Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Általános vélemények

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    Kedves Zoli!

    Nincs itt mit törölni,azt mindenki tudta és főleg érezhette,hogy nem a TZ ellen van a felhorkanás.A fenti írásoddal meg világosan ki is fejezted,-a többiben meg igazad van.

    Találjanak fel akármilyen új kütyüt,vagy alkalmazást,azt oldják meg úgy,hogy illeszkedjen a régihez,ez nem azt jelenti,hogy ne fejlesszenek és álljon meg minden ott ahol van,de az embereket ne kényszerítsék a legmodernebb eszközök használatára.

    Nem szorosan,de azért ide tartozik és példaként leírom dióhéjban,az a gép amin pötyögök nektek 10 év fölött van,az operációs rendszere eredetileg az XP volt,azután rákényszerítettek a WIN7-re és akkor azt sulykolták,hogy ez 2022-ig biztos marad.

    Most amikor bekapcsolom a gépet egyre ajánlgatja nekem a WIN 10-re való áttérést,mert a WIN7 támogatottságát megszüntették és nem kap program frissítéseket.Érződik is a gép használatakor,hogy lényegesen lelassult.

    A gépben egy JendW DDR 2-es alaplap van egy valamilyen kétmagos processzorral és nagyon elképzelhető,hogy a WIN10-et nem lehet majd rátelepíteni és akkor majd vehetek egy másik teljesen új gépet,mert semmi nem fog működni,-szóval a jó qr.............

    Nagyon szép dolog tőled a fenti levél,teljes elismerésem!

    Üdvözlettel:Che


    (még ami lemaradt,a Gmail címemre,naponta kapom az aprótól az új hirdetések jegyzékét,de nincs semmi szükségem rá,mert ha kerestem is valamit azt mindig célzottan tettem)

    Komment


      #62
      Visszavonom amiket mondtam -hülyeség volt . -----olvassátok , mert néhány nap belül törlöm - mert ugye ...
      Ne töröld kérlek, mert akkor hiányos lesz a beszélgetés. Ha minden hülyeséget kitörölnék a múltamból, elveszne a fél életem. Vagy több?
      Everything is better when you decide you don't care.

      Komment


        #63
        Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A gépben egy JendW DDR 2-es alaplap van egy valamilyen kétmagos processzorral és nagyon elképzelhető,hogy a WIN10-et nem lehet majd rátelepíteni és akkor majd vehetek egy másik teljesen új gépet,mert semmi nem fog működni
        Fiatalabb koromban sok gépet rakosgattam össze és telepítgettem az oprendszereket, programokat rájuk. Amíg jól megcsömörlöttem az egésztől. Most azt élvezem, ha megy a gép. Ha nem megy – és nem géphiba – akkor sürgősen megkeresem a technikusunkat, mert a következő lépésben súlyos szitkozódások között áthajítanám a szobán a laptopot. Azért annyit látok az egészből, hogy elértünk egy olyan gépteljesítményt, ahol a drágább gép már nem fog annyival többet adni, sőt, amire te és mi használjuk, semmivel se fog többet adni, mint az előző. Jól fel kell tenni az oprendszert és a winchester helyett be kell építeni egy ún. ssd meghajtót. Ettől igencsak megtáltosodik egy kétmagos gép. Hogy cserélődnek az oprendszerek”¦
        A win98 annak idején annyira jó volt, hogy azt hittem örök. Majd az xp annak idején annyira jó volt, hogy azt hittem örök. Most a win7 annyira jó, hogy azt hiszem, örök. A jó alatt azt értem, hogy működik és észre se veszem, hogy van. Mert nem piszkál.

        Komment


          #64
          Részemről asszem visszatértem a 39-es hozzászólásomhoz:

          Ez van, ezt kell szeretni, mert nincsen más...Én meg csikorogva tudom csak elfogadni, mert öreg, rozsdás vas lettem...

          A köszönet meg nagyon megjár azoknak akiket itt említettünk az előzőekben!

          Komment


            #65
            Kérésem van az oldal kezelőivel szemben!

            Az elkeseredett kirohanásaink talán annak is betudhatók,hogy nem igazán készítettetek fel arra a változásra ami arcul ütött bennünket.Szerintem megoldható számotokra,hogy konkrét értesítővel figyelmeztessetek előre esetleg visszaszámlálással.....Szerintem a fórum is borul....idő kérdése gondolom?!

            Tudjuk tanulnunk kell :biztos vagyok abban bevállalunk egy kis fejlődést a fennmaradás érdekében,köszönöm a saját és a régi szerkezetek nevében a fenntaró-karbantartóinknak a munkáját.
            Máté
            Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 febr. 03, 06:05.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #66
              Ugyan nem akartam beledumálni ebbe az egész témába, de gondolom nem ez a végleges dizájn:
              Click image for larger version

Name:	Képkivágás.jpg
Views:	1
Size:	268.2 KB
ID:	151400Click image for larger version

Name:	Képkivágás2.PNG
Views:	1
Size:	493.4 KB
ID:	151401

              Értsem úgy, hogy ez csak a képernyő fele és szétcsúsztak az oszlopok.

              Komment


                #67
                Gondolom a VF véletlenszerűen hivatkozik Veteránaprós hirdetésekre amiknek a formátuma megváltozott és azt gondolom folyamatosan változni is fog, mert hát fejlesztés alatt áll.
                Addig pedig a VF-t sem biztos hogy hozzá kellene igazítani????

