Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Simson Sport ( Túra ) fogórész

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Simson Sport ( Túra ) fogórész

    Sziasztok !

    Keresek Simson 250 sporthoz ( túrához ) való forgórészt. Lehet teljesen kuka állapotban is, nem érdekes. Nekem csak a agyrészére ( kúpjára ) lenne szükségem. Az MZ forgórész nem jó ! Annak a kúpja csak hasonlít rá. Ha valakinek van ötlete valami kúpazonos alkatrészre, örömmel hallgatom. Épített gyújtáshoz kellene.

    Köszönettel mirr-murr

    #2
    Ha építeni akarod,akkor egy esztergályossal készíttess neked megfelelő alakú,méretű darabot!
    mir-mur kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Keresek Simson 250 sporthoz (túrához) való forgórészt.
      Szerintem nekem van !Azt ,hogy sporthoz való-e nem tudom . Holnap délután megnézem .
      Addig valamilyen méretet küldhetnél ,vagy miről tudom beazonosítani ?
      sepy és mir-mur kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        egy esztergályossal készíttess
        Nekem is van esztergám, de túl pici a furat. Elnyomná a vékony kést a végén. Ezeket gyárilag dőrzsárarták.
        Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Addig valamilyen méretet küldhetnél ,vagy miről tudom beazonosítani ?
        Köszi ! holnap megmérem. Ha MZ, az állórészen rajta van az embléma.

        Komment


          #5
          ugye viccelsz!
          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Elnyomná a vékony kést a végén.
          Fogadásból 325-mm-tokmányú630X2500-as esztergán a pecaorsó tekerőjébe belevágtam az M5-ös balmenetet és készitettem néhány tartalékot.
          Nyertem egy 10-fillérest.

          NEM a méretek,hanem az AKARAT irányitja az emberek kezét,és ezáltal a gépeket.

          A tudás megszerezhető,csak ezt egyre többen gátolják ,mert felébredne az öntudat az emberekben!!!!
          zuzuj, supermax és 4 további látogató kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Elnyomná a vékony kést a végén.
            Keményfém szárú kés a neve annak, ami neked kell, nem remeg, és szabvány CCMT vagy DCMT lapka is van hozzá.
            Vagy ha túl kicsi, akkor PICCO
            Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 okt. 11, 23:18.
            OdinHEM és mir-mur kedvelte ezt.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              #7
              mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nyertem egy 10-fillérest.
              Nem akarnál velem is fogadni ennyibe
              OdinHEM, Titus és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Click image for larger version

Name:	PICT4905.jpg
Views:	1
Size:	172.4 KB
ID:	138440
                Átmérő :36,1 ; 72
                Magasság :75
                Alul a furat 16,7
                Egy szál meg van szakadva .

                Komment


                  #9
                  mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nem akarnál velem is fogadni ennyibe
                  Akkor még a tolómérőt árnyékban is leolvastam,most szemüveg és nagyitó kell!
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #10
                    mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    most szemüveg és nagyitó kell!
                    Erre való a digitális tolómérő. Megjegyzem, aki letudja olvasni a hagyományos tolómérőt, az utálni fogja a digitálist. Legalábbis én nem szeretem. Inkább felveszem a szemcsákot.

                    Komment


                      #11
                      Megvettem a digitálist a müszaki boltban,lejárt a garancia lemerült az elem,egy hétig vártam mig megfelelő elemet kaptam utána pedig megzavarodott.elvittem óráshoz nem tudják javitani!
                      Hát ez nem kereste meg az árát!
                      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      aki letudja olvasni a hagyományos tolómérőt
                      Egyébként mindig le kellett"forditani,magyarra"a kiirt értéket,mert az agyam a számokat nem tudja csak ugy átültetni a nóniusz skálára.A számokat értékelni kell,az idő.
                      A tolomérőt képként rögzült,és végeztem a munkámat a másodperc törtrésze alatt,mikor megkérerzték ,hányas gőzőm sem volt,csak még nincs kész.
                      Ma használom a régi tolómérőmet,és szidom a fényeket ha nem látom a vonalakat,amúgy rásegítek egy órás tolómérővel,de pontosságban csak a mikrométer az igazi!!!
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #12
                        mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        mikrométer az igazi!!!
                        Most vettem egy csőröst kicsipénzé az aprón. Ez még hiányzott. A pálca nem fér be mindenhova.

                        Komment


                          #13
                          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ez még hiányzott.
                          Nekem csak a kicsi van meg a furathoz,viszont már nem igazán kell semmihez,az anyag többe lenne,mint a kész darab.Igy már csak átalakitgatok,és emlékezem mikor tömör anyagokból dolgoztam.
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #14
                            Szervusztok!


                            A mérés tudomány,-biztosan vannak nagyon megbízható és jó minőségű digitális mérőeszközök,de azok nem a "vasbótos" árkategóriába tartoznak,-tehát számunkra elérhetetlenek.A korszerű NC,Cnc gyártás megköveteli,a hozzá kifejlesztett mérőeszközöket,gépeket,-mert a régebbi mérőeszközök sem időben,sem pontosságban nem felelnének meg a mai követelményeknek.

                            Mi azonban nem a Mercedes,Opel,... beszállítói vagyunk,de a mérés pontossága,számunkra is fontos,-keressük meg a pénztárcánknak megfelelő mérőeszközöket,amennyiben még nem rendelkezünk velük.A hagyományos tolómérők,nagyon megfelelően teszik a dolgukat,ha nem tudjuk már a látásunk miatt leolvasni,használjunk kiegészítésként nagyítót,vagy ha tévedhetetlenek akarunk lenni,mikrométerrel is ellenőrizzük le az adott méretet és nem lesz semmi gond.

                            A mérőeszközeinket mindíg tartsuk tisztán,-időnként ápoljuk le,-soha ne tároljuk őket halomba hányva,piszkosan,mert akkor nem várhatunk,pontos mérési eredményeket tőlük!

                            Végezetül,-többször mérj és ellenőrizd a mérést,mielőtt vágnál,faragnál,vagy aprítanál!


                            Üdvözlettel:Che

                            Komment


                              #15
                              mir-mur,

                              Nézted a forgórészt ? Érdekel ?

                              Csak azért kérdezem ,mert nem reagáltál semmit .

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X