Közlemény

Collapse
No announcement yet.

De jót motoroztunk ma!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Hát igen...ahol jó idő van...

    Komment


      Tegnap előtt nem esett.

      Nekem"renkívűl fontos"méretvételem volt a negyedik faluban.Kinyitottam a kaput,és a kisördög visszazavart autókulcs le,kabát fel!Szépen beindítottam a vasat és míg beöltöztem,kicsit bemelegedett.Indulás után,kissé lehervadtam,de csendesen:nem fagytam át.Jól esett egy kis dübörgés.....sokan ki is néztek,ki lehet az a fél.....eszű!
      Mivel kibírtam,hogy ne húzzam nagy vigyorral és megfázás nélkül megúsztam a hüjeségemet!
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        Én megértem ezt a betegséget/ vashiány/ mely Béres kapszulával nem pótolható csak az aggaszt ez a rovatunk egyre csendesebb lesz! Zsolti nagyon szép a géped mely a háttér miatt még csábítóbb. Máté és is gondolkodtam egy legalább rövid körön de a mindennapos eső lebeszélt róla. Azért pedig sajnálom elővenni, hogy csupa sár legyen bármelyik is.

        Komment


          Azért pedig sajnálom elővenni, hogy csupa sár legyen bármelyik is.
          A nagyvérűt:nem is mutatod meg?

          Néhány fotót bevéshetnél!
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            1956 hőseire emlékeztük a Söjtör Környéki Motorosok Baráti Körének nevében.
            Részt vettünk a zalaegerszegi rendezvényen, és elmotoroztunk a pusztaszentlászlói emlékműhöz is.

            Komment


              Az egész napos szürkeség után délután elő-előderengett a nap. A munkahelyről kilépve megcsapott az évszakhoz képest enyhe, langyos levegő. És vele az érzés is: MOST kell motorozni egy jót!!!. Úgyhogy iszkoltam haza, 2 réteg nadrág, 2 réteg pulóver, vastag kabát fel... Úgy néztem ki mint egy jól kihízott lárva, erősen korlátozott mozgással. De a lovas póz még vállalható volt. (Érzitek, milyen ügyesen elkerültem a "lovagló póz" kifejezést? )
              Jó szokásomhoz híven céltalanul mentem, néha még magam is meglepődtem, hogy most mééé erre mentem? Mindegy...
              Szóval jó volt, most is erős anti-depresszáns hatása volt!
              Na de mi lesz télen? Valahogy meg kellene oldani, pl. üveggyapot paplannal körbetekerem a testemet. Legfeljebb kicsit viszketősebb leszek az átlagnál

              Komment


                Na de mi lesz télen?
                Sí overál a turkálóból.Nekem bevált. -12 fok volt Bánkúton de minket nem zavart, igaz Quadokkal mentünk és ott egy kicsit jobban tornázik az ember de kur... bocsánat nagyon jó volt.

                Komment


                  Egy kolegám néhány éve hozatott eredeti szibériai öltözetet,olyan volt mint egy terepszínű labda -10 fokban nem tudott megmozdulni mert szakadt róla a víz,és a mozgástól még jobban:szétrőhögtük magunkat rajta,gyorsan továbbadott az öltözeten,túl meleg ez az éghajlat a cucchoz!
                  Szerintem a lényeg:ne jusson be a szél mert véged,és jól alá kell öltözni!
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    A legjobb amikor beöltözöl, a motort meg rugdosni kell 5 percig hogy egyáltalán valami életjelet adjon
                    2 perc után már a tüdőm majd kiköpöm, mert még az is nehézséget okoz hogy felemeljem a lábam

                    Komment


                      2 perc után már a tüdőm majd kiköpöm
                      Nemá'...nem is dohányzol...
                      Egy jó emlékem, mikor a tokaji Kopasz-hegy megmászáson vettünk részt munkahelyi kollektívaként, olyan 400 m szintkülönbséggel. Fent már talán a 2. cigit szívtam, mikor az antidohányos kolléga felért és megszólalt: "Basszátok meg, alig kapok levegőt, a cigisek meg már itt fújják a füstöt."

                      Komment


                        Kondíciónak hívják. A dohányzás pedig világszinten tízből egy ember halált okozza. (Ez nagyon sok!). Ez Európában nagyobb arányú.
                        A beöltözés nálam is probléma. Szélálló cicanadrág mindenképp. Ennek az eleje szélálló, a hátulja sima szövet, nem izzadsz bele. A mackók nem sokat érnek motoron, három réteget is átfúj a szél.
                        Motoros nadrágokról nem beszélnék, mert az én méretemben nem akarnak gyártani. Síoverált én is szeretném kipróbálni, lehetőleg kantárosat.

                        A tavalyi téli felszerelésem fagyra:
                        - pulcsi
                        - motoros kabát
                        - még egy kabát

                        - vesevédő
                        - szélálló cica
                        - 2-3 mackónadrág
                        Ebben a szerkóban sámliról tudok felszállni a túrára, leszállni is pikáns feladat.
                        Deréknál van a gond, ott befúj a szél.
                        Az öregek régen és napjainkban a futárok plédet csavarnak maguk köré és úgy ülnek fel. Kicsit tartok tőle, hogy elkapja valami forgórész és akkor lerántja az embert.

                        Ki fogom próbálni a kantáros nadrágot is, annak elég sűrű a szövése. Lehet még pufajkanadrág. A neten látok Titan téli bélelt mellesnadrág néven 5000ft között munkavédelmi ruhát. Ez se lehet rossz.
                        Utoljára szerkesztve a következő által: bokor28; 2016 okt. 26, 10:36.

                        Komment


                          A mackók nem sokat érnek motoron, három réteget is átfúj a szél.
                          Valóban, tegnap csak a térdem - combom fázott már a vége felé. Felsőtesttel semmi bajom nem volt.
                          A kabát teljesen szélálló, 2 helyett 1 réteg pulóverrel is ellettem volna. Ujja, dereka gumis, állig felzipzárazható, így ezeken a helyeken sem fújt be. Persze nagyobb hidegben biztos kell a vastagság is a szélállóság mellett.
                          Láb részen, hiába a vastag farmer + alatta mackó, azért a szél csak átjárja.
                          A síoveráll jó ötlet, persze nem fehér színű, rózsaszín betétekkel
                          Én még nem láttam, de biztos létezik "férfiszínű" is.

                          Persze nem tervezem hogy télen túl sokat motorozok, de ki tudja mi lesz a valóság, meddig birom elkerülni az ülésébe beépített popómágnes hatását
                          Na meg a motornak sem használ, legalábbis az elektromosságnak biztos nem. Tegnap is mikor leszállt a nap és párás lett a levegő, a km óra is erősen párásodott belülről. A vezetékek sem szokták szeretni az ilyesmit...

                          Komment


                            Most nézegettem munkavédelmi volt kínálatát. Ott is akadnak jó cuccok.
                            Click image for larger version

Name:	PW-S489.jpg
Views:	1
Size:	49.9 KB
ID:	150056
                            A citromsárga menne a motoromhoz.
                            Vagy egy kukás neonzöld?

                            Komment


                              ... vagy egy hasonló, a mackó+farmer kombóra ráhúzva? :

                              Click image for larger version

Name:	esőnadrág.jpg
Views:	1
Size:	9.0 KB
ID:	150057

                              és 2500 Ft az ára, munkaruházatiban

                              (elképzelésem szerint ha esőálló, szélálló is)

                              Komment


                                Fiatalság,bolondság....................puhányság!Tavaj Szilveszteri mocizás!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X