Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dnepr 650 Café racer, csináld magad de hogy?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ha az utolsó fogassal végeztem visszahuzom a kést es úgy húzom ki a furatbol.

    Komment


      Ha az utolsó fogassal végeztem visszahuzom a kést es úgy húzom ki a furatbol.
      Akkor,ha tíz darabot furatolsz:egyben nem lesz benne a gépjele?Egyik elviselhető visszahúzás volt a megálított gépnél hátratekerni,így egy csík maradt(és a beállítás is).

      Bocs,nem akartam ennyire belemászni!
      Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2016 nov. 18, 16:46.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        Oooo nincs ezzel baj. Ezért fórum a fórum. Én (sokan mondják hogy túl precíz vagyok), engem nem érdekel hogy marad e a fogas vagy nem. Ha csinálunk valamit, kioraztuk, már 5x fogtuk be, kopogtattuk hogy jól szaladjon, akkor a fogas a legkevesebb....
        Utoljára szerkesztve a következő által: Nemes Pista; 2016 nov. 18, 19:29.

        Komment


          Szeretem ha a fórumon vita és kötöszködes nélkül beszélünk meg dolgokat. Nem lehet tudni hogy kinek van miben tapasztalata. Hisz jó, ha valaki már kikaparta a gesztenyét, de az a legjobb ha ezt meg is osztja velünk. Ezért osztok meg én is mindent amit tudok. ...

          - - - Updated - - -

          A fórum olyan szaktarsak gyülekezete, akik egy érdeklődési körben mozognak. Megha az legyen is a csak kifejezetten szenvedni szeretö, állandóan furcsa , motorból jövö hangokat hallo, hátsó hajtás miatt rettgö emberek gyülekezete. Ezt mindenkinek be kell vallani....kisgyerek módjára várjuk a postát mikor valamit rendelünk a centralétol, pedig tudjuk ,hogy ami jön az szar. Faragni kell mindent....de mi szeretünk faragni....

          Komment


            Pedig mindannyian tudjuk Sz@rból verebet sodorni csak orrcsipesszel és gumi kesztyűben lehet- mégis próbálkozunk! Ha mégis sikerül mosolygunk és örülünk.

            Komment


              Elképzeltem, hogy Sepy verebe mekkora zavart okozna verébkörökben.
              "Olyan mint mi, de a szaga. Együk, vagy ne együk."

              Komment


                Igen.. És amikor repül...hogyan csattog a szárnya.

                Komment


                  Pffff....témánál vagyunk.
                  Kifurtam a blokkot alul. Így a fogaskerekeknek lesz rendes kenése.

                  Click image for larger version

Name:	20161118_183737.jpg
Views:	1
Size:	193.7 KB
ID:	150264
                  A blokkot mindig lefujom wd40 el, majd rezes kefével atdörgölöm. Csodaszép felületet ad, fényes és olyan mint a frissen öntött alu. A gyöngyözés szép, de nem a dnepernek valók ezek a modern világi dolgok. Nekem a gyöngyözött dnepr blokk olyan mint a piros Trabant...biztosan szép de nem eredeti.
                  Click image for larger version

Name:	20161120_135040.jpg
Views:	1
Size:	199.9 KB
ID:	150265

                  Komment


                    Ezt csinálom én is, csak kefe helyett acélgyapotot használok...

                    Komment


                      Az is jó. Én most vettem polirpárnát a fényező boltban. Van bordó (az a durva), és van szürke színű, ami a finomabb. Én a pirosat vettem, és bár hihetetlen, de idekint is lehet venni Brigeciolt. Van belőle az emulzios meg a Brigeciol2000 ami áztatni jó (nekem a kraz hengerfejekröl egy hét alatt szépen leszedett minden retket), viszont alu fenyesiteshez jobb az emulzios. Én így csináltam...ez lett az eredménye

                      Click image for larger version

Name:	20161121_171001.jpg
Views:	1
Size:	198.0 KB
ID:	150267
                      Click image for larger version

Name:	20161121_171027.jpg
Views:	1
Size:	197.4 KB
ID:	150268
                      Click image for larger version

Name:	20161121_171051.jpg
Views:	1
Size:	195.0 KB
ID:	150269

                      Én csak a karbikat szoktam gyöngyöztetni, egyszerűen nincs kedvem egy napig suvickolni öket. Már látom hogy a gyöngyözéssel foglalkozó Szakik az öntöttvas üllön egyenesitik a kaszát....

                      Komment


                        A Brigeciol itthon olyan drága lett, hogy egyszerűbb tiszta gázolajat használni a mosáshoz. A 2000-resre pedig figyelni kell, mert ha sokáig hagyod benne a cuccot akkor megmarja...Én porlasztókat áztattam benne, de csak estétől reggelig, az pont jó volt... Itt a példa:
                        Ural.HU - M61 Porlasztó

                        Komment


                          Igazad van! Én is észrevettem hogy hogy lemarja az alut. De nekem annyi retek volt a kraz hengerfejeken hogy nem aggódtam. A birgeciol literje idekint 1,49€. Itt is drága.....

                          Komment


                            De nem ennyire..
                            Click image for larger version

Name:	névtelen.JPG
Views:	1
Size:	91.7 KB
ID:	150270

                            Persze nagyobb kiszerelésben lehet olcsóbban is szerezni.

                            Komment


                              De mondjuk azt megjegyzem, nem mindegy hogy milyen az ötvözet. A karbi anyaga AlCu, viszont a sima négykilences alut nem bántja. Régebben volt Danuviám, azt a fos ötvözetet. Mintha szú rágta volna meg az alut....jó szar volt polirozni. De gyöngyözni is, fel pikkelyesedett..

                              - - - Updated - - -

                              bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              De nem ennyire..
                              [ATTACH=CONFIG]34441[/ATTACH]

                              Persze nagyobb kiszerelésben lehet olcsóbban is szerezni.
                              Úristen...
                              Miért ilyen drága? Pedig ide még ki is kell hozni..

                              - - - Updated - - -

                              Ja....és szetporladt a kilometerora hajtasháza...

                              Komment


                                Megjött a tányérkerék kúpkerék páros. Lengyel gyártmány, meglátjuk... A jövő héten a cégnél megnézem Rockwellel milyen kemény ez és a gyári. 9/35 az áttétel, nem lesz oldalkocsi, így majd 4 esben kis fordulaton tudok 90 körül menni.

                                Click image for larger version

Name:	20161122_125954.jpg
Views:	1
Size:	192.3 KB
ID:	150271
                                Click image for larger version

Name:	20161122_130030.jpg
Views:	1
Size:	191.8 KB
ID:	150272
                                Click image for larger version

Name:	20161122_125954.jpg
Views:	1
Size:	192.3 KB
ID:	150271
                                Click image for larger version

Name:	20161122_130057.jpg
Views:	1
Size:	190.1 KB
ID:	150273

                                Megjött a tömítő paszta is. Eddig Elring Curil T -t használtam, ez most másik fajta. Majd meglátjuk..

                                Click image for larger version

Name:	20161122_130005.jpg
Views:	1
Size:	193.0 KB
ID:	150274

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X