Közlemény

Collapse
No announcement yet.

veterán feltűnési lehetőségek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    veterán feltűnési lehetőségek

    Sziasztok!

    Olyan információs bázist javaslok megalkotni, ahol megyénként láthatnánk a jövőbeni veterán feltűnéseket.
    Nem a naptárra gondolok, hanem esetleg még olyan, eddig nem ismert rendezvényt, ahol láttak már régi járművet.
    Vagyis, ha odamennék, találkoznék pár régi cuccal, sofőrrel.
    Ezzel is népszerűsíthetnénk a múltat, hogy legyen jövője.

    Sokszor csak ködös infó van, hogy ott szokott lenni, de senki nem tudja pontosan.
    Talán így több esély lesz bejárni a környéket, hasonlókkal találkozni.

    Amiről hallottamBékés megye) Kaszaper - Búcsú - szeptember. pár motor szokott arra járni. De még pontosabbat nem tudok...
    Ha lesz konkrét, akkor már betehetjük a naptárba.

    #2
    Légyszives és tájékozódj a Fórum lehetőségeiről és tapasztalni fogod ilyen már létezik.
    és CZsolti kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Kerestem, de eddig nem találtam. Arra gondolok, hogy olyan lista készül, amiben a helyszínek és a dátumok fontosak. Amit eddig találtam, azok eseti beszámolók, inkább utólag. (Székkutas, Tiszakeszi...) Ez is jó, de nem erre gondolok.
      A naptár részben jó, csak nem tűnik teljesnek. A múlt jó, de oda nem tudok elmenni... (és hogy a tavalyi idén mikor lesz azt nem mindig tudom megtalálni.)

      Vagyis ránézek a helyszínekre, megyénként, megnézem a dátumot és megtervezem a havi útvonalam. Egyfajta program ajánló...

      Amikor újra megnéztem, csak olyanokat találtam, ahol sok régi között volt néhány aktuális. A lejártakat hátrébb sorolnám és a leendőket hagynám csak elöl. Ráadásul valami megyénkénti csoportosítást is bevezetnék.
      A címek is eltérőek. Van ahol van helység, van ahol nincs. Sokat "feleslegesen" nyitottam meg, mert régi események voltak.

      Ha elkerülte a figyelmem, mondd meg hol találom. - köszi.
      UK kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2014 aug. 11, 08:36.
        sepy és demeter kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Mindenkinek igaza van. De még kötöm az ebet egy kicsit, hátha valaki kibillent a holtpontról.... bocs

          Ami engem érdekelne, a környék rendezvényei. Főleg, amire még el tudok menni.
          A naptárt nézve szeptemberben sok név van ami nem szól rendezvényről...

          Igazából, ahogy egy másik fórumban van: a szervezők sem veszik a fáradtságot.... Vagy nem tudnak rólunk. (ez a mi hibánk is. - mondja egy újonc...

          Viszont érdekes a térkép. Ott fel van sorolva helységenként a tagság. Esetleg, ha ezt koppintanánk le a helyszíneket illetően, esetleg megoldás lehet.
          A célom: ha van időm, kiválasztok egy települést, ahol szokott rendezvény lenni, felkészülök és odamegyek. Akár motorral, de lehet, hogy csak autóval. Itt csak a helyszín, és adatok mindenképpen lehetnének és innen akár a fórum is nyílhatna. (élmények, értékelések...)

          Amit eddig találtam, ott sokat kell olvasni, szelektálni, mert sok a régi esemény. És kevés az aktuális köztük...
          Hovatovább ott lehetne találkozót megbeszélni a többi fórumtaggal, akik pl. Tiszakeszibe nem tudtak elmenni...

          Tudom, sokat kérek, és az aktivitás kárpótolhat mindenért, de ezen a téren kevesebb az aktivitás. Jó, hogy a tapasztalatcsere intenzívebb és korrekt, segítőkész...

          A téma nehezen megfogható általam is, ezért erőlködtem még egyet. Ha nincs benne fantázia, abbahagyom. Köszi a türelmet...

          Komment


            #6
            Szóval arra gondolsz, hogy ha esetleg működne a naptár úgy, ahogy azt az alkotók megálmodták - és nem ebben fél tetszhalott állapotban lenne - akkor az ott levő bejegyzéseket, eseményeket szívesen megtekintenéd térképen is?
            Everything is better when you decide you don't care.

            Komment


              #7
              kissee,

              Nagyon ,nagyon remek az a dolog amit amit mondasz , feszegetsz ! Én is böngésznék egy olyan oldalt amin térképes -utvonaltervezős -műholdképes -és ami a legfontosabb naprakész infókkal tele oldal lenne veterános érdekeltséggel .

              Nagyon egyszerü : megkeresed a neten elérhető veterános gyülekezeteket -az olyan polgármesteri hivatalokat akik a falunapokon már rendeztek veterános eseményt . Bár ,ha jól meggondolom -esetleg később ,ha már üzemel a honlap, -bemutatva azt- minden polgármesteri hivatalba küldhetnél egy bemutatkozást . Kérve azt ,hogy ha eseményt rendeznek azt jelezzék feléd .

              Aztán itt a népek értékelhetnék azokat az eseményeket amin résztvettek , tölthetnének fel fotókat a JÓ és ROSZ tapasztalt dolgokról ........stb .

              Talán nevezhetnénk egy veterános TURINFORM nak is .