                Komment


                  #68
                  Ezen felül a fórum főoldalon az új hozzászólások csíkját kikapcsoltam.
                  És nem tudom visszakapcsolni.
                  Click image for larger version

Name:	Képkivágás.PNG
Views:	1
Size:	489.0 KB
ID:	151402

                  Komment


                    #69
                    Szervusztok!

                    Tudatosan nem kapcsoltam ki se be semmit a fórum oldalán,de ennek ellenére nálam is szétcsúszott az oldal.Ugyanazt látom mint István,fél sávban a Veterán apró látható egy kis letekerés után.Lehet vele boldogulni,csak nem forog kerekre.

                    Üdvözlettel:Che

                    Komment


                      #70
                      Köszi, hogy szóltatok, valóban az apró kavart be, de kikapcsoltam a hivatkozásokat.

                      Próbáld ki most, szerintem már vissza tudod kapcsolni az oldalsó sávot.
                      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                      Komment


                        #71
                        Köszönöm TZ,-rendbe jött,-most rendesen működik,de nem kapcsoltam semmit,ezek szerint a Te beavatkozásod kellett hozzá.

                        Üdvözlettel:Che

                        Komment


                          #72
                          Köszi, most visszatért a megszokott.
                          A hardwer az, amibe bele tudok rúgni, hogy működjön. A szoftver az, amihez a programozóba kell.
                          Ne vedd magadra.

                          Komment


                            #73
                            A veterán apón , hogyan lehet utólag szerkeszteni a szöveget ?


                            ... és ( csk óvatos kérdés , javaslat ) még egy kategória (őmlesztve vegyesen ) ahova egy keresett tárgyat , vagy akármit lehetne írni ..???
                            Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2017 febr. 03, 16:02.

                            Komment


                              #74
                              Most jelent meg a VeteránAprón a következő:

                              Nyílt levél a "csalódottaknak", "elégedetleneknek"!

                              Az elmúlt napokban kaptam néhány meglepő levelet. Volt aki beteglelkű újítónjak, újítgatásban magát kiélőnek titulált. A legmeglepőbbek mégis a "soha többé nem fogok itt hirdetni", és a "soha többé nem jövök az oldalra" levelek voltak. (Azért szerencsére nem volt túl sok ezekből.)
                              Az, hogy valaki a jövőben hirdet-e nálunk, vagy megnézi-e oldalunkat az Ő döntése.
                              Mivel az oldal ingyenes a felhasználóknak, azt saját zsebből tartom fenn, ezért a látogatószám változása nem befolyásolja azt a fix havi költséget, amit az oldalra kell költenem.
                              Úgy érzem, néhányan fordítva ülnek a lovon! Nem ők vannak, az oldalért, hanem az oldal értük! Ha csökken a hirdetések száma, nem lesz értelme az oldalt fenntartani. Ha nem lesz értelme fenntartani, akkor nem lesz oldal. Ha nem lesz oldal mi marad a veteránosoknak?
                              Hogy jönnek ahhoz páran, hogy követelőzzenek, fenyegetőzzenek, szidalmazzanak?
                              Ez az oldal arra hivatott, hogy felületet nyújtson a veterános társadalomnak a hirdetésre, közösség építésre. Mi, néhányan beleáldozunk időt, pénzt, energiát az oldalba, mert úgy gondoljuk, jó amit csinálunk. van értelme. Ti pedig akikért ez az egész lenni hivatott nem tudtok egy kis megértést, türelmet mutatni?

                              Mindezekért éreztem úgy, hogy, hogy most már tiszta vizet kell abba a bizonyos pohárba löttyinteni.
                              Ha nem váltottunk volna, nem lenne oldal, mivel a régi olyan elavult volt, hogy nem lehetett tovább életben tartani. Többször is teljesen le kellett állítani időszakosan az elmúlt időszakban.
                              Persze az is megoldás lett volna ha véglegesen leállítom az oldalt. Egyszerűbb lett volna. Sokkal egyszerűbb, mint egy hónap alatt összehozni egy újat. Gondolhatjátok, sokkal olcsóbb is lett volna. Az új oldal motorját át kellett írni, hogy hasonlítson az eredetire. Indiai, amerikai, pakisztáni programozók és hadd ne soroljam még ki mindenki dolgozott azon, hogy a régi oldalunk kitartson, ez az oldal pedig elkészüljön.
                              Azzal pedig, hogy ki mennyire csalódott, nem tudok mit kezdeni. Ha le kellett volna állítani az oldalt, mindenki sokkal csalódottabb lenne!
                              Tény, meg kell tanulni kezelni. Az is tény, hogy nem minden működik még 100%-on. De tudjunk már örülni legalább annak, ami van!
                              Végezetül szeretném megköszönni Túri Zoliéknak mindazt a munkát, szabadidőt amit beáldoztak, hogy a régi oldal kitartson, amíg elkészül az új.
                              Köszönet illeti mindazokat is, akik építő jellegű krikitikát fogalmaztak meg az új oldallal kapcsolatban! Sok finomítást, változtatást ezeknek a "tanácsadóknak" köszönhetünk.
                              Természetesen az oldal ingyenes! S amíg meglesz, az is marad.
                              Tim (tényleg így hívnak :-) )
                              2017 február 3. péntek, hajnali 1:31

                              Beraktam, ha valaki még nem látta vagy olvasta volna

                              Komment


                                #75
                                2017 február 3. péntek, hajnali 1:31
                                nem most
                                Sőt volt rá egy válasz Holló Zoltántól, aki vitatta az oldal nonprofit mivoltát szerintem feleslegesen, mert ha az nekünk mindegy, ha nem az akkor is, de legalább nekünk ingyenes.
                                Az viszont látszik hogy az apró egyre jobb lesz.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X