Közlemény

Collapse
No announcement yet.

De jót motoroztunk ma!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Sziasztok az UWEX gyartott a 90 -es evekbe egy sisakot amibe eleve ket plexi volt jol mukudott de voltak olyan fenyviszonyok amikor visszatukrozte az arcomat eleg volt egy kicsit leforditani a fejemet es megszunt a tukorkep.De mellette volt egy Shoei Kocinski amin volt egy oldalso pocok ami megnyitotta a sisakot anelkul hogy zavart volna es szerintem jobb volt ez a szisztama .

    Komment


      Szervusztok!

      A tudatlanság nem szégyen,csak abban az esetben ha belenyugszunk,-ezért utánanéztem magam is.

      Click image for larger version

Name:	PinLock 01.PNG
Views:	1
Size:	350.3 KB
ID:	151446Click image for larger version

Name:	PinLock 02.PNG
Views:	1
Size:	578.2 KB
ID:	151447Click image for larger version

Name:	PinLock 03.PNG
Views:	1
Size:	743.0 KB
ID:	151448Click image for larger version

Name:	PinLock 04.PNG
Views:	1
Size:	241.3 KB
ID:	151449 Forrás:Láss tisztán!-Onroad.hu-...

      A fentiek szerint az utólag bebarkácsolható ebből sem sokat ér,de a gyártók már léptek és megalkották a gyári és eredeti,semmivel össze nem hasonlítható és pótolható,-használatában pótolhatatlan PinLockos sisakot.Tessék vásárolni és másoknak is ajánlani,hagy fogyjon a boltokból a sisak,a zsebetekből meg a pénz!


      Valószínű,hogy az életben sem fogok ilyet használni,mert nem kedvelem a zárt sisakokat,illetve soha nem volt még és nem gondolom,hogy hozzá tudnék szokni,de azért jó tudni,hogy mi is az a PinLock.

      Üdvözlettel:Che

      Komment


        Szintén szemüveges vagyok , kb 5 éve járok pinlockal (Shoei Raid II) , nekem semmilyen problémám nem volt vele. Az új sisakomhoz is megvettem (Schubert C3) igaz ezt még nem hordtam mert a Jézuska hozta
        A Schubertnek a plexijét előre lehet nyomni így kevés levegő megy a plexi mögé és nem párásodik.
        De mellette volt egy Shoei Kocinski amin volt egy oldalso pocok ami megnyitotta a sisakot anelkul hogy zavart volna es szerintem jobb volt ez a szisztama .
        Mint ezt Movisz megírta
        Utoljára szerkesztve a következő által: emu; 2017 febr. 12, 19:56.

        Komment


          Na megnézem a Schubertet azt nem tudtam , viszont a Shoeinek is volt ilyen kis rést nyitva hagyó megoldása, az is jó volt de az enyhe huzatot csinált a sisakomban.
          Che, nem kell hidegben motorozni. Egyszer Ausztriában elkapott egy hirtelen lehűléssel járó zápor . Úgy bepárásodott a sisak , hogy meg kellett állnom. Na azután vettem meg a pinlockot..
          emu: megnéztem , az enyémen nem lehet trükközni a plexi nyitással
          Utoljára szerkesztve a következő által: Ba701; 2017 febr. 12, 20:33.

          Komment


            Ki fogom próbálni.
            Az légzés elterelő, amit emu írt elég jó lehet. Csak nem találtam olcsót. 5-6 ezer körül láttam, egy ilyen fólia meg 10 körül van.

            Az igazság ott van, hogy ha valaki akar motorozni, főleg ilyenkor is, akkor nem ússza meg ezeket.
            Nyitott sisakban igen kellemetlen lenne egy haladós 120-130as tempót menni.
            Bohóckodok a bélelt kantáros nadrág (életem legjobb vétele, egész télen ebben jártam, nem csak motoron), aláöltöző, térdvédő, mackó ruházatban. És fázok. Az uvex kabátomban pedig sose fáztam. Sajnos a mai napig nem találtam rám illő nadrágot.
            Ez a pinlock csatlakozó egyébként nagyjából minden új sisakon rajta van a 30ezres kategóriában, nem kell külön futkosni érte.

