Közlemény

Collapse
No announcement yet.

De jót motoroztunk ma!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Nagyon jól éreztük magunkat a tegnapi Rozsdamarós találkozón!
    185 műszaki hiba mentes kilométert tettünk meg a Csepszivel és a CZ-vel!


    A rendezvényen sok különleges motorkerékpárt láthattak az érdeklődők: oldalkocsis Pannonia P12-est, P21 Luxokat,T9-est, TLB-t, egyéb egy és kéthengeres Pannoniákat, D-Csepelt, oldalkocsis Simson Awokat,IZS Planétát,a Kürblitzben járt Simson Suhlt,Jawákat,MZ-ket,de talán a legkülönlegesebb a 3 Nordkappot megjárt Danuvia volt: a 2015-ös túrán részt vevő 2 gép mellett ott állt büszkén Bús Antal gépe is,mely 1968-ban járt Európa legészakibb pontján.

    A képen mellettem a Bús-Danuvia jelenlegi tulajdonosa, a szürke Danuvia tulajdonosa és felesége.

    Click image for larger version

Name:	DSC03384.jpg
Views:	1
Size:	201.3 KB
ID:	148894

    Komment


      A múlt héten kellett végezzek még néhány simítást a motoron. A kuplung csúszott, 4-esben kigyorsításoknál már bajok voltak, ezért cseréltem, bírkóztam a 6 rugóval, de én nyertem.
      Továbbá az első kerék sem volt teljesen jó, 50-60 között szitált a kormány. Készítettem egy küllőanya kulcsot, és elég szépen sikerült kiszedni a 8-ast.
      Tegnap este pedig tettem egy próbakört. Az a "baj", hogy most már annyira szépen fut, olyan szép a hangja, olyan élvezetes vele menni, hogy nem akartam hazamenni . Olyan lazán megfutja a 90-et mint annak a rendje. Tovább még nem mertem húzni, mégiscsak bejáratós. A 90-et is csak pár másodpercig tartottam vele, egyelőre azt hiszem a 70-75 lesz a neki való.
      Úgyhogy következő állomás az NKH vizsga, júli közepe... nehezen fogom tudni kivárni
      Click image for larger version

Name:	12_1_2.jpg
Views:	3
Size:	197.4 KB
ID:	148897

      Komment


        Ezért a képért érdemes volt! Nem is tetsziket nyomtam, hanem sheriff-csillagot. Az mégis kifejezőbb ilyenkor. Gratula!

        Komment


          Ezért a képért érdemes volt! Nem is tetsziket nyomtam, hanem sheriff-csillagot. Az mégis kifejezőbb ilyenkor. Gratula!
          Köszönöm szépen az elismerő szavakat!
          Voltak gyengébb pillanatok az elmúlt 2 év alatt, de így utólag, megérte!
          Már csak az okmányirodás hölgyek tájékozottsága, pozitív hozzáállása kell, és rövidesen a rendszámtábla tartót is fel kell szerelnem, a rávalóval együtt

          Komment


            Dongós lehet, hogy Kesziben élőben is csodálhatjuk a gépedet?

            Komment


              Nagyon bízom benne!
              Ha időben kapok rendszámot és környékbeli motorozások során sikerül igazán kitapasztalnom a gépet, ill. megbízhatónak bizonyul, akkor igen.
              Rosszabb esetben a másik gépemet csodálhatjátok
              Click image for larger version

Name:	HPIM2739.jpg
Views:	1
Size:	197.5 KB
ID:	148930
              Hát nem csodálatos?

              Komment


                dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nagyon bízom benne!
                Ha időben kapok rendszámot és környékbeli motorozások során sikerül igazán kitapasztalnom a gépet, ill. megbízhatónak bizonyul, akkor igen.
                Rosszabb esetben a másik gépemet csodálhatjátok
                [ATTACH=CONFIG]32706[/ATTACH]
                Hát nem csodálatos?
                Rosszabb esetben ebben simán elviszed az MZ-t

                Komment


                  Párszor már írogattuk a menet közbeni darázscsípés esetét. Tegnap nyakon csípett valami dög jó száz fölötti tempónál. Gyors volt, csak rengeteg szúrást éreztem egy pillanat alatt. Eddig nem volt csípéstől allergiás reakcióm, most se lett semmi, csak baromira fáj.
                  Szóval, kedves motorosok: Kendőt nyakra felkötni!

