszon lámpát. Jelenleg a PKM rakasz költözik, mivel alatta a vázszám...Meg veszek egy savas akksit bele a zselésakksik helyett. Megy fel még egy pár gagyi tükör, bekötöm a helyzetjelzőt, és megvan minden. A hátsó Mitas salakgumitól tartok kissé. Lehet áttelepítem az oldalkocsi eredeti ruszki gumiját, azon még van elég minta. De ha szerinted úgyis jó, akkor marad...
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      Az én K-63-asommal mért nem megy így?
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        mért nem megy így?
                        Neked semmi sem elég?

                        A tied hangosabb!!!!
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          Wsievers
                          ...Vagy a benzinjük jobb, vagy az aszfaltjuk rosszabb, hogy már kátyúzni kellett ott az utat ahol próbálgatni szokta, hogyan harap a gép...

                          Komment


                            Üdv Urak. Elkészült a blokk, ezzel a sárga horganyozott csavarokkal is jól néz ki. Holnap teszek fel képeket. Most a váltót rakom össze, már 5x szétszedtem, remélem mostmar jó lesz a hézagolása. A két hátsó teló is kész, már csak a horganyozasra várok. A jövő héten jön a váz. Anno valaki bobbert akart faragni belőle és mindent leszabdalt a vázról. Vissza kell hegesztenem a komplett akku tartó részt, a lengőnyereg felfogatásait. Ja az alsó sztender csövét már alapból mindig cserélem mert szinte mindig kiszakad és hátra hajlik az egész szar. Bár a blokkon és a valton minden csavar sárga, ennek ellenére a vázon és minden más alkatreszen ezüst színű lesz a horganyozas. Hisz a motor matt fekete vázat fog kapni ezüst tankkal és sarvédőkkel. Majd meglátjuk hogy fog alakulni.

                            - - - Updated - - -

                            Egy kis szösszenet

                            Mielőtt osszeraktam volna a blokkot készre, kiderékszögeltem a hajtókarokat. Kotorasztam a ladakban, mert ugye egy igazi dneper rajongónak van alkatreszből elég. Egyrészt mindig kell a csodálatos ukrán konstrukció miatt, másrészt meg az ember szereti néha át turni a kincseket. Találtam egy alig használt dugattyút. A furatokat feldörzsáraztam, nehogy már az új dugattyút nyuzzam. Mindent szépen megcsináltam, a dugók szépen szaladtak a hengerekben. Eljött az osszerakas ideje. Dugattyú felmelegit ahogy kell, majd neki álltam szépen össze rakni, lennt volt velem a gyerek a garázsban, mire észbe kaptam a kisfiam az esztergárol lejött folyóforgácsot szopogatta, így véletlenül felcsereltem a hengereket. Hiba volt. Derekszögelésnél mindent szépen párosítani! Hengert a dugattyuval, hajtokarral.

                            Hengerfej tömítés...az a gyári réz lemez az úgy ahogy van szar. Vettem opel astra c16nz motorkodú hengerfej tömitést, abból finoman kívántam 2 db gyűrűt. A furatatmerö 79mm, viszont mivel ez préselhető, ezért ez tömít is. Mára ennyi, holnap jönnek a képek.
                            Utoljára szerkesztve a következő által: Nemes Pista; 2017 febr. 17, 00:20.

                            Komment


                              A réz lemez is jó, ha előtte kilágyítod. Én is azzal akarom kiváltani a K-750 alu tömítését.
                              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                              Komment


                                az ember szereti néha át turni a kincseket.
                                gyerekkoromban öregapám vaszakosládájában kotrás volt az egyetlen szórakozás téli estéken, mert ugye TV még tervben sem volt.
                                Valószínű ha műkincsek lettek volna a szobában, akkor most nem a rozsdás vasak érdekelnének.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X