            Az mt sisakot is le lehet úgy zárni, hogy minimális szellőzése legyen (ha lecsapod, akkor zár teljesen). Csak a szemem elég érzékeny.
            Utoljára szerkesztve a következő által: bokor28; 2017 febr. 12, 20:40.

            Komment


              Jut eszembe, még a hőskorban a Wartburg állandóan beázott és ahogy beindult a fűtés a szélvédő bepárásodott, függetlenül attól hogy milyen régen volt eső.
              Akkoriban volt egy Prevent márkájú páramentesítő spray ami annyit ért mint halottnak a csók.
              Viszont ha bedörzsöltem a szélvédőt birsalmával, nem párásodott be, vagy legalábbis úgy éreztem.
              Lehet ez plexire nem jó , nem tudom.

              Komment


                Amikor száguldoztam és zárt sisakom volt (márkát már nem tudom) abban volt egy gát ami lefedte az orrom és az arcom egy részét,így a kilélegzett levegő alulra került. Volt rajta pár szellőzés állító bigyó is. Párára nem emlékszem. Most egyszerűen nyitott sisakkal kikerülöm a problémát.

                Komment


                  MOST MONDOD A BIRSALMÁT!!!!???
                  Mikor már megvettem a pinlockot?

                  8 ezer. És működik. Elindultam tacskóba, fújtam 10 percig a párát, majd egy jól irányzott átgondolatlan mozdulattal berántottam a kormányt balra az első motoros boltnál.
                  Falrakás után fújtattam, mint a sárkány, a fólia mellett cseppekben állt a víz, rajta nyoma sincs.
                  Ha ez így marad, kiváló.
                  Szembefénynél tükröződik rajta az arcom, pár perc után nem zavaró. Meg kell szokni, hogy a perifériás látásba benne van a fólia széle.
                  Működése: Fogtak egy vastagabb fóliát, megkenték a széleit egy szilikon csíkkal.
                  Ez eltartja a plexitől a fóliát és a légréteg hőszigetel.
                  A két kis pöcök meg oldalról tartja az egészet.
                  Click image for larger version

Name:	20170213_111500.jpg
Views:	1
Size:	195.1 KB
ID:	151450
                  Le lehet ezt nyáron szedni? Vagy rajta kell hagyni?

                  (Sokszor mondtam már, ilyen MT sisakot ne vegyetek. Hitvány anyagok, hitvány összeállítás.)

                  Komment


                    Én sose szedem ki csak ha nagyon alaposan meg akarom pucolni a plexit

                    Komment


                      Az légzés elterelő, amit emu írt elég jó lehet.
                      Nekem van ilyen a sisakban. Tök jó....-l mutat, de semmit se ér. Pontosabban annyit, hogy befordítja a meleg levegőt az arc felé, egyenesen a szemüvegre. Az meg tudjuk, hogy mivel jár. :-)

                      Komment


                        Működése: Fogtak egy vastagabb fóliát, megkenték a széleit egy szilikon csíkkal.
                        Ez eltartja a plexitől a fóliát és a légréteg hőszigetel.
                        Napaszmek... és tényleg. 1500 Ft egy tábla univerzális, ollóval vágható plexi. átlátszó szilikon meg akad... egy próbát megér. :-)

                        Komment


                          Pinlock? Hát ez itt nem a veterán fórum, vagy mi?
                          Click image for larger version

Name:	Aviator-T2-Brown-Motorcycle-Goggles-Leon-Jeantet-caferacer-union-garage.jpg
Views:	1
Size:	113.1 KB
ID:	151475
                          Nem párásodik és még levegőt is kap az ember.
                          Everything is better when you decide you don't care.

                          Komment


                            UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            még levegőt is kap az ember.
                            Meg arcüreg gyulladást ha hűvös az idő.

                            Komment


                              Ha csak hűvös van akkor ez jó/ hűvös a nagy diófa alatt van/ de mostanság mikor minuszok vannak hiába veterán akkor sem jó! Muszáj az nagy úr , ilyenkor a lehajtott plexit védene. Ez az idő nem a száguldozás időszaka hacsak nem szeges gumi van a gépen de az már jégmotorozás ami ha megszűnik a hó és a jég furcsa hangot adhat.

                              Komment


                                sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                furcsa hangot adhat.
                                Ezért kell egy jó zárt sisak. Az sokat fog az ilyen zajokon

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X