Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Gondolatok az Alpok-túra kapcsán

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Gondolatok az Alpok-túra kapcsán

    Sajnos Ők nem 90 óta építik a demokráciát és van idejük é s főleg pénzük,hogy ezt megtehessék.

    #2
    Nekem úgy tűnik, hogy nem pénz kérdése az, hogy vasárnap buliznak egyet egy ilyen fesztiválon, majd kifekszenek kérőzni a patak mellé az árnyékba, és mindezt úgy, hogy közben nem szemetelnek. Egy nyamvadt pet palackot, vagy eldobott sörösdobozt nem láttuk azon a környéken. Az se pénz(hiány?) kérdése, hogy Kőszegnél átjössz a határon, és a határtól 300 m-re levő útszéli pihenőnél 20 zsáknyi szemét van leszórva az árokpartra... Had lássa mindenki, aki bejön az országba. :-(

    A fesztiválon 3 euro volt egy jó tányér sterz, ami még ráadásul finom is volt. Rendes porcelán tányér volt, nem műanyag... 2 euro-ért adtak egy fél literes korsó sört. Egy jó adag sültkolbász minden tartozékával együtt 2 euro volt.
    sepy, dongos78 és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Nekem úgy tűnik, hogy nem pénz kérdése az, hogy vasárnap buliznak egyet
      Teljesen igazad van....a Tiszakeszi találkozó is erről szólt....a pénz senkit nem motivált, aki ott volt és nagyon jól érezte magát
      mir-mur kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Egy jó adag sültkolbász minden tartozékával együtt 2 euro volt.
        Lenyúlásból elégtelen!!! Hogy fog így 3,5 perc alatt meggazdagodni?
        Tegnap voltunk strandon a gyerekkel, "csupán" 1600 Ft volt a sült kolbász. Ki is álltunk a sorból, mikor megláttuk az árakat. Ok, hogy kikapcsolódik, lazít az ember, és olyankor kevésbé figyel a költésre, na de azért na.... Én meg még nagy mellénnyel indultam el otthonról, amikor szóba került, hogy vigyünk-e innivalót meg szendvicseket, mondom nem leszek klasszikus "hungáriás turista", aki viszi a rántotthúst, hosszabb nyaralásra pedig a zsák krumplit...
        sepy, gesszti és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Nekem úgy tűnik, hogy nem pénz kérdése az, hogy vasárnap buliznak egyet egy ilyen fesztiválon,
          Pedig hidd el az (is)! Azért ők nem úgy nőnek fel mint nálunk a többség hogy folyamatosan a megélhetésen gondolkoznak. De vissza sírják ám a szép '70-'80-as éveket!
          De azért nálunk is aki kicsit jobb körülmények közt nőtt fel kevésbé negatív felfogású.
          Másrészt ők sem szentek. Egyik másik nagyobb paraszt mint a magyar és az autópályán üríti ki a hamutartót.
          Ráadásul amilyen beltenyészet volt (van) náluk hogy a családba maradjon a vagyon.....
          Ricsi95D, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            ...De azért nálunk is aki kicsit jobb körülmények közt nőtt fel kevésbé negatív felfogású.
            Másrészt ők sem szentek. Egyik másik nagyobb paraszt mint a magyar és az autópályán üríti ki a hamutartót.
            Ráadásul amilyen beltenyészet volt (van) náluk hogy a családba maradjon a vagyon...
            Végre valaki,aki reálisan látja a dolgokat....

            Komment


              #7
              Egyik másik nagyobb paraszt mint a magyar
              Nem véletlen járunk a "vidéki" Ausztriába, és nem a nagyvárosok környékére. Sokkal vendégszeretőbbek, és normálisabbak az emberek. Mindenhol van jó is, rossz is, de hogy ezek valamit jól csinálnak, az biztos.

