Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Első Magyar motorom: Egy Danuvia

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Más égbekiáltó hibát nem találtam rajta. Remélem a motornál más nem is lesz. Ha átvert, hát úgy kell nekem....
    Több is veszett Mohácsnál.
    De én még mindig úgy gondolom ez a motor megérdemel még egy esélyt, amit én adhatok meg neki. És ez valamilyen szinten megtiszteltetés hogy én állíthatom vissza "életbe".
    sepy, taluga és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      És ez valamilyen szinten megtiszteltetés hogy én állíthatom vissza „életbe”.
      Természetesen szurkolok neked a sikerhez.
      sepy, sinter és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Hogy áll a motorod?
        Remélem azóta sem találtál "nagy bajokat"!
        sinter kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Köszönöm szépen érdeklődésed, hál'istennek más komoly gondot nem találtam. Persze a szimeringeket + a csapágyakat nem is nézegetem úgyis cserés.
          Igazándiból egy henger kéne dugóval, vagy az eredetit megfúrni + új dugó. Mondjuk ott vagy 2 lépcsőt kéne fúrni hogy kijöjjön tisztára, de végülis kiadná mert még alapméretes. Egy öreg pedig ígért hengert azt még megvárom, vagy ha az esetleg nem jó akkor még szét akarok nézni a miskolci börzén mindenképpen.
          Amúgy is szükséges még egy pár apróság.
          Remélem a börzén találok.

          Komment


            #20
            sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Amúgy is szükséges még egy pár apróság.
            Ha esetleg kell henger ,akkor szétnézek ,mert van vagy 8 db . Milyen apróságok kellenek még ?
            Sok mindenem van Danuviához .

            Komment


              #21
              Azon agyalok hogy valami henger mindenképpen kellene.
              Az apróságok közül tanksapka+szűrő, gyujtáskulcs, kormányzár+kulcs kellene elsősorban. Másodsorban a kézzel nyomkodós dudára az a vörös gumiballon,mert szétfoszlott, ja és egy szép foncsor és egy lámpakarika mert elestek vele anno és erős aszfaltmérgezést kapott.

              Komment


                #22
                sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                szét akarok nézni a miskolci börzén mindenképpen.
                Danuvia alkatrészt, azt talán találsz Miskolcon. Egyebet nem. ( Ha bejössz a börzére szóljál. Ott szoktunk rögtönözni fórumtalálkozókat.)

                Komment


                  #23
                  A témához szólva én annyit változtatok nekem ilyen gép volt az első motorom mint már írtam is. Rengeteg Km-re vette persze javították is de még a lendkerék agyat is cserélni kellett és persze delejeztetni is. A kuplung fogaskerékből hiányzott egy fog úgy szólt mintha a falusi kovács bele költözött volna. Három gyűrűsre csináltattam a dugót bejáratásnál vigyázni kellett vele de utána ment mint a szél két személlyel is. Mint lenni szokott mire elkészült bele szerettem az akkor még újnak számító Simson Stárba. Bocs a rég múlt felidézéséért . Jó munkát a gépedhez nem reménytelen eset az igaz lesz vele munkád, de kitartás és szép lesz. És persze nem utolsó sorban Danuvia.

                  Komment


                    #24
                    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Danuvia alkatrészt, azt talán találsz Miskolcon. Egyebet nem.
                    Azért feltűnik pár nívós dolog is a sok Danajka cucc között...stipi-stopi az EMW gyujtótrafó ha még ott lesz
                    Veteránbörze, Miskolc
                    Helyszín: Praktiker Parkoló, Pesti út 7.
                    Infó: Zsóry Zsolt, 20/228-3699.
                    Akkor szerintem kezdjük el a szervezést ismét...
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #25
                      sinter,

                      Azok közül ,amiket felsoroltál zöme van . Ha kiagyaltad a dolgokat ,beszéljünk róla ,hogy mi kell pontosan !
                      A pénztárcád jól nyisd ki ,mert az áruk annyi lesz ,mint a könyveké !!
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Tamás78; 2013 máj. 29, 18:15.

                      Komment


                        #26
                        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha bejössz a börzére szóljál. Ott szoktunk rögtönözni fórumtalálkozókat
                        Mindenképpen szólok, nem hagynám ki semmiért. Úgy vagyok vele mégha nem is találok semmit a vashoz, egy jó beszélgetésért már megéri átugrani a megyeszékhelyre.


                        sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Bocs a rég múlt felidézéséért
                        Sepy ne viccelj már, hát ez az egész veteránosdi a múlt felidézése, amit a mifajtánk kedvel. Ehhez szervesen hozzátartoznak a régi sztorik is. Én pedig személy szerint nagyon szeretem hallgatni.

                        Tamás78 neked pedig nagyon köszönöm a felajánlást. Mindenképpen kereslek ez ügyben. A részleteket majd akkor megbeszéljük.

                        Komment


                          #27
                          A henger problémája megoldódni látszik ugyanis ma sikerült szereznem egy jónak tűnő köcsögöt hozzá való dugóval.
                          Nagyon pici felületi rozsda ugyan van rajta de szinte kézzel le lehet dörzsölni. Kopást így elsőre nem éreztem rajta de majd takarítás után meglátom.

                          Komment


                            #28
                            nagyon jó kis gépek voltak és még azok is,kicsit lomhák,de amikor ezeket gyártották akkor ez etalon volt (a lomhát nem egy 600 as cbr hez gondoltam hanem egy simson legyorsulja,de ha a danuvia kigyorsulja magát akkor othagyja természetesen)

                            Komment


                              #29
                              Szia Stromi,
                              Üdv először is a fórumon. Remélem ez is jó gép lesz! Most legalább is afelé halad, igaz csak szépen komótosan.
                              Az tetszik az egészben hogy akárki bejön a műhelybe és meglátja a vázat, blokkot úgy megörül neki...
                              Mindenkinek van egy pár kedves szava, egy története hozzá. Tök jó...

                              Komment


                                #30
                                Érdekes, hogy ezek az öreg gépek több beszélgetést generálnak vadidegen férfiak között, mint bármi más a világon! Engem például még egy ismeretlen fickó sem állított meg az utcán, hogy " Te, látod azt a jó nőt?" vagy "Hallottad, hogy a sarki boltban akciós a császárszalonna?" ,stb.
                                A gépem mellett viszont rendszeresen megállnak és leszólítanak!
                                És igazad van : Tök jó...
                                Utoljára szerkesztve a következő által: taluga; 2013 jún. 20, 19:19.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X