              Ha megszorulnál ötletileg csak szólj .

              stb ,stb , stb .....

              Na , talán így elsőre ennyi elég - ha egy jó ájpodhuszár vagy , ezzel még kereshetünk is ---Ja hogy miért ? Mert az ötletért csupán 10% részesedést kérek a bruttó bevételből .


              kissee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A téma nehezen megfogható általam is, ezért erőlködtem még egyet. Ha nincs benne fantázia, abbahagyom.
              Ne hagyd abba szerintem van benne fantázia .

              (de ne próbálkozz -tudomhollakszmegkereslek )
              Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2014 aug. 11, 14:22.
              apacsavo, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Valami ilyesmi.
                Nekem újnak nehéz áttekinteni a programokat.
                • a régieket nem ismerem
                • ezért nem tudom, hol keressem az ideit.
                • túl sok és szerteágazó az infó.
                • sok a pontatlanság

                Tulajdonképp nehéz elindulni a keresésben. És itt gugli sem a barátom. Meg a szervezők sem

                Én hogy keresnék?
                1. jövő hétvégén ráérek, mi lesz akkor (dátum) - naptár
                2. megyek nyaralni Salgótarjánba... Mi van a környéken és mikor (hely, dátum) és akkorra időzítem a nyaralást. - (ha tudom) - térkép
                3. cégesen megyek pl. Bp-re ekkor. Mi lesz a környéken? (dátum, hely)

                Valóban egy jól feltöltött naptár segítség lenne, de akkor ott is pontos és fegyelmezett infó kellene. Az értékelés, beszámoló csak másodlagos lenne. talán meg kén emberelni magunkat.

                Továbbá a félinformációk pontosíthatók lehetnének kollektívan.
                Pl.
                2014.aug 1. hétvégéjén volt székkutason találkozó, elvileg minden aug. 1. hétvégéjén szokott lenni -
                2014. aug 15-18 körül szentesen lesz, állítólag...

                Ami fontos, hogy a sok hozzászólás között ne vesszen el a lényeg (hely, dátum)

                De az talán jó lenne, ha egy térkép lenne és a buborékban megjelenne a hely és a legfrissebb dátum. Amit, ha akarok és tudok, javíthatok. Ezáltal aktuálisabb lehetne... A környéken lakók pedig frissíthetnék, hogy naprakész legyen. Ezáltal csak minimális infót kellene a keresgélőnek áttekinteni. Ahogy most láthatom, kik regisztráltak pl Makóról. és ha akarnék tudnék velük beszélni... (ha ők is akarnak velem ), valahogy így talán kezelhető lenne, hosszú olvasgatások nélkül.
                Én a saját környékem elkezdem térképezni, ha lesznek más beszállók és a térképesdi megvalósítható...

                Ha Tiszakesziben nem tud mindenki megjelenni, kisebb csoportokban összefuthatnánk....néha.

                Ha uncsi vagyok, szóljatok, de csak szeretnék hozzátenni az egyébként komoly szakmai oldalhoz.

                - - - Updated - - -

                közben gépeltem bőszen, míg Te is írtál.

                Idő hiány miatt, csak a környéket merem egyelőre bolygatni.
                Ezért javaslom, hogy mindenki tegyen hozzá, a környékéről.

                A térkép már adott, ha lehet, egy kis módosítással kész is lennénk.
                Az önkormányzatokban (korábban tanács) nem bíznék. Olyan sok dolguk van

                köszi a biztatást.
                Az eddigi jövedelem 10%-át már el is utaltam.

                - - - Updated - - -

                Bocs, de linuxon vagyok és chromium a böngésző.

                Mintha nem tökéletesen működne a válaszoknál. kompati bili

                Komment


                  #9
                  Igen , mondom igaz amit írsz -és jó is .

                  De miért nem csinálod meg ? Fogod össze az egészet és üzemelteted . Biztos hogy valami módon be lehet integrálni a fórumba egy olyan oldalt amit szeretnél .
                  kissee kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Köszi a biztatást, akkor átgondolom és a téli estékre lesz programom a többi mellé.
                    ha elakadok mindenkit nyaggatok majd
                    emu kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Szia Kissee!

                      Jó az ötlet és Joker tanácsa megszívlelendő. Szerintem, ha tudod és van elképzelésed (ez utóbbi felől semmi kétségem) tényleg csinálhatnál egy próbaverziót. A békéscsabai veteránosok pl. sok falunapon megfordulnak és egyre több a városi esemény is, ahova hívnak minket. Ezekről rendszeresen szoktam a fórumtagokat értesíteni.

                      (Nem mellékesen jegyzem meg, hogy szeptember 20-21-én Békéscsabán országos veteránkiállítás (ezt szokták Pesten rendezni)!

                      Szóval máris itt egy program. De van gerlai falunap és sok egyéb is amit nyilván lehetne tartani. Szóval csináld meg a tartályt, mi meg tőtjük bele az infót

                      Komment


                        #12
                        átgondolom, hogy tudom megcsinálni

                        Komment


                          #13
                          Micsoda kis startup készül itten.
                          Everything is better when you decide you don't care.

                          Komment


                            #14
                            UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            startup

                            .....az mi ? Remélem nem gáz ?

                            Különben is a fecebukk is így kezdődött ....remélem majd tanuskodtok ,hogy én megmondtam ....

                            Komment


                              #15

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X