                  Komment


                    Tegnap melóból hazafelé menet láttam egy motoros srácot, rövid gatya, strandpapucs, bukó. Hát, biztos kellemes lehet
                    (nekem gyakran még az is kellemetlen ha a széthúzott kabát miatt pólón keresztül elkapok valami nagyobb bogarat)

                    Komment


                      Idgen tollakkal dicsekszem , mert én ma nem motoroztam , de még autót vagy állati erővel vontatott szekeret se kormányozhattam volna ---- mivel a kressz meghatározza a feltételeket . Aztán én már reggel kizártam magam a közut használatából . Viszont volt valaki aki jót motororzott ma , és meglátogatott minket , isteni finom kovászos ubival ajándékozota meg a kis csapatunkat ---köszönjük . ( megjegyzem mire olvasod ezeket a sorokat , már elfogyott . a palacsinta után megették desszertnek )

                      Na nem huzom tovább , nézzétek a képeket : Click image for larger version

Name:	szepibácsi 001.jpg
Views:	1
Size:	196.1 KB
ID:	148982Click image for larger version

Name:	szepibácsi 002.jpg
Views:	1
Size:	189.7 KB
ID:	148983Click image for larger version

Name:	szepibácsi 004.jpg
Views:	1
Size:	195.4 KB
ID:	148984Click image for larger version

Name:	szepibácsi 005.jpg
Views:	1
Size:	200.3 KB
ID:	148985Click image for larger version

Name:	szepibácsi 006.jpg
Views:	1
Size:	199.9 KB
ID:	148986

                      Komment


                        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Idgen tollakkal dicsekszem , mert én ma nem motoroztam , de még autót vagy állati erővel vontatott szekeret se kormányozhattam volna ---- mivel a kressz meghatározza a feltételeket . Aztán én már reggel kizártam magam a közut használatából . Viszont volt valaki aki jót motororzott ma , és meglátogatott minket , isteni finom kovászos ubival ajándékozota meg a kis csapatunkat ---köszönjük . ( megjegyzem mire olvasod ezeket a sorokat , már elfogyott . a palacsinta után megették desszertnek )

                        Na nem huzom tovább , nézzétek a képeket : [ATTACH=CONFIG]32922[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]32923[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]32924[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]32925[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]32926[/ATTACH]
                        Kerékpározni hivatalosan szabad részegen is. A suhanó halál(villanybringa) meg kerékpárnak számít

                        Komment


                          heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Kerékpározni hivatalosan szabad részegen is.
                          Mifelénk ezt nem így tudják a rendőrök!
                          Évente többször idehoznak egy busznyi rendőrt Szombathelyről akik ezt szívásnak érzik és nem ismernek senkit tehát nincs bocsánat.
                          Biciklist szondáznak, személyi náladnemlétért büntetnek, de fő profiljuk a biztonsági öv. Én már kétszer, de ez a járgány tilinkózik úgyhogy többször nem.

                          Komment


                            emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Mifelénk ezt nem így tudják a rendőrök!
                            Évente többször idehoznak egy busznyi rendőrt Szombathelyről akik ezt szívásnak érzik és nem ismernek senkit tehát nincs bocsánat.
                            Biciklist szondáznak, személyi náladnemlétért büntetnek, de fő profiljuk a biztonsági öv. Én már kétszer, de ez a járgány tilinkózik úgyhogy többször nem.
                            Személyi, biztonsági öv azért jogos.
                            A részegen bringázást mikor is engedélyezték? Tavaly? És hivatalosan csak addig amíg uralni tudod a járművet. Ja, és főúton is!

                            Komment


                              És hivatalosan csak addig amíg uralni tudod a járművet. Ja, és főúton is!
                              Viszont tudtommal:a közegre van bízva,hogy továbbengedi e igazoltatás után!

                              Egyértelműen senkinek nincs ínyére jegyzőkönyvezni,de lelkük legyen rajta!
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                Volt ügyem "már nemszomjas" kerékpárossal. Befejelte a jobb hátsó ablakot. S mivel a lökhárító sarkán volt keréknyom...én voltam a hunyó.. Ő jött át az én sávomba...mentem vagy 40-nel. Jó párszor mennem kellett a rendőrségre..súlyos sérülés bokatörés. Nem kívánom senkinek,rendesen meghurcoltak. Eltelt a megegyezéstől kb fél év..felhívott a biztosító mondjam már meg mennyire volt részeg a bácsi.... mert fizetnék a három milla következő részét.. Eltört egy üveg bor+lehorzsolódott a sárvédő. Jaa.. és mindez sötétben világítás nélkül.. Persze nem úgy vezettem,hogy a hirtelen felbukkanó akadály előtt is biztonságosan meg tudjak állni..

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X