Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Motorvétel Lengyelországban!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Motorvétel Lengyelországban!

    Üdv!
    Egy lengyel oldalon találtam egy eladó M62-es Uralt. Mellékelve volt egy Youtube videó is, amit megnézve a következő ötlet villant be: mivel a gép elég jó állapotúnak tűnik, mi lenne, ha lábon jönnék vele haza és az egészet videóval dokumentálva készítenék egy kisfilmet?
    Tudom megvan a rizikója, de felhívtam Jokert aki minden elvetemült ötletemben rögtön társ és nem zárkózott el azonnal- még meg kell beszélnünk a részleteket...
    Azért is dobtam fel ezt a témát itt is, mert kíváncsi lennék az ötletekre, tanácsokra és esetleges résztvevőket is verbuválnék, mert ez egy nem mindennapi kaland lenne!
    Itt a videó:
    https://www.youtube.com/watch?v=Yg8E2LBC_3E
    Utoljára szerkesztve a következő által: bazsimoci; 2017 jún. 17, 09:41.

    #2
    Én támogatom, jöhet a video is Lengyelek eléggé szeretik a ruszki vasakat.

    Komment


      #3
      De nagy a csend...! Semmilyen egyéb észrevétel...?

      Komment


        #4
        Semmilyen egyéb észrevétel...?
        Nagy és sárga:mi az
        .
        .
        .
        .
        .
        ..
        .
        .
        .
        .
        .
        .
        .
        .
        .
        .
        .
        .
        .
        .
        .
        Irigység!
        Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 jún. 18, 08:59.
        Atti69, sepy és Fergusson kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          Azért Lengyelország nem egy másik kontinens. És mivel nekünk semmibe nem kerül a dolog, ezért csak annyit lehet mondani, hogy: Hajrá, vágj bele!.

          Várjuk a beszámolót!
          sepy és mátéapu kedvelte ezt.
          Everything is better when you decide you don't care.

          Komment


            #6
            Nem a távolság a lényeg, hanem a jármű...
            Amúgy én nem látom a videót, pedig úgy illesztettem be ahogy kell...
            mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              A videó látszik rendesen (Firefoxban legalábbis).

              Tyűűű... Szép ötlet - nekem nem lenne hozzá bátorságom, pedig nem okoz gondot az út mellett szerelés vagy a kényelmetlenségek. De valószínűleg jobban ismered a márkát/típust, mint én.
              Lengyelország melyik része? Észak? Dél? Mert a kettő között azért van akkora távolság, hogy a teljes úthossz majdnem a duplájára nőhet.

              Ötletem nincs, azt meg gondolom nem kell tanácsolni, hogy itthon, pénzváltónál célszerű váltani az árfolyamok miatt a zlotyit, mert azt tudod.
              Résztvenni? Jól hangzik, de lehetetlen beosztani a munkanapok közé, a szabadságok meg kellenek a házfelújításhoz idén.
              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

              Komment


                #8
                Varsó felett úgy 60km, az ipolysági határtól kerek 700km...
                A motor egy 1962-es M62 eredeti gyári állapotában, 12 ezer kilométerrel. Csak az elektromosság lett átnézve, a többihez nem nyúltak.
                A terv a következő: július 4.-én délután indulás Pestre az autómmal. Pestről telekocsival a felszereléssel együtt irány az eladó. Megpróbálom leszervezni, hogy a motor érkezés után még azon a héten a nevemre legyen írva Lengyelországban, így legálisan közlekedhetek vele.
                Az oldalkocsiba bepakolom a szükséges gumimatrac-hálózsák-sátor-szerszámok alapösszeállítást és megpróbálok a hétvégéig, tehát 9.-éig hazaérni...Ha útközben lerohadnék és reménytelen a javítás, akkor jön a segédcsapat felhívása, aki egy megfelelő utánfutóval az én kocsimra kötve elindul értem.
                Az utcánkban lakik egy lengyel srác, egy rokona uralozik, és a hazavezető út mellett lakik. Ott lesz valószínű szállásom és az egyéb problémák leküzdésében is tud majd segíteni...
                Szóval kb. ennyi...
                Utoljára szerkesztve a következő által: bazsimoci; 2017 jún. 18, 21:58.
                Atti69, wsievers és 6 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Ez tényleg nem semmi vállalkozás, mondjuk nem vagyok orosz motor szakértő, hogy ezek mennyire bírják így vakon.
                  Maximum jön a felmentő csapatod, de ne így álljunk hozzá, én kívánom hogy 100% ba sikerüljön.
                  A lengyel motor itthon papírozása gondolom (mivel eu) megoldott? Ahogy szokták mondani "kiviszem németbe azt visszahozom." Itt csak hozod.

                  Komment


                    #10
                    Hangja alapján jónak tűnik, nem csörög a fordulatot is szépen veszi, hogy a sebességet is veszi-e próbáld ki és hozd el! Festeni kell de azt Te is tudod és ha már fested vagy festeted indul a többi hiszen a szép festés körül az " autentikus " részletek úgyis csúnyának tűnnek. Mindezt Te is tudod ha ez az álmod valósítsd meg hisz a logódon is egy ilyen szerepel. Ha jól tudom Orosházán jövőre lesz Veterános nap még addig rendbe teszed.

                    Komment


                      #11
                      Igen az uralozást nem ma kezdtem, de ezt nem kellene restaurálni mert ez így patinásan a jobb. Csak konzerválásra gondoltam és technikailag topra hozni. Augusztusban lesz az oldalkocsis találkozó, arra mennék vele...
                      Az avatarom pedig egy 2004-es orosházi találkozón készült emléklapról való, az egy restaurált M63-as volt...

                      Komment


                        #12
                        Bazsimoci! A kiskunfélegyházi találkozóra gondolsz? (igaz nincs oldalkocsim) De gondoltam átnézek augusztusba.

                        Komment


                          #13
                          Igen, már voltam kettőn, de tavaly motor nélkül mentünk Mixer kollégával és bekéredzkedtünk egy-egy oldalkocsiba...Idén szeretnék saját oldalassal menni.

                          Komment


                            #14
                            dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ahogy szokták mondani "kiviszem németbe azt visszahozom." Itt csak hozod.
                            Majd ha túlleszek rajta elmesélem...már most a tervezetthez képest két hetes csúszásban vagyok. :S
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #15
                              Na szóval bonyolódik a helyzet...Mivel a családi autópark egy szerencsétlen baleset miatt nemrég felére csökkent, rá kellett jönnöm, hogy nem hagyhatom a kocsit több napra Budapesten. Tehát vagy kell találnom valakit itthon aki kiment a saját kocsimmal, vagy valakit aki kis fogyasztású járművel tud értem jönni- Joker furgonja sajnos tíz liter körül fogyaszt, ez eléggé megnyomja az esetleges mentés költségét.
                              Azután ott van a navigáció kérdése- az Ural 6V-os, tehát nem GPS kompatibilis. A kézi GPS hamar lemerül, okostelefonom pedig nincsen...
                              Az utazás vonattal lenne célszerű, Budapestről indul egy éjszakai járat, másnap reggel van Varsóban, onnan pedig van buszcsatlakozás.
                              A felszerelést egy gurítható bőröndbe tenném, plusz egy hátizsák még elmegy-ez attól függ mennyi poggyászt lehet a vonatra feltenni.
                              Szóval elég macerás ez a logisztika...

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X