              Komment


                #8
                Ezúton is hívunk mindenkit a söjtöri Civil Napra Augusztus 21-én!
                Nálunk az étel,ital ingyen lesz, mert minden szervezet magát vendégeli meg, süt-főz, így a Söjtör Környéki Motorosok Baráti Köre is.
                Igaz,hogy helikopteres felszállási lehetőség nem lesz,de az szerintem ott sem volt ingyen...lesz helyette viszont rock koncert és tűzijáték. Ráadásul itt mindenki magyarul beszél.
                Tény,hogy az utak általában jobbak Ausztriában és nem szemetelnek annyit,de nem csak "dumálni" kell róla,hanem tenni érte,hogy itthon jobb legyen!
                Mi meg büszkék vagyunk arra,hogy magyarok vagyunk, nagyon szép a mi országunk, szeretjük magyar testvéreinket és tiszteljük a más népeket. Rengeteg szépség van itthon, csak fel kell fedezni!
                De azzal sincs semmi baj aki nyugatabbra látja a "Kánaánt". Hála az Uniónak, az országhatárok nyitottak.

                Komment


                  #9
                  De azzal sincs semmi baj aki nyugatabbra látja a „Kánaánt”. Hála az Uniónak, az országhatárok nyitottak.
                  Teljesen egyetértek Veled...

                  Tény,hogy az utak általában jobbak Ausztriában és nem szemetelnek annyit,de nem csak „dumálni” kell róla,hanem tenni érte,hogy itthon jobb legyen!
                  Pontosan...

                  Ha egyszer figyelnénk az emberi tényezőre is (mindig,mindenhonnan az, ami kimarad)

                  Komment


                    #10
                    de nem csak „dumálni” kell róla,hanem tenni érte
                    Jó, akkor nem dumálok többet. Ez a poszt ezzel itt lezárva részemről.

                    Komment


                      #11
                      Üdv gesszti!

                      Kár lenne abbahagynod a "dumálást",jók a beszámolóid.

                      Komment


                        #12
                        Kár lenne abbahagynod a „dumálást”,jók a beszámolóid.
                        Egyetértek!
                        Másrészt Ricsi biztosan nem Rád célzott, hanem általánosságban.
                        (De erről nyilván majd ő...)

                        Komment


                          #13
                          Jó, akkor nem dumálok többet. Ez a poszt ezzel itt lezárva részemről.
                          Hanem teszel érte... mész még egy kört az Alpokban és elkezded a Alpok túra veterán motorkerékpárral 2. rész topikot. Ugye így gondoltad?
                          Everything is better when you decide you don't care.

                          Komment


                            #14
                            Végre valaki,aki reálisan látja a dolgokat...

                            "Sajnos" mivel itt dolgozom. És elmondhatom hogy az építő iparban elég kicsi a tolerancia és a barátságosság.
                            Persze valamit jól (jobban) csinálnak mivel ott tartanak ahol. De hogy mit arra nehéz rájönni. Nem sok országnak kell annyi ingyen élőt eltartani mint Ausztriának. És mégsem az autópálya díjakból fizetik a nyugdíjakat....

                            Egyébként Geszti a beszámolóid tényleg nagyon jók és érdekesek de én nem szeretem annyira ezt az országot hogy kirándulni is ide járjak. Én Magyarországra járok kirándulni és valamiért jobban is tetszik még ha kicsit szemetes is
                            De gondolom ez érthető....

                            Komment


                              #15
                              Kedves Mindannyiótok! Olvasva hozzászólásaitokat kezd elkeserítő lenni a hozzászólások értelmezése.Írom ezt úgy,hogy lehet én leszek megmarva a végén. Köszönjük Geszti beszámolóját hisz az Alpok nincs nálunk csak a kezdete.Ha valaki olyan túrára szeretne eljutni oda kell menni. A másik kishazánk valóban szépséges de , hogy nagyon szemetes az biztos. Erről viszont Mi felnőttek tehetnénk még többet. Én is rászólok a gyerekekre, néha még másra is ha szemetelni látom igaz csúnya szempárral találkozom ilyenkor. Felnőtt két generáció kiknek mindent lehetett szinte / rosszul helyezkedtem vagy más nevelést kaptam/ nekem mindíg dolgoznom kellett a boldogulásomért. Nem panaszkodom ne úgy vegyétek hisz vallom ki sokat panaszkodik attól felét el kell venni. Írásom csak azért teszem mert kezd megint az ovis sértődés előjönni ez pedig a kis közösségünknek okoz veszteséget hisz mindenki jelenléte tartja össze és viszi tovább csapatunkat. Beszéljünk- érveljünk hisz emberek vagyunk szerencsére nem egyformák/ még szerencse hisz csúnya fickók között mily szépek a Hölgyek/ és beszéljük meg mit miért úgy írtunk.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X