Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia T5 üzemanyag keverési arány

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Üdv dott!


    Nem Pannoniám van,elég neki az 1:50 arány is.

    Komment


      #17
      Ja, okés. Szegény Pannóniám nézne az 1:50 en. Igaz már valahol olvastam olyan embereket akik erre esküdtek.

      Komment


        #18
        dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szegény Pannóniám nézne az 1:50 en.
        Én a következőt mindenképpen felül tűgörgősre csinálom majd, behozza az árát hamar ha azt veszem mennyit mentem ebben a szezonban...
        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

        Komment


          #19
          Kollarg! De csak a tűgörgősség hiánya miatt kell ilyen "erős" keverék? Pl nekem a simson schwalbe-sem tűgörgős s mégis kap 1:33 at 1:40 et. S elég jól érzi magát vele. TUDOM hogy simson de ha csak ezen múlik?

          Komment


            #20

            Komment


              #21
              Kicsit off lesz, de ha a gyertyakép szép barna bejáratás alatt, akkor állítsak még rá hogy kapjon bőven úgymond? Vagy ideális? Mert a barna az bejáratottnál ideális, de járatásnál elvileg többet kéne hogy kapjon? (175 ös gyertya van direkt)

              Komment


                #22
                Sziasztok!
                Azt hiszem én leszek OFF. A kérdésem az ,hogy használ/-t -e valaki olompotlo adalékot,
                és ha igen mi a véleménye rola?
                Én anno tizen éve vettem a trabihoz ilyen mobidilén-szulfát anyagot,de meg nem mondanám hogy volt-e különbség, bár ártani biztos nem ártott neki.

                Komment


                  #23
                  Mi a francnak ólompótló egy kétüteműhöz????? Az ólom a kenés miatt kel (tudtommal) arra pedig itt a jó kis olaj.:-)))
                  Bejáratásnál , tényleg jó ha többet kap a gép, de nem kel túlzásba esni. Ha szépen kíméletesen hajtod, nem kel bántani. Ha melegszik, vagy elkezd ragadni!!!!! akkor érdemes rátenni.

                  Komment


                    #24
                    Tuzi! Akkor nem bántom, annak sincs sok értelme hogy fröcsögjön a benzin bele mértéktelenül, azt 10km-ként álljak meg gyertyát pucolni.

                    Ólompótló: Nekem van benne/ szoktak is rakni. Azt mondták páran hogy ezek a motorok régi ólmozott üzemanyaggal jártak, s rosszat nem tesz neki. (A simson-t is pótlóval járattam be, no problem.)

                    Komment


                      #25
                      Az én tudtommal az ólompótló régi négyüteműeknél szükséges, a szelepülékek kenéséhez.
                      Amúgy keverési arány kérdésben, fullszintetikus olajjal bejáratáshoz 1:25-öt, utána 1:33-at gondoltam kipróbálni.
                      dott, soveny és joker kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Ezzel a keverési aránnyal régi dilemmába vagyok/voltam, mert tudom hogy a most használatos (nem olcsó) szintetikus olajak sokkal jobbak mint az régi 2T-k. Igaz biztos ami biztos full szintetikussal is először 1:20 lesz. Úgy örültem hogy végre működik, nem akarok újra szétkapni, s "reszelgetni" a hengert.

                        Komment


                          #27
                          Köszönöm a válaszokat,ezek szerint nem feltétlenül szükséges.
                          Van otthon még bö fél lityi Castrol, v.mikor még jol jöhet.

                          Komment


                            #28
                            A régi üzemanyagokban az ólmot nem a plusz kenés miatt alkalmazták, a kopogást volt hivatott csökkenteni. Az első Ottó motorok még etanollal (alkohollal) üzemeltek,a benzin feltalálásakor ezt az égéskor fellépő mellékhatást sokáig nem tudták kiküszöbölni. Wikipédia: Az ólom-tetraetil régebben a benzin fontos adalékanyaga volt, kopogásgátlónak használták. Az ólompótló adalékot én is régóta használom nyugodtabb lesz tőle a motor járása és kevésbé lesz hajlamos a melegedésre.

                            mir-mur és mátéapu kedvelte ezt.

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X