Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Gondolatok az Alpok-túra kapcsán

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    mert kezd megint az ovis sértődés előjönni
    Hát ha itt valaki megsértődik az tényleg ovis ! Itt tényleg szimplán egyéni meglátásokról van szó. Mindenki másképp éli meg a dolgokat.
    Titus, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Hanem teszel érte
      Teszek... Szép csendben. :-(

      Komment


        #18
        Másrészt Ricsi biztosan nem Rád célzott
        ...vagy mégis. A reakció elmaradásából ítélve.

        Komment


          #19
          ...vagy mégis.
          Sztem meg rajtad kívül mindenki más értette a hozzászólás politikai inditattását, miszerint a nagy házban ülők több figyelmet fordíthatnának az úthálózat minőségére. Ha ennél többet jelentett, és én (vagy mi) értelmezem (zük) rosszul, akkor bocsánat.

          Komment


            #20
            ...vagy mégis. A reakció elmaradásából ítélve.
            Mondjuk nekem is rosszul esne, ha beletrollkodna valaki a témámba. Meg hiányzott is a "bocs nem úgy/nem rád gondoltam" reakció a részéről. Persze nem tudhatjuk mire gondolt valójában, ezt is vegyük figyelembe.

            Azt azért gondold át, hogy egy ember miatt sok mást megfosztasz azoktól a beírásoktól, amiket amúgy szívesen és örömmel olvasnának. Szerintem könyveld el magadban, ami történt, úgy ahogy akarod. Aztán emelkedj felül a dolgon. Az élet megy tovább. És szép.
            Everything is better when you decide you don't care.

            Komment


              #21
              sok mást megfosztasz azoktól a beírásoktól, amiket amúgy szívesen és örömmel olvasnának.
              Igen, te éled meg sokunk álmait, és még meg is osztod velünk.

              Komment


                #22
                Igen, te éled meg sokunk álmait
                Álmok? Ezek mind erősen budget jellegű túrák. Kis (jó, kicsit nagyobb) rákészüléssel, valószerűtlenül kis pénzből valósultak meg. Épp ezért nagyon rövid idő alatt, nagyon instant élménnyel szolgálnak. [/quote]
                Pont azért próbáltam nektek bemutatni, hogy ezek is elérhető távolságban vannak tőlünk, és veteránnal is nyugodtan tervezhetők. Mint ahogy már el is kezdtem a 2016-os túra tervezését Alpok Rally néven. A túra részben a két előző bestof-ja, és a híres Giro d'Italia kerékpárverseny néhány nevezetesebb hágója köré fog épülni. Maga az út megtervezése felér több évnyi földrajz, és történelem tanulással... Az idein is, szinte minden bokorhoz tartozott valami érdekesség. (háborús emlékek még a monarchia idejéből, vagy épp földrajzi, vagy földtani történet)

                - - - Updated - - -

                Az élet megy tovább.
                Így van. Ha megszűnik ez a nyavajás hőhullám, akkor készül majd a film is a túráról, csak jelenleg még nem lehet megmaradni a dolgozószobában még éjszaka se. 29 fok alá nem megy a hőmérséklet. :-/

                - - - Updated - - -

                Sztem meg rajtad kívül mindenki más értette a hozzászólás politikai inditattását
                Valószínűleg azért, mert részemről semmilyen politikai vonzat nem volt. Hacsak nem annyi, hogy szerintem még nem kell olyan bőszen lengetni azt a magyar zászlót. Vannak még teendőink, van még hova fejlődnünk ahhoz, hogy igazán büszkék lehessünk a trikolorra.

                A hegyeknek se az oldalára teszik a keresztet, hanem a tetejére. Ha valaki még a hegyoldal közepén jár, mint pl. most Magyarország, akkor inkább körül kell nézni jó alaposan, és felmérni, hogy még van bőven teendő előttünk. (igaz, a kilátás is egyre szebb...) Óvatosnak is kell lenni, mert ha rossz helyre lépünk, még akár le is gurulhatunk a lejtőn a mélybe... Út közben találkozhatunk olyanokkal, akik már voltak fent, vagy épp már fent vannak. Nem szégyen tőlük érdeklődni a helyes út felől szerintem. Azt is el lehet tőlük lesni, hogy milyen felszereléssel értek oda fel.

                Komment


                  #23
                  1. Személyes ismerjük Sepyt, Gesszti pedig rokon, a motorjainkat ő szokta szerelni, méghozzá nagyon jól. (ezt minden alkalommal meg is említjük!)
                  2. Mindenki motorozzon minél többet. Akinek Ausztria tetszik, menjen oda motorozni és számoljon be élményeiről!
                  3 Magyarország a legszebb ország! (nekünk) Igenis lengetni kell azt a zászlót! Akinek ez nem tetszik az lengessen olyan zászlót amilyent akar (MZ-s,Pannoniás,német,osztrák...) Rengeteg hibával élünk, van min javítani. Csak nem szeretjük a "nyugadimádatot" Mert ha ott annyira jó, itt meg annyira nem, akkor miért jön ide a sok osztrák és német?
                  Nálunk is vannak nagyon jó rendezvények, észre kell venni itthon is a szépséget.
                  Megsértődni pedig hülyeség a másik eltérő véleménye miatt.
                  Eddig azért nem reagáltunk,mert a véleményünket leírtunk az elején világosan, ezt a témát már alaposan túlbeszéltük.
                  Ez P12Laci és D-Csepeles Ricsi véleménye.

                  Komment


                    #24
                    Mert ha ott annyira jó, itt meg annyira nem, akkor miért jön ide a sok osztrák és német?
                    Ha itt annyira jó, akkor miért dolgozik nyugaton annyi honfitársunk?

                    ...sajnos ez a topik már nem arról szól, mint amiért meg lett nyitva. Sajnálom, hogy szét lett trollkodva. Kár érte.

                    - - - Updated - - -

                    Kedves moderátorok. Mivel eléggé félrecsúszott ez a topik, javasolnám vagy a 37. sz-től való törlést, vagy a topik komplett törlését. Rátok bízom, hogy melyiket választjátok.

                    Komment


                      #25
                      Szerintem meg simán a #44-től egy "Söjtöri Civil napok 2015 augusztus 21" topikot kell létrehozni. Oszt jónapot. Vagy hogy is szokták ezt mondani.

                      És akkor ez is megmarad, meg lesz egy másik is, ami másmilyen.

                      - - - Updated - - -

                      Ricsi! Kicsit leegyszerűsíted a dolgokat ezekben a hozzászólásokban, de nem baj. Ilyen is kell. Később fog ez még finomodni.
                      Everything is better when you decide you don't care.

                      Komment


                        #26
                        És akkor ez is megmarad, meg lesz egy másik is, ami másmilyen.
                        És akkor, kiegyeznek egy döntetlenbe.....

                        Komment


                          #27
                          ...és még 1-2 kérdés, amin érdemes gondolkodni egy kicsit az utált nyugattal és a dicső magyarsággal kapcsolatban:

                          -Mennyi vissza nem fizetendő pénzt kaptunk fejlesztésre az utóbbi 7 évben, és mennyit jeleznek elő a most kezdődő újabb 7 éves pályázati ciklus elején nyugatról?

                          -Mennyi munkanélküli lenne nálunk, ha néhány nyugati cég nem ide telepíti a gyárát, és végez itt euro milliós beruházásokat folyamatosan? Hogy állna most a gdp-nk, ha ezek nem itt termelnek?

                          -Mennyi magyar cég dolgozik nyugati exportra, euróért ma Magyarországon? Hogy állna most a forint/euro árfolyam, ha nem jönne be kosárszám ezekből az euro hozzánk?

                          -Hány magyar fiatal, és kevésbé fiatal dolgozik ma nyugaton ahelyett, hogy lehetősége lenne itthon dolgozni?

                          Komment


                            #28
                            Tisztelt felek!

                            Nem, nem akarok senkit sem megbántani, semmi ilyen nem munkál bennem, sőt, még elfogult sem vagyok (miért is lennék(?).
                            Mielőtt bárki rám varrná a békebíró szerepét, az sem vagyok, de volt pár (hasonló) esetem már itt.
                            Van a fórumunknak egy kiváló topic-ja: http://veteran.forum.hu/cseveges-vet...e-parkja-3053/ ahol ezeket a dolgokat kiválóan meg lehet "oldani", ha -tényleg- szükség van rá....
                            Valóban elcsúszott a beszámoló egy kicsit a politika irányába, na meg a szokásos, "indentitásos" kérdésbe. Sajnálatos.
                            Azonban nem kell ezt már ITT tovább fokozni...
                            Mindenkinek meg van a saját véleménye az országunkban folyó "dolgokról", csak épp nem beszélünk róla, ha igen,akkor a fenti topic kiválóan alkalmas rá.
                            Kiderült, hogy a két fél rokon ( Ricsi írta le) akkor, szerintem meg tudjátok beszélni a fórumon kívül is ezeket a dolgokat...
                            Amúgy meg tudjátok: - kinek a Pap, kinek a Papné

                            Még egyszer leírom.....nem akarok ezzel senkit sem megbántani, sem megsérteni.....én, így gondolom

                            Üdvözlettel...
                            Utoljára szerkesztve a következő által: Fergusson; 2015 aug. 15, 10:37.

                            Komment


                              #29
                              Azért engem bosszant, hogy így szét lett cseszve a hangulat... Ezért kértem a törlést.

                              Komment


                                #30
                                Kedves moderátorok. Mivel eléggé félrecsúszott ez a topik, javasolnám vagy a 37. sz-től való törlést, vagy a topik komplett törlését. Rátok bízom, hogy melyiket választjátok.
                                Én ezt a megoldást választottam. Rendbe tettem a dolgokat, és ne haragudj a késői reagálásért...
                                Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 aug. 15, 09:15.
